Automobilizam

  1. znaci mnogo je 700,800?

    A jel znas ti sta su ove karike, koliko su ozbiljan problem, jel jednokratne prirode ili ce jebati doveka?

  2. Nijesu karike toliko ozbiljan problem. Samo nove i voziš. Neregistrovan je, ima tih "par sitnica", ali ako si baš zapeo za Punto - kupuj. Ja za savršenog Punta ne bih dao preko 1200, nikad ne znaš kad se nešta treće može pokvariti x)
    http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=38556

  3. Karike se zamijene, jebote, nije Nasin spejs šatl, Fiat je to, to možeš u kuhinji svojoj zamijeniti, jednom rukom, okrenut naglavačke.

    Uračunaj u cijenu registraciju, prepis, čuda, muda, 50-100€ za far, 600€ mu daj i nek se šiba nogom u guzicu od sreće.

  4. Иди на огласе, види за колико најмање можеш да купиш пунта тих година, ал у добром стању, одузми цену поправки, регистрације, кураца, и преко тога одузми још 100-200 еура, и ту цену му понуди. Не знам што би се цимао око тих кола за џабе, кад можеш да купиш за те паре које ћеш уложити у њега одмах ауто у возном стању.

    Имај још у виду да је ауто стајао годину дана и да није вожен, могуће је да су неки делови пропали од стајања. Купујеш мачку у џаку, зато немој бити великодушан кад будеш нудио новце.

  5. Kinezi kupuju Pežo:

    Veliki pad prodaje i manjak novca u blagajni prisilio je uglednog francuskog proizvođača automobila Peugeot da razmisli o prodaji dijela dionica.

    http://auto.co.me/upload/content-ilustracije/zupl-2013-09-24_10-26_6.jpg

    Trenutno su u pregovorima sa kineskom kompanijom Dongfeng Motor, a prodajom žele skupiti novac za spas, ali i proširiti tržište na istok.
    Za opstanak proizvođača, tržišta poput kineskog, ruskog ili brazilskog postala su nužnost. Prošle godine Peugeot je ostvario operativni gubitak od 576 milijuna eura, cifru koju su dostigli već nakon šest mjeseci ove godine. Prošli mjesec Peugeotu je prodaja pala za 18 posto i čini se da sami neće moći opstati.

    Peugeot ima 25,5 posto dionica kompanije, a prodajom će sigurno izgubiti kontrolu nad kompanijom. Saradnja između Dongfenga i Peugeota već postoji, iduće godine otvoriće već treću zajedničku fabriku za sklapanje automobila.

    Izvor: Autoportal.hr

  6. Ubre, KS.
    Da l' je ovo od zubara onog ne mogu da provalim.
    Ne mogu se setim da l' je njegov narandzast ili ovakav.

  7. Ја мислим да се људи плаше да пробају друге аутомобиле, зато голф овако држи цену ко из пичке. Не кажем да је голф лош, али ниједан ауто од 20 година не вреди две хиљаде да га јебеш.

  8. Potpuno se slažem, ali oni od 25 vrijede x)
    Golf je cijenjen i na zapadu poprilično. Ja sam probava' mnoga kola, ali od Golfa jeftinije i bezbrižnije vožnje nema.

  9. Šćedoh da pitam, šta znači "P" ćirilično na staklu od kola? Policija fazon.

  10. E baš to. Sad kad otvorih u novoj kartici vidim da je početnik. Mislio sam neka vrsta policije, pa zato vozi sporo lolo.

  11. Ма носе га возачи почетници у првих годину дана док имају пробну дозволу.

    Potpuno se slažem, ali oni od 25 vrijede x)

    Ово стварно, пре бих дао 2000 евра за двојку него за тројку. Знам троје људи који су од трројке побегли главом без обзира, један који нема срца да призна да је тројка крш јер је хтео да је прода за 3000 евра, и двојица који куну ауто и кажу да се распада. И плус што је ружан у три лепе.

  12. Aha, trojka je najružniji Golf. Najgora je limarija. Ako ne vodiš računa o podu, nema trika da ga neko poslije popravi.

  13. http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2013&mm=09&nav_id=757395

    Која комедија би ово била. 500L Је скоро па мини ван, а не видим поенту да то има спортску верзију.

  14. a kakva je ova 6 i 7? vredi li to tih para?

  15. koja bi kola uzeli u opsegu 12500-15500? tri modela dajte mi.

  16. Која комедија би ово била.

    Jasta.

  17. @Petar Pan Pezo$
    C ili D klase?
    Novo ili polovno?

Rekli o sajtu

Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija.

MyCity Forum · 4. Februar 2009.