Prijava

Debeli čiča je bolji od Tolkina 389953179 puta. E sad, jedino šteta što je zajebo pisanje... osetio kintu (65 miliona) od GoT pa vrv zato...za sve to nek zahvali onoj lepotici, Emiliji Klark, jer bi bez Deneris Targarijen i Emice u ulozi serija, a i knjige, bila..eh...mnogo gore. Zbog Emilije je serija ostvarila fantastičan uspeh pa se Martin okanio pera...

Pa kažem da je debeljucko osetio kintu i da neće ovo da završi nikad. Samo potpisuje nekakve ugovore sa HBO a kraja knjige nigde....

Debeli čiča je bolji od Tolkina 389953179 puta.

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Pa jeste, zato što je Silmarilion mnogo naporan. Ponajviše, zato što kao da čitam keltska proročanstva....sve mu se svodi da je neka rasa superiornija i to....pa mu je i sistem računanja godina zajeban....GRRM lepo kaže ljudi u Esos stari 18000 godina, u Vesteros 12000 i tjt. Hronologija mu je realna, za razliku od Tolkina, gde je prvi period trećeg kurca srednjeg doba bla bla bla.
Al opet, Tolkin je mnogo više uložio u topografiju....sve u svemu, mislio sam da je Tolkin vrhovni bog dok nisam na Martina naišo.

Tolkin završio delo.
Šah mat.

Pa Silmarilion je bukv istoriska knjiga a ne roman, uzmi čitaj istoriju Bosne od S. Ćirkovića, ima da ih mrziš sve preko drine kolko ćeš da se smoriš.

Dobro da, bar je završio. Ali Martin je ostao nedorečen, pa čovek može sam da se zabavlja xD.

Ali opet, vezano za Pesmu leda i vatre/Igru Prestola, ne kapiram kako neko može da gotivi Jovana Sneška (neki ga zovu Jon Snow), ili onu kurvu Sersei, ili pičkastog Džofrija, a da od Deneris prave Hitlera.
Kapiram da voliš i Starkove, i Tiriona, i Tajvina i Stanisa Barateona, ali da ti snežni Joška bude favorit...

Nisam čitao nijednog, al mislim da je Tolkin bolji

Objasnite mi molim vas, očigledno sam nešto propustio negde, i to debelo.

Šalim se, pročitao sam Tolkinove Nedovršene priče, al opet sklepao sin to iz rukopisa očevih

Nisam čitao nijednog, al mislim da je Tolkin bolji

Zavisi da li si veći ljubitelj idtirijskw ili epske fantastike.

Npr ova scena nije u knjizi, skroz originalni dijalog... ali bili kompetentni pisci. Fast forward 6 sezona- SHE'S ME QUEEEEEN

Najjači uvod novog lika u neku seriju ikada, ovo je bila prava lešina koju dere. Charles Dance GOAT.

Treba nam spin-off bilo knjiga bilo serija smešten skoro 100% preko Uskog mora, neki Mir ili Lis, neka banda pirata koja putuje malo do Sotorosa, malo do Ašaia...

E cuj otto hightower hahah vrh