Prijava

Ovo je jako interesantno pitanje. Kako objašnjavate ovu pojavu? Pevači koji su razvijali karijere ovde i odrasli ovde su mnogo traženiji i najpopularniji u ex-yu zemljama, a najmanje ovde.

Primera radi, na Indiru u Hrvatskoj bukvalno seku vene i dosta je tražena, a ovde ništa. Dragana non-stop nastupa po Bosni. A ono na šta sam se frapirao jeste da je grupa Luna dok je bila ona visoka plavuša u grupi (ona Kristina) imala seriju jako uspešnih nastupa u diskotekama po Hrvatskoj, dok u Srbiji nisam nikad čuo da su bili.

Da li smo toliko smoreni da ne idemo ni na čije nastupe domaćih pevača? Da li ne umemo da cenimo ono što imamo? Ili smo se dosta uzdigli intelektualno da smo to prerasli?

Koje je vaše mišljenje o ovom fenomenu?

Al' što po Nemačkoj volu Cecu i Sinana, ju.

Grupa Luna jebote :)

Da li smo toliko smoreni da ne idemo ni na čije nastupe domaćih pevača? Da li ne umemo da cenimo ono što imamo? Ili smo se dosta uzdigli intelektualno da smo to prerasli?

Da, ja se iskreno nadam da smo se toliko intelektualno uzdigli da ne postoji osoba u Srbiji koja bi išla na Indirin koncert.

Da li smo toliko smoreni da ne idemo ni na čije nastupe domaćih pevača? Da li ne umemo da cenimo ono što imamo? Ili smo se dosta uzdigli intelektualno da smo to prerasli?

Ja bih momentalno otišao da nastupaju oni koji nešto valjaju. Nego, oni se uglavnom povukoše ili poludeše. Otišao bih na Osvajače, Kraljevski Apartman, Smak, Čorbu, Grivu, Gordi, Crnu udovicu... Da postoje ili naprave koncert. AKo su pravili, bio sam.

Па то што Индира и слични нису толико популарни у Србији, а популарни су у Хрватској, то може само минус за Хрватску да буде. Хрватска је ионако свих ових година у музици дебело заостајала за Србијом. Без обзира што је у Србији овакво говнаво стање какво јесте, у Хрватској је још горе.

Nije tako samo sa Hrvatskom Džimi, nego sa celom bivšom Jugom.

Па, тај рад. Босна је једно време имала неку сцену, па је то пропало, Словенију и Македонију да на помињем. А Црна Гора је чмар кад је музика у питању.

Baja Mali Knindža, jebote. Da vidiš što ga volu u Beć. :)

Ali stvar je u tome da oni imaju nešto. Mi takoreći nemamo ništa. Sada bi u Srbiji samo par pevača moglo da napravi neki posećeniji koncert. Devedesetih kad god je neko bio popularniji, organizovale su se velike turneje po celoj Srbiji koje su bile jako posećene.

Шта подразумеваш под ''посећенијим концертом''?

dragana mirković 15.11. tarzanija klub duseldorf...na to mislite? to se ne računa. imamo mi džez umetnike za koje se ovde ne zna...a napolju su jako cenjeni.

Шта подразумеваш под ''посећенијим концертом''?

Podrazumevam punu halu. Tad su bile dosta manje. Napravi se neki koncert, napuni se ta manja hala i to je to. Turneja takve vrste više uopšte nema.

http://images.wikia.com/draganamirkovic/sr/images/4/48/Ioka6.jpg

Znaš kad bi se neko sad usudio da napravi ovoliku turneju?

imamo mi džez umetnike za koje se ovde ne zna...a napolju su jako cenjeni.

Па, да. О томе би требало да се дискутује кад се прича о музици, а не о Драгани Мирковић. :) Извини, Пеки, знам да си њен велики фан, али ако се прича о музици, треба причати о музици и правим музичарима. :)

Ана Поповић
http://1.bp.blogspot.com/_G3-DHnMOeog/St72uzYZfhI/AAAAAAAABnw/_9Gh7j86oew/s400/ana%2Bpopovic.jpg

је типичан новији пример уметнице која се остварила у иностранству и која пуни хале преко баре, а до прошле године када је наступила ан Бир Фесту у Београду скоро нико није знао за њу овде. Ја се ње сећам још кад је свирала са групом Hush:

http://www.youtube.com/watch?v=dN7ErtKsA6o

тад сам био клиња. Онда је напрасно нестала и после сам сазнао да праши у иностранству.

Devedesetih kad god je neko bio popularniji, organizovale su se velike turneje po celoj Srbiji koje su bile jako posećene.

Nikome se ne isplati da pravi turneje po Srbiji,jer je zarada od koncerata jako slaba,cesto se zavrsi i sa gubitkom.Za dve tezge u inostranstvu se uzme vise para nego za seriju koncerata po Srbiji.

imamo mi džez umetnike za koje se ovde ne zna...a napolju su jako cenjeni.

Taj rad. Komplikovana je to muzika za ovdasnje narodne mase.

Kao saobraćajni inženjer, moram da primetim da je Draganin tim loše oragnizovao transport. Mogli su mnogo manje goriva da potroše da su optimizirali termine koncerata po blizini gradova. :)

Па, да. О томе би требало да се дискутује кад се прича о музици, а не о Драгани Мирковић. :) Извини, Пеки, знам да си њен велики фан, али ако се прича о музици, треба причати о музици и правим музичарима. :)

Slobodno. :) Nije samo stvar u muzičarima, uopšte mnoge stvari ne cenimo koje imamo, pa to završi napolju. Šta da se radi, samo smo fokusirani na svoje živote, ne znamo više ni da se zabavljamo kako treba. :)

Nikome se ne isplati da pravi turneje po Srbiji,jer je zarada od koncerata jako slaba,cesto se zavrsi i sa gubitkom.Za dve tezge u inostranstvu se uzme vise para nego za seriju koncerata po Srbiji.

Hmmm, ima istine u ovome. U Srbiji se jedino isplati ako napraviš koncert u Areni ili Marakani. Ostalo, mrka kapa. Ili mora da gazda diskoteke dooosta odreši kesu.

Nema nastup na trgu u Pojatama? I ona mi neka zvezda? Ha!