Prijava

menijesamodosadno
Нисам мислио на тебе. Јебига, само износим своје мишљење.
Јесте, музика је мој смисао живота, намбр 1.
И наравно, кад год дође време за то, увек ћу нешто ставити испред музике. Али, једноставно, музика ме је увек извлачила са дна. Зато и имам таква схватања која се можда не свиђају свакоме.
Узгред, кад сам цитирао ово:

Мени и није шприц адреналина у музици

сматрам да си у праву. Нисмо сви исти и не треба да се свађамо око тога.
Али, некад морам мало да подпрцкујем, јеби га.

Бурзуме, постани уметник, то је вероватно најлакши пут. Што несхваћенији и апстрактнији, то боље. И отвори налог на ДевиантАрту, то је Фејзбук за хипстере.

Ма зајеби, мрзи ме да цртам и пишем песме. Дај ти мени лепо бројеве, ископаћу им једну винчанску зделу са канелурама, па ћу да их наложим да је то уметност, иако је то у неолиту било што и данас тетрапак. Само да скину шарене гаћице.

Брате Пиксиз су...немам речи!!! Омиљени бенд. Ја гледам Смитсе, турим на муте и дркам.

Ма зајеби, мрзи ме да цртам и пишем песме. Дај ти мени лепо бројеве, ископаћу им једну винчанску зделу са канелурама, па ћу да их наложим да је то уметност, иако је то у неолиту било што и данас тетрапак. Само да скину шарене гаћице.

Само наврни са времена на време у Ред Рум или Шипражје. Изобиље! Имаш и ове типичне берли лигал, а нису ретке ни милфаре. Мети око врата кашику из неолита и напомени шта је то. Ископај неку инди песму са ЈуТјуба која има гледаност 0 и читаво вече смарај ДиЏеја да је пусти. Шанкера питај да нема можда Зрењанинско пиво или нешто слично, тако ће сви да виде да си тотално андерграунд.

И Пиксиз су инди??

Наравно да нису :)

Само наврни са времена на време у Ред Рум или Шипражје. Изобиље! Имаш и ове типичне берли лигал, а нису ретке ни милфаре. Мети око врата кашику из неолита и напомени шта је то. Ископај неку инди песму са ЈуТјуба која има гледаност 0 и читаво вече смарај ДиЏеја да је пусти. Шанкера питај да нема можда Зрењанинско пиво или нешто слично, тако ће сви да виде да си тотално андерграунд.

Čekaj, tu izlaze hipsteri ili ovi indi?

Океј, конфрмд. Него, ај ми набаци неке шарене џемпере, јбг мени гардероба к'о Зоранова сахрана. Онда крећем дизлажем неолитске налазе у сред локала. Тотални андерграунд. Морам и да промени ову норвежарију од звона на фону, на нешто трве инди. Да будем тру.

Čekaj, tu izlaze hipsteri ili ovi indi?

Ма, кад боље размислим зајеби, шта ми да се цимамо по шипражјима, зовемо те инди цаве у крај, нек дођу у кафанче.

hmm, meni se cini da ste me malo pogresno skontali. nit su piksiz indie, a ni smiths bash, al oni su ono osnova za to, na to su se ovi indie likovi lozili.

volim smithse (vecinu stvari), ali mi je potpuno smesna opsednutost indie kulture istima. originalni 'hipsteri' su kopirali morrisseyev friz, a ovo njegovo ironisanje po sceni je i dalje omiljen manir.

mnogo mi se svidja sto se u ovde sve rado proglasava pederskim i tako se automatski izuzima iz razmatranja. to da li je nesto gej ili nije je jedna od najbitnijih stvari ikad. pa ne zelimo valjda da se ugrozimo slusajuci to gej sranje? da ne pricam kako je vecina definicija jebacka, maco... neces jebati je glavna kazna... nesto mi se javlja da ova vuka bas i nije steciste ljudi kojima je do muzike, za pocetak, stvarno stalo u zivotu. a, kome je stalo, taj mora vremenom steci dobar ukus, posto stvarno da shansu svim vrstama muzike na koje naidje.

mnogo mi se svidja sto se u ovde sve rado proglasava pederskim i tako se automatski izuzima iz razmatranja. to da li je nesto gej ili nije je jedna od najbitnijih stvari ikad. pa ne zelimo valjda da se ugrozimo slusajuci to gej sranje? da ne pricam kako je vecina definicija jebacka, maco... neces jebati je glavna kazna... nesto mi se javlja da ova vuka bas i nije steciste ljudi kojima je do muzike, za pocetak, stvarno stalo u zivotu.

Andrej štoz prženica?

Pogrešno ti se javlja. Ova Vuka je baš mesto gde možeš sresti gomilu ljudi, kojima je baš stalo do muzike, najrazličitijih žanrova. I ne, nemamo ovde teme da li je bolja Seka ili Ceca, kada spominjemo najrazličitije žanrove. (pekky nemoj da si otvorio slučajtno!) Ovo je po mom mišljenju mesto gde se baš kvalitetno može diskutovati uz jednu neformalnost, opuštenciju i sprdnju. I gde možeš da saznaš svašta novo. Da čuješ za nove grupe, nove pravce. I gde postoje ljudi koji se muzikom bave koje možeš da pitaš šta te zanima.

Ael ima razlike među indi-roka i rivajvla?

@church pub:
ne bih rekao, druze, ne bih rekao. a bio sam na milion foruma, u zadnjih 10 godina. i opstih, i specijalizovanih za kulturu, i specijalizovanih za muziku, i lokalnih, i IT, domacih i stranih... vuka je okej sajt, al je forum jedan od manje interesantnih koje sam u zivotu posetio... ili zezanje ili jednoumlje ili jebacina i slicne maco fore...

Риба на коју се ложим слуша неку неопсиходелију, МГМТ и те неке индијанце. Је л' и то инди?

@baldur

otprilike, da. ti mgmt su bili kao najpopularniji indie pre 2-3 godine. ono kao neka zarazna pop fora.

ko zeli da cuje dobru psihodeliju, nek cuje neke 'space rock' bendove iz 90ih...

Andrej, prvo črča je devojčica, drugo vuka nije forum, dosta stvari dolazi pre toga.
Kao treće... E, jebiga, ovde sam htela da se upustim u objašnjavanje vuke kao specifične društvene zajednice i kapiranju ljudi na osnovu smisla za humor, ali bojim se da celu sociološku analizu prepuštam nekome drugom, ili ostavljam za neki drugi put, jer sad moram d'idem :)
Četvrto ne volem oftopik, pričajte vi o indijancima još malo, pročitaću kad budem u prilici...

E ljudi, jedno pitanje - izlazio sam par puta na onaj sajt popboks, pa me zanima da li se on može svrstati u sajtove sa hipsterskim i indi gledištima? Koliko sam ja primjetio vrlo često su preoštri u kritikama albuma (naročito ako je album imalo mejnstrim) i forsiraju zaista krajnje nepoznate izvođače. (Ili ja možda nisam dovoljno upućen da bi mi oni bili poznati)

Što se sajta tiče imam neki osjećaj da oni što tamo pišu kritike da su sve neki isfrustrirani ljudi koji glume intelektualce tako što pljuju po svemu živom. Možda sam malo pretjero, ali eto, takav osjećaj imam.

Dalje - šta mislite o "Novoj srpskoj sceni" i da li vam se i jedan od tih bendova čini vrijedan pomena?

Мислим да је човек добио одговор на питање "шта је инди?"
Је л' може неко од модова да промени име у "Инди музика" да би ми могли и даље ту да постујемо музику и дискутујемо? Или да отворим нову тему? Хвала.

Naziv teme i nije toliko bitan dok god se zna o čemu se priča. Samo da neko ne promijeni ime u "Pensilvanijska konfederacija" ;)

Не бих се сложио. Мислим, послужила је сврси, али неко нормално име заслужује сад.:))