Prijava

Ubijmo Zmiu i njenu spoznaju u korenu :P

Ljudi, morate prvo znati dosta o budizmu da biste shvatili zen. A to je duga priča..

Zapravo, iz onoga sto sam ja shvatio, nije toliko nuzno. Nekad moze cak i da steti, da interferira sa zenom. Zen budizam je specifican i po tome sto ne proucava budisticke svete spise sa istom revnoscu kao neke druge skole. Ideja Zena je da se do prosvetljenja dodje na isti nacin na koji je i Buda dosao, samospoznajom.

Отаку је у праву. Ја мислим да је тема ЈЕБАЊЕ ризница зен коана.

E pa eto, zavrsili smo sa pricom. Sad moze lok :)

Један зен пандан је рекао: Једног дана кад кажеш: "коачно разумем зен", тада имаш озбиљан проблем. :) Па ти види Гамби.

A u stvari nije problem kada razumes zen, problem je kada kazes "konacno razumem zen".

Ljudi, meni stvarno ništa nije jasno. Čitaj i čitaj, ali ja sve manje kapiram. lolo

Па, ја контам да је проблем у томе што зен не може да се РАЗУМЕ и да ако мислиш да га разумеш значи да си се опасно изментолисао :) Разум је кул ако оћеш да интегралиш, али није зен, НЕ ЈЕБЕ.

Imam ja druga i stalno priča o zenu.

Pa koji je moj onda poenta? :)

Поента је у томе што зен ОБЈАШЊАВА :)

Гамби, има и овај савет: Учење зена захтева твоју сталну и непоколебљиву непажњу. ЛОЛ. Немој више да долазиш на ову тему :)

"If you must insist on words," the Roshi replied, "then Zen is an elephant copulating with a flea."

Ja sam i dalje glup.

glupo pitanje

Сос објаснијо

Ma jebeš ga. Smorio sam se. Drmi lok.