Веронаука: Друштвени паразит или само стереотип

  1. Pufnica je u pravu, samo zato sto je masa zatucana, ne znaci da joj treba jos dublje uteravati. Naprotiv, mozda bi se iz 95% posto "mase" izvukao jos koji promil "na ovu stranu". Ne bih ja ni pis'o na ovoj temi, ali vidim maj dobar drugar Tripo pis'o, pa sto ne bih i ja.

  2. Jadni takvi "vernici", pravo da ti kažem. To i nisu vernici, oni su samo zombiji koji žive u "Mrtvom moru". Ja ih ne smatram za vernike. Kao što rekoh, sigurno je da posoje i ateisti koji znaju više o veri nego oni. Zato se ljudi i podsmehuju veri. Zbog njih. Ja nisam takav. Ja, kao čovek koji razmišlja, odabrao sam hrišćanstvo, ali tek posle proučavanja mnogih vera i verovanja. Ja to zovem "ubeđeni vernik". Ove ostale "vernike" ne priznajem kao prave, već kao ljude koji žive površno. Čast izuzecima.

  3. Tronožac, to što je 95% idiota je upravo posledica stava koji imaš. "Pošto će 95% njih biti debili, ajde da ih ne ometamo - dajmo im da makar saznaju nešto o svojim običajima. Ovih 5% će se ionako sami prosvetliti." Dok god tako razmišljamo, onda ne treba ni da se žalimo što bivstvujemo u eri dvonožnih idiota.

    Ne možeš ni za jedno dete apriori kazati da će spadati u 95% i zato moraš da radiš na tome da u taj procenat ne dospe. Ukoliko je dete zdravo i pravo, i ukoliko ga naučiš da radi i trudi se za svoj uspeh, onda ono ima šansu da i sa čak prosečnim talentom ostvari velike rezultate. I tih 5% ljudi nisu pametni zato što im je to dar od boga, nego što su radom zaslužili svoju pamet. Linijom manjeg otpora se ništa ne postiže

  4. Filantropofobe, ja rekoh da mi je žao zbog takve situacije. Društvu trebaju promene. Možda i osnujem stranku konkurentnu Džimiju. :)

    Džerikooooo! :)

  5. Паразит ?

    Никако.

  6. Nešto mi se tu ne uklapa. Ako možeš da slušaš veronauku koju hoćeš (islamsku, katoličku, pravoslavnu), zašto ja na građanskom na primer ne mogu da kažem: "Znate, ja nisam pristalica vaše demokratije, ja sam anarhista, a škola je vid represije koju sistem vrši nad nama, i jebe mi se za to vaše građansko vaspitanje, ja hoću anarhističko vaspitanje!" Elem, otkud ja sad moram da učim to građansko ako je moje verovanje da državu treba uništiti?

    Hahahahahhaha pobeda
    I građansko i veronauka je gubljenje vremena i treba ih ukinuti i u srednjim i u osnovnim koga zanima nek mršće kod popa
    i rekao sam već ovo i mrzi me da se ponavljam al mi niko nije objasnio čemu uvođenje u škole kad svako koga zanima vera može da nađe informacije na pravom mestu za to tj. kod pope
    I gambi je lepo objasnio u jednom postu da je i samo uvođenje veronauke kršenje ustava i o čemu mi onda raspravljamo

  7. http://i1103.photobucket.com/albums/g471/dusdan47/milan-2.png
    Evo i skrin nema dalje
    EDIT jebote šta ako si islamski anarhista nit možeš tamo nit vamo

  8. Ova pufnica perverzna i vređa venike sram je bilo :)
    PS neko te prijavio na onoj temi za spemovanje zato ti skinulli:)

  9. Slažem se da je veronauka beskorisna. Gledam šta rade u osnovnoj u koju ide moja sestra i u koju sam ja išao. Svaki put za Svetog Savu, po inicijativi veroučitelja, teraju đake da po ko zna koji put pišu sastav o svetom Savi, i da ga crtaju, da da ti crteži variraju od Vuka Draškovića, do čikice kome je zaboden šestar u nos da bi se nacrtao oreol.
    Smatram da sa veronaukom treba da izbaciti i građansko, jer takođe ne vodi ničemu. Škola treba da bude mesto gde se izučava nauka, a ne mesto gde se đaci indoktriniraju da prihvate neku ideologiju, bila to demokratija, prava građana i drugi jevropski k-p ili religija.

  10. Ja smatram da treba iz Drustva za 4. razred osnovne da se izbaci lekcija Fabrika dufana u Nisu.

  11. Nekad se štrebao marksizam. Uvek moraju nešto da ti utucavaju u glavu.

  12. Ja isao na veronauku u 1. osnovne, i pitao veroucitelja zasto se pale svece na groblju.
    Ovaj nije znao da mi kaze. Samo taj jedan cas nam je drzao, posle dosao drugi.
    Od drugog osnovne pa na dalje idem na gradjansko jer je vece ladjenje jaja.

  13. Ne možeš ni za jedno dete apriori kazati da će spadati u 95% i zato moraš da radiš na tome da u taj procenat ne dospe.

    Evo u čemu je problem. Stojim iza toga da decu 70%, 80% vaspitavaju roditelji i da se stavovi deteta (naročito dece iz "neću da razmišljam" grupe) većinom poklapaju sa roditeljskim. Deci su roditelji najveći idoli. Ako su roditelji akademski građani, intelektualci, najverovatnije će i deca biti. Ako su roditelji kuvari, poslastičari, slaba je verovatnoća da će im deca biti doktori nauka. Naravno da se dešava, ali češći su slučajevi iz mojih primera. Jedino da decu uzmu neki stručni vaspitači da ih od malih nogu vaspitavaju, ili da odvedu svu decu u šumu, pa nek sami grade svoju ličnost, što je besmisleno.

  14. @Tronozac
    Zasto me vredjas?

  15. Znao sam da si završila za poslastičara. :)

  16. Pranje mozga od malih nogu, kako god okrenemo vladajući režim diktira šta je ispravno i koja ideologija se smatra "dobrom". Anarhija je jedino pravo "pravno" društvo. KTHXBAI!

  17. Svidja mi se kako je napredovala tema u mom odsustvu. Jaka je sila u vama. :)

  18. Чекај сад 'вако. Зашто се не изучавају аспекти свих религија и религијских уверења и правила дргих религија него искључиво православље? Требало би законом забранити крштење беба. То је искориштавање малдих људских бића која не знају ни да ходају а камоли шта је религија. Ако са 18 можемо да возимо, да идемо у затвор, да се женимо и да радимо и идемо у војску са могућношћу да умремо у неком рату ако исти икад избије, а не можемо онда тек тад сами да изаберемо религију?

    И зашто не може црква да пропагира науку и астрономију, а школа која је место за учење и формирање нових људи пропагира религију, и што је најгоре - та религија је једна и већинска? И кажем, молитва пред свима је ЛИЦЕМЕРЈЕ. Зашто се не молите у својим гајбама него као парадирате и губите се нешто у јавности, у школа и црквама са златним куполама? Уместо да сисе дају неке паре да се збрину пси луталице и бескућници који се смрзавају док се они преждеравају увече а следеће ујутро проповедају завет глади и сиромаштва. Веронаука је глупост и зло, чак и ретардирано звучи. "Вера" и "наука" ми некако не иду заједно.

"Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu)."

Skodin blog | 04. Septembar, 2010.