Prijava

I koju tezu Čevu zastupa tu što obaraš?

24h, tri vozaca se menjaju. ima mislim 3 klase. staza onako, relativno zahtevna, ima dosta pravaca i sikana, dosta duza od F1 staza
pocecu da pratim to, jedino sto smor jer jbt, 24h :)

alonso mislim da vozio prosle god. cek sacu pogledam

jeste, ove god buemi, nakajima i alonso pobedili sa tojotom

Pročitao sam prvi pasus i mislim da su argumenti u tvojim rukama haha
Dosadna je jebo je kurac

Reci tu spiku e odosmo kolega i ja malo da dremnemo teraj ti druže do 5 posle ću ja da ustanem popijem kafu i dolazim da te zamenim a ti idi spavaj ahahha do jaja

E Nakajima ajde dolazi ovaj vozi 10 sati već a ja moram do grada nešto

zajebano je, mislim da imaju neku foru da voze po par sati max. kako li spavaju jebem li ga.
nije klasicna trka predju preko 5000km sa trkackim autom u cugu.

Pre nego što počnem - formula, jedrenje - gospodski.
Kriket, flamingosi, golf, reli - gowno.

Za ovaj porše - pa naravno da možeš da zbudžiš auto da bude marginalno brži preko jednog kruga, šta sada dragsteri imaju bolje ubrzanje do 100 od f1 i od poršea ===> dragster je brži auto? Sama činjenica da su se toliko upinjali da obore taj rekord govore o tome koliko je taj krug impresivan. Hajde da vidim da ponovi taj krug 5% sporije 50 puta, pa raspao bi se.

Ono što se meni svidja u f1 je što je najmanje fer sport. Pravila su namerno krojena u korist velikih i starijih timova, zato i jeste toliko posebno kada neko drugi ostvari uspeh.

I činjenica je da bolidi nikad nisu bili brži nego sad, da nikada više vrhunskih vozača nije vozilo odjednom nego sada, ok jeste mercedes izdominirao poslednjih 6 godina ali to je bilo većinom zato što im je tim ljudi najbolji, naučio sam toliko mnogo od Totoa Vulfa gledajući kako nadmudruje ostale bosove, o tome ti pričam - ako hoćeš fer trke gledaj naskar, ako hoćeš neograničen dizajn gledaj leman, ako hoćeš sapunica-seriju za ljubitelje tehnologije, motosporta i glamuroznog izdrkavanja, onda je f1 pravi cirkus za tebe.

Za ovaj porše - pa naravno da možeš da zbudžiš auto da bude marginalno brži preko jednog kruga, šta sada dragsteri imaju bolje ubrzanje do 100 od f1 i od poršea ===> dragster je brži auto? Sama činjenica da su se toliko upinjali da obore taj rekord govore o tome koliko je taj krug impresivan. Hajde da vidim da ponovi taj krug 5% sporije 50 puta, pa raspao bi se.

1. auto je isao po istoj stazi kao F1, i vozio sve krugove na nivou ili malo brze od najbrzeg kruga F1.
2. auto je isao po istoj stazi po kojoj vozi F1. ne po pravcu, ne po krivini, ne po delu staze. po celoj stazi za koju timovi prave svoje "najbrze" bolide i taktike
3. ovaj porse je le man auto koji je retjunovan za najbrzi krug a ne za 24h voznje. samo to

poenta nije da je brzi, poenta je da f1 vise nema novitet nikakav. ocigledno je da timovi prave automobile koji obilaze pravila - ne pokusavaju da naprave najbrzi auto za datu stazu, sto je oduvek bila poenta f1. kad bi ulozili malo kreativnost u pravljenje formule a ne titranje eklstonovih jajca, sve bi bilo 1000000x zanimljivije.
al da, mozda ferari/honda(mercedes) ne bi pobedjivao, pojavljivali bi se i drugi.

tako da parcijalno si u pravu si kad kazes:

ako hoćeš sapunica-seriju za ljubitelje t̶e̶h̶n̶o̶l̶o̶g̶i̶j̶e̶,̶ ̶m̶o̶t̶o̶s̶p̶o̶r̶t̶a̶ ̶i̶ ̶g̶l̶a̶m̶u̶r̶o̶z̶n̶o̶g̶ izdrkavanja, onda je f1 pravi cirkus za tebe.

ja npr cenim sustinu tehnologije i motosporta, za sta sam oduvek vezivao F1. vremenom F1 odustao od ovoga

i ako cemo do glamuroznosti, ono sto je i dalje nepobedivi centar snobizma (u evropi) sto je i pocelo sve ovo, polagano odustaje od proseravanja. zato se i lagano prebacuje sve u bivse kolonije i medju azijate koji mogu da gledaju i da se loze kao "evo sad smo i mi snobovi, glamur, daj da se slikam sa dva prsta FERARI!", a amerikanci profitiraju na tome, jer jebi ga.

glamur u australiji, novom zelandu, maleziji, kini? HA! nadajte se...

Znaci potpuno je K da se ferari dogovori da lekler napravi zavetrinu na startu da vetel sukne hamiltonu pa da ga posle teraju da pusti leklera opet napred kako bi gledali jos jednu trku koja se pretvara u 1-2 3-4 smorcinu.

Nadam se da ce lekler da se zakuca u vetela. I mi ovde pricamo o nekom motorsportu.

Ferari odvek bio govnjarski tim. Njima treba massa da bude poslusan a ne najbolji vozaci.

I cisto da se zna ovo sam prokomentarisao jos pre nego sto su zamenili mesta (tipa 3. krug), tako da moz zamislis kolko su nepredvidljive trke.
Upravo sam ugasio tv odo napolje

Svaka čast Hamiltonu i uopšte ekipi Mercedesa. Luisu fali još koja titula da stigne Šumahera :O
Inače današnja trka možda nije bila uzbudljiva, ali bila je zanimljiva za gledati.
Za sada dobre trke, nadamo se da će biti interesantne i u nastavku.

mnogo mi zao sto se moj ferari sjebo danas, lekler pizda mala. ovo sto kazes za ferari, ja to mislim za mercedes i meklaren i sva ta govna

svi su, ceo sistem ih tera da budu govna. danas su ferari bili govna dok sam gledao, i onda sam odustao.
nema tu ljudi vise nista ni od sporta ni od glamuroznosti sto rece cevu ni od trke. ekvivalentno igranju mecke

Realno reli je za 5 koplja ispred f1. Cak je i ona elektricna formula zanimljivija za gledanje