Prijava

A pricali su da je F1 elitisticki sport. Postao je elitizam do srzi kad su krenuli da ga prave da bude za sirotinju. Kao i sve sto se tako radilo (pogledaj pod komunizam)

Imas crnca koji je personifikacija danasnjeg drustva i klinca drkazdiju iz bogate bele porodice svalerasa kog boli kurac da bude zanimljiv ili voljen, psuje na radiju, nervira sve ostale vozace i ostali nerviraju njega.
I zar taj da nam bude sampion. Hamilton it iz

Rozberg je uspeo i odma se penzionisao sa 30 god.

Ma jebem im majku i jednom i drugom

Verstapen je debil. Vozi kao debil i nervirace me cim postane prvak.
I za njega navijam koliko je sve izljigavilo u F1

I cale mu bio debil, mazepin level debila doduse.
Ovaj mali dobro vozi za razliku od njega

Pri cemu se tajno nadam da ce mazepin da nauci da vozi dovoljno da postane sampion. Ili bar da sedne u dovoljno jak auto u kom ce cale da bude sponzor, da onom drugom namerno otsrafe tocak ako pozuri. Poseri se po svemu ko ga jebe da se vidi.

Ako ne on, aj moze strol. Al mazepin bi bio pun pogodak za mene

Slažem se Celtinjo bukvalno u svemu sem da je najbolji vozač ikada; iako ga ne gledam, nema sumnje da je preterano. Najbolji je neko iz plejade Sena, Hakinen, Dejmon Hil, Šumaher i ona baš matora ekipa Prost i ostali. Vrv je i Mensel bolji od ovog. Ne može da se poredi jer sprava je dovedena gotovo do savršenstva a i nema neku konkurenciju, sem Maxa. Masa je dobar (mislim) ali ne baš toliko dobar (ne znam, ne pratim, čini mi se). Ono sa Šumaherom i Barikelom, malverzacije itd. mi je ubilo svaku volju da pratim formulu. Ovo danas je samo skupo lejm sranje na koje se ljudi lože bez ikakve potrebe. Da ovaj nije takav divljak na stazi i totalna sirovina, ne bi ni bilo zanimljivo.

Ali i takav je dopadljiviji, moraš priznati. Hoće ovom da uzme titulu po svaku cenu i nema mu se šta zameriti. Ne znam, nekako mi je moto gp 300 puta bolji što se rivaliteta i kompleksa tiče, zadnjih 15ak godina je baš bio dinamičan.

Sve je to snobizam i taština. Jbt sve smo uspeli da upropastimo, i fudbal i nba...Sve lišeno strasti. Svelo mi se gledanje LŠ na to da se radujem kad šupački klubovi poput psg ili mci ne uzmu titulu ili kad otpuste nekog šupka poput Murinja ili Gvardiole, što se već dugo nije desilo.

Sumija sam voleo i volim ga jer sam bio klinac koji nije imao pojma koliko je prljav lik bio, verujem da sam ga voleo samo jer je bio najbolji u tom momentu. Tako danas klinci misle za hamiltona ofc ako iko od klinaca prati sad f1. I pored svega toga sto je radio i dalje mi je naj ikada. Kolko vidim hamilton isto tako kontraverzan samo ipak mislim da ferari iz sumijevog vremena nije bio tako dominantan kao ova hibridna merdza

Nije mi jasno koju to percpciju ljudi imaju kad kaze volim hamiltona i navijam za njega a nisu glupi klinci

Skroz drugačiji mentalni sklop imaju ti ljudi što 'vole' ili 'navijaju za' onog koji je najbolji u tom trenutku, to je tip ljudi koji navijaju za Real ili Barselonu ili Bajern a nisu rodom iz Madrida Barselone ili Minhena. To ti je život na ez mode, život bez patnje i razočarenja, moj tim, moj vozač, ima da pobeđuje stalno, sve će uvek da bude dobro, najjači smo ide gas. Ti ljudi ne shvataju da bez Alezija, Trulija, Frencena, Diniza ili Betisa, Hetafea, Augzburga, ti kojima oni dikrajduju ne bi postojali.

Ok je pracenje gledanje, lozenje na voznju tehniku manevre spektakl sve je podnosljivo.

Ali navijanje po principu imam favorita za celu sezonu je teski lejm

Sumija sam voleo i volim ga jer sam bio klinac koji nije imao pojma koliko je prljav lik bio, verujem da sam ga voleo samo jer je bio najbolji u tom momentu. Tako danas klinci misle za hamiltona ofc ako iko od klinaca prati sad f1. I pored svega toga sto je radio i dalje mi je naj ikada. Kolko vidim hamilton isto tako kontraverzan samo ipak mislim da ferari iz sumijevog vremena nije bio tako dominantan kao ova hibridna merdza

sumaher, hamilton, sena, svi su odlicni, ubedljivi bili u svoje vreme i ni jednog nisam podnosio (podnosim) dok su vozili. jeste kad prodje mozes priznas dobri su, ali ni jedan od njih nije bio neko cvece karakterom.

o pokojniku sve najbolje, ali sena i prost kad se lomilo za titulu sa meklarenom... sena dodje i pre trke kaze jasno, bolje bi mu bilo da ne prilazi. sumahera satro diskvalifikuju sezonu za nabijanje, sena je to radio na svakoj jebenoj trci.
a i prost nije bolji.
znaci saudijska arabija, kad ne bi postojala uopste pravila i kazna, a ova dvojica bili 3x veci ludaci nego sto su sad i voze isti bolid i uvek su jedan pored drugog. to je bila svaka trka od sredine sezone.

od tih kao ubedljivih sampiona su mi podnosljivi oni koje nikad nisam ni gledao. pre ovih, zatim alonso mi je bio ok (bilo je bukvalno aukurac vise sa sumaherom idi u picku materinu), a vetela racunam ko one pre prosta, nisam uopste pratio f1 tad.

zanimljivo je da cak i u sezoni kad hamilton bio dete, kad osvojio prvi put sa meklarenom, navijao sam za masu. ili nisam, ne znam, mozda mi sad od utiska to izgleda malo sugavo, ali mislim da je od pocetka vonjao malo nekako.

ustvari da se ne lazemo cak i sumaher kad je bio nobody bio sam vise za prosta kao veterana, mensla, hila itd.

da sam neki bitkojn milijarder, da mi novac sluzi za zajebavnje, ulozio bi toliko u reklame za svaki klub i kupio neki tim, tipa sauber, upumpao kintu da postanu prvi, da fia postane totalno zavisna od kriptonovca, a onda bi doveo jednog, ili dve budale, al ne mazepin/verstapen tipa nego kao onog italijana iz f3 ili gde bese sto ga diskvalifikovali trajno sto stao pored staze pa gadjao druge vozace kamenicama i branikom, a na kraju mu ni to nije bilo dosta nego sa caletom jurio zvanicnike i druge vozace pajserom, da bude glavni vozac.
taj tip, dobar vozac a glava stratimira, ili bar care. da lice sporta bude neko kom su svi drugi krivi i ko se ne cima ni najmanje da u sred saudijske arabije kaze seicima da se jebu u muhameda ako ga pitaju nesto pogresno. ne sa ciljem sto misli to, nego onako. da nemce zove nacistima, kinezima da prica da su mongoloidi, srbima da su hrvatski siptari i redom, ko da ima turet.
da bukvalno najuri svu mogucu novopecenu snowflake publiku sto se cima na sve, sve sto se vredjaju, sto traze pravdu i kurce, da fia ode u kurac i da kupim sve to.

onda bi u fazi dva zabranio svakom ko nema 35 godina da vozi. imas 20 god, mlada golobrada nada. nema brkova, nema vozenja. mrs u karting sa ostalom decom, nije ovo za tebe. u isto vreme bi prepravio pravilnik da u njemu pise da je pobednik onaj sto prvi prodje kroz cilj. kraj pravilnika.
za staze bi bilo pravilo da dedovi organizatora bar znali sta je automobil ako vec nisu vozili, a ne jahali kamile ili zmajeve i da nije severna amerika ko ih jebe oni i usrali sve ovo.

mozda bi onda moglo da se gleda, nemam pojma. i kolko god da zvuci kao nesto sad gladijatori, fikcija, jebene 80te su bile gore od ovoga sto opisujem.

Daleko mi je Luis od simpatičnog ali je verovatno kao celokupan vozač najbolji ikada.
I realno - najviše fer od svih asova. Koji bi drugi as prošle godine vratio Botasu poziciju nakon što su se zamenili kada nije mogao da stigne onog ispred sebe, a da šampionat još nije odlučen?
I realno se ne sećam da je ikada kvarno nešto uradio, ponajmane namerno.
A 99.9% vozi bez greške.
Pričam čisto o vozačkim umećima, ne kakav je čovek i šta predstavlja.

Nabijem na kurac vozačka umeća :D

che-vu, vu-che,

Kako objasniti onda da je goat izgubio titulu i direktnom okrsaju sa Rozbergom koji je u najboljem slucaju samo dobar vozac. Takodje pogledaj br pol pozicija ove godine, ima samo 1 vise od botasa a ova sezona nije izuzetak. Uopste mi ne deluje dominantno u odnosu na second driver kao sto max unistava svoje kolege vec godinama.

Samo mi tu jedna stvar nije jasna, kako je uspeo da u rookie sezoni uzme isti br bodova kao jedan Alonso. Alonso jeste kukao da nije imao ravnopravan tretman u fazonu its because im not british ali Alonso uvek kuka.

Nije tesko izguglati sve hamiltonove kontraverzne momente.

Slazem se 100% da je jedan od vozaca koji vozi najstabilnije, prejak je u glavi.