Prijava

kad su ga pitali kako je biti najbolji wingman u f1

Prvo je obrisao suzu a zatim rekao “ok prvo to wingman veoma boli”

na kraju trke u abu dabiju mu javljaju da je verstapen pobedio a o u fazonu oh no shit. Anyway..

nikom ne treba ta sudbina mase. al danas dinamika u timu i na trkama napravi da mora tako da ispadne, jedan krene da gomila a drugi podrzava.

retko ispadne prava borba medju timskim kolegama (rosberg), i to samo ako jedan resi da ga boli kurac za sponzorski poredak i sta se kaze. posle mora ide u penziju odmah.

otprilike to krenulo od sumahera, taj disbalans u timovima za titulu i wingman sranje. sad nekako uobicajeno. nije bilo.

recimo da je krenulo od kad su ovi iz boksa non stop u radio kontaktu sa vozacima.

videcemo dal ce rasel da bude dobra kucka. perez je masa. al on mi izgleda ko da ga boli kurac, vozi i zaradjuje, nikad nece ni pokusavati nesto, vise barikelo stajl.

Da perez je klasicni masa, barikelo, wingman 2.0

Mada njega razumem, prosle sezone je trebao da zavrsi f1 karijeru, imao je onu pobedu u bahreinu i jos par dobrih trka i red bul ga je bukv pokupio u poslednjem trenutku. Oni vec godinama traze savrsenog drugog vozaca, sa Gaslijem i Albonom to bas nije islo.

E sad za Rasela uff to je bas komplikovano. Rasel je za sve ove godine bio fazon 2x nadigran u kvalifikacijama od klupskog kolege, navikao je da se pita, da bude glavni. Ono kad je prosle godine na 1 trku vozio Hamiltonov bolid to je i pokazao. Sad dal ce mu prvi put kad proba da obidje Hamiltoma Toto polomiti zube uz “no no to se ne radi” ne znam ali ako ga puste bice bas bezobrazan, 0 respect.

Kapiram da ako ne budu imali konkurente kao sad u vidu red bula, u nedostatku spoljasnjeg neprijatelja okrenuce se sami sebi, inace ako red bul ili ferari bude konkurentan trrbace im botas tip vozaca a ne rasel

Ali nisu poslali svoja bolide na zavrsno slikanje( ni f1 ni formulaE bolidr), a ser Luis i her Toto nece prisustvovati ceremoniji nocas

Na racun drugih vozaca, meni je Sainz klasa. Doveden u Ferari da bude br2 dje je Lekler i Fetela bacio na br2 i ocigledan je favorit ferarija, ali kurcina. Lekler mnogo brzi, ali slab u glavi, Karlos konstanta

Da ovo sam tek posle video, kakav plot twist, govnari

Slazem se za Sainza, objasnio i to kad se najmanje ocekivalo.

Smecari. Sto se mene tice ja vise mercedese ne kupujem xD

da se vratimo na bitne teme:

cini se da ce i ove godine da jebu mercedes i redbul a sauber i haas da se vuku pozadi, nakon prvih testova. isti poredak ko prosle god, promenili pravila al timovi isti jbg, nemos pita od govana cini se.

kazu vozaci da stvarno moze da se vozi blizu onom ispred, sto je kul.

i mnogo smesno skakucu formule na pravcu zbog ground efekta, ko da im tockovi jajasti.
https://www.youtube.com/watch?v=1I2SlU0SYsQ

mada zajeban problem ovo, i cini se da ce da ga trpe, ne moze lagano da se resi. treba nekako da se napravi da laganije popusta gound efekt kad pridje pod asfaltu, a to totalno obrnuto od fizike.
ono sto se desava je da sto brze ide to jaci efekt, pa pritisne formulu na dole, sto napravi efekt jos jacim dok pod ne pipne asfalt kad se prekine protok i popusti downfors skroz pa odskoci gore, pa onda opet nazad i tako oscilira na pravcu.

Finally some good stuff

Pratio sam naravno od prvog dana, zaninljivo, nisu racunali na ovaj problem jer ga je ne moguce simulirati u vazdusnom tunelu.

Najvise problema imaju cini se ferari i merc, Rasel je cak rekao da sumnja u bezbednost vozaca jer je vec preglednost dosta smanjena zbog velicine novih guma da ne kazem prenumatika.

Inace ovi nasi komentatori na SK ovaj problem nazvali “sindrom morskog praseta” ako sam dobro cuo ;D

Opet red bul ima potpuno drugaciji bolid od drugih, Njui je potpuno lud lik, kakva kreativnost.
Doduse i Ferari ima jedinstven onaj “bazen” iznad usisnika sa strane ima dovoljno mesta da se gaje pastrmke fazon.

Haas mozda izadje iz F1 zbog Ural Kali sponzora koji ce morati da napusti takmicenje jer je njegov vlasnik na prst u dupe sa Putinom i finansira rat. To znaci da i Mazepin u buduce moze da vozi f1 samo na PC. Mozda Andreti tim zameni Haas, ovo sve jos nezvanicno

porpoising je naziv, zbog aviona se zove tako, i slican je efekat kao kad silis avion da sleti a on nece jer ide prebrzo
https://www.youtube.com/watch?v=G9FkYpvTyrc

pri cemu kod aviona to poprilicno opasno.

Kelte jesi kupio privatnu formulu da vozis, kakav je standard tamo?

slab, imam samo haas i to sa ruskim brendingom

Prvi dan sam vec to sve guglao da vidim o cemu se radi, sto se tice prevoda, prevod glasi:

porpoising- плискавица

:D

Mazepina zamenjuje Djovinaci, odlazak vrv najveceg antitalenta u istoriji f1

https://en.wikipedia.org/wiki/Porpoise

po ovom valjda nazvano.

mogli su i onog kako se zove iz f3 da uzmu.
sad izguglao. Piastri.

kako god, sranje malo za Mazepina al bukvalno je ispao iz F1 isto kao sto je i usao.

Da da Piastri je zver ali nema nikog iza sebe, ovaj kinez Zou je nabina ali treba privuci kinesko trziste nekako

Djovinaci se vraca u f1 samo jer je italijan, da nije u pitanju alfa nema sanse, pre bi vratili Hulkenberga kapiram

To je to za Mazepina, najbolji opis, zao mi decka nije ni seo za volan vec su krenuli da ga pljuju ali bas bas nije nista pokazao

Da ke bilo koji drugi ruski vozač pa da i žalimo.

Ono što.mene brine su finansije Hasa, bez Uralkalija. Mislim, ima ta priča da bi mogao da uleti Andreti, što bi značilo da ipak nećemo dobiti 11. tim. Što bi bila šteta.

A za ovo skakutanje Binoto valjda reče da je većina ekipa.potcijenila.efelat, ali je dodao da nije komplikovano to riješiti već da je problem optimizacija kako ne bi uticalo na performanse. Valjda.

Većina timova se žali i na propisanu minimalnu težinu bolida, i.mnogi su iznad.

A ne treba praviti poredak timova na osnjvu testova. Ne znamo sa kolko goriva je ko vozio, kako je podešen motor. Naročito jer je ovo potuno druga koncepcija bolida, pa se isporbavaju razne opcije. Mislkm da će do Bahreina biti izmjena na mnogim vozilima.

Lijepo je vidjeti velil broj različitih pristupa novim pravilima.

I naravno, pošto je ovo formula posreće se u sva moja očekivanja kad prvi podijim bude HAM VER RUS.

A za ovo skakutanje Binoto valjda reče da je većina ekipa.potcijenila.efelat, ali je dodao da nije komplikovano to riješiti već da je problem optimizacija kako ne bi uticalo na performanse. Valjda.

ma lako se resava, popustis samo downfors da ni pri najvecoj brzini ne pipne pod asfalt. al onda moras sporije kroz krivine.
ali nema elegantnog resenja za sad, i pitanje je jel moze da se resi. timovi ce verovatno da balansiraju malo izmedju skakutanja na pravcu i brzine u krivini, sto znaci da cemo da ih gledamo kako idu kao u crtanim filmu :)

jebem li ga sta da kazem za Has i onako su djubre u odnosu na sve ostale. nije da mogu da se preterano dodatno useru.

I naravno, pošto je ovo formula posreće se u sva moja očekivanja kad prvi podijim bude HAM VER RUS.

poprilicno niska kvota za to