Prijava

jadne škode oktavije

Brate, šupičkumaterinu. :)

hahahahaha koje prozivanje

hahahahaha koje prozivanje

Mora malo, mora malo :)

Ako je već crkva razdvojena od države zašto bi plaćala državi porez?
Mi plaćamo porez, ali nismo odvojeni od države, njeni smo državljani i samim tim sa njom smo povezani. Ako je već crkva razdvojena crkvena lica nisu, kao fizička lica, ona moraju imati sva prava i obaveze koje imaju i "svetovna" lica. Dakle nek' isto je i đavolu i đakonu.

A što vas zabole kurac za finansiranje države. Vi ste mi neki vajani zaštitnici države, a zar je toj istoj državi malo ovo što reketiraju narod ovoliko? I šta vi imate od toga. Ništa, kao i uvek.

Aha. A plate za službenike državnih firmi rastu na drvetu?

Ako je već crkva razdvojena od države zašto bi plaćala državi porez?
Mi plaćamo porez, ali nismo odvojeni od države, njeni smo državljani i samim tim sa njom smo povezani. Ako je već crkva razdvojena crkvena lica nisu, kao fizička lica, ona moraju imati sva prava i obaveze koje imaju i "svetovna" lica. Dakle nek' isto je i đavolu i đakonu.

I ti mešaš pojmove isto kao i Valdemar. Mrzi me opet da pišem.

Aha. A plate za službenike državnih firmi rastu na drvetu?

E ja bi prvo njih oporezovao dodatno. A crkvi da vrate ono što su komunjare otele.

Verski službenici (kako ih zakon zove) obveznici su poreza na prihode od samostalne delatnosti (i to u istoj kategoriji sa samostalnim umetnicima, estradnim umetnicima, advokatima (:)) i sl.). Tako da vaša priča ne pije vodu.

Advokate, Srbi mogu svakog da razapinju osim same države. Ona je ko beli medved.

Virtual, jel se ti zajebavaš ili ozbiljno misliš to što pišeš?

Advokate, Srbi mogu svakog da razapinju osim same države. Ona je ko beli medved.

Ja već godinama tvrdim da su Srbi narod ropskog mentaliteta, slab prema državnom autoritetu. Kao dokaz za tu tvrdnju iznosim uspeh sistema zonskog parkiranja u Beogradu i drugim gradovima :).

I ti mešaš pojmove isto kao i Valdemar. Mrzi me opet da pišem.

Gamby, ti misliš da osim današnjeg pojma države ne može ništa da postoji? Uživaj, brate, 1984. Sačekaj samo malo, biće.

Gamby, ti misliš da osim današnjeg pojma države ne može ništa da postoji?

Туше. Ако имамо у виду државу коју воде ретардиране веверице доносећи стратешке одлуке методом маказе-камен-папир, полицију састваљену од жутих мрава, правосудне органе у виду рачунара на соларни погон и перпетуум мобиле оруђе за сваковрсне послове, онда се заиста морамо запитати да ли опорезивање цркве не задире мало превише у обећани нам секуларизам.

Pa da mi smo Srbi po tome poznati da pocinjemo od pocetka!!!!!! danas u bezbriznoj Srbijici svi placaju porez,i miskovic i beko i frizeri i moleri i advokati!!! sve smo probleme finansiranja resili pa smo stigli do tacke da crkvi naplatimo.bolidizam!!!
40 % od danasnjeg budzeta drzava ne naplati,ode na sivu ekonomiju i sverc al to nije problem bitno je da crkva ne placa a trebalo bi i to je misljenje masinaca,tehnicara,hemicara a niko ne konsultuje poreznika.eto kako stvari u Srbiji funkcionisu.

Za par meseci porez na nekretnine ide za 100% vise od sadasnje tarife
razmislite o tome.nema se vise odakle!! zato ce telekom da strada
a kad prodamo sve,dupe je na redu i ide na rentu.

Virtual, jel se ti zajebavaš ili ozbiljno misliš to što pišeš?

Brate zajebavam se, boli me dupe i za crkvu i državu, ali mi smetaju porezi u zadnje vreme. Ima ih milion, osećam se kao svinjska polutka u bazenu sa piranama.