Prijava

Ja sa ekonomske strane posmatranja toka istorije i društvenih uređenja mogu da kažem da ste u suštini uboli mišljenje većine poznatih ekonomista a sa kojim se i ja slažem. Idealan sistem može teorijski da se kreira, ljudski mozak je u stanju da ga projektuje i zabeleži. Ali ljudsko ponašanje (skup naslednih osobina, uticaj okruženja, emocije, situacija...) to ne dozvoljava.
Inače ne zamerite ako upadam, nego sam baš skoro dosta razmišljao na slične teme.

Lemaja voli inženjere. To! :)

Evo našeg sajta o tom pokretu. Dosta dobro je urađen.

http://www.zeitgeist-pokret.com/

da nije inženjera i ljudi sa inženjerskim načinom razmišljanja, i dalje bismo gledali u crteže na zidu pećine umesto farme i velikog brata... :P

Dakle svi mi što studiramo ne-tehničke fakultete, moramo najzad priznati da smo društveni paraziti :))

E jel vi stvarno mislite da taj pokret ima 80 miliona sledbenika, ili je i ta cifra propagada?

Ako je 80 miliona, to je zaista MNOGO!

Dakle svi mi što studiramo ne-tehničke fakultete, moramo najzad priznati da smo društveni paraziti :))

Ne, mi Jovičiću, smo konkretno virusi :)

Pa ne, samo pravnici i ekonomisti, oni ne bi imali šta da rade u tom sistemu. :)

Crknite ekonomisti i pravnici. :)
Inženjeri JEBU Karleušinim polnim organom!

Ali da ja vas nešto pitam. Taman i da je sve to što taj film propagira ostvarivo, da li biste vi to zaista poželjeli? Recimo, da se ukinu pare? Šta vi mislite ko bi kontrolisao koliko će kome biti resursa na raspolagaju? Šta ako neko nije ideološki podoban? Njemu dakle odmah uskraćujemo resurse! A ako je sve na čovjeku, tj. svako uzima koliko mu treba, zar vi zaista mislite da tu ljudska pohlepa ne bi preovladala? I na kraju bi vjerovatno najbolji i najuviđavniji ljudi dobili najmanje, a najbeskrupulozniji najviše!

Mislim da će nas pre udariti armagedon nego što će se ostvariti taj Venus projekat, koji je još uvek u našem nezrelom mozgu samo SF pričica, što reče LE. Ja, kao i svi vi razmišljam samo kroz pare i drukče numem :))
Cajtgejst "movie" ima daleko bolje i zanimljivije teorije, koje su se po mom mišljenju već odavno pretvorile u činjenice. Pogotovo 11. septembar, i priča o američkom školskom i medijskom sistemu.

Šta ako neko nije ideološki podoban? Njemu dakle odmah uskraćujemo resurse!

Haha, pa svakako bi bilo ravnopravnije od trenutne situacije.

Ima i ona latinska "Sapienti sat" (pametnome dosta), u venus projectu bi glupi gospodarili svim resursima!

A jel gledao ko Zeitgeist 3: Forward?

Pa, Jovičiću, čovek je sklon promeni, sa ovog stanovišta sve to deluje nestvarno, ali ko zna, one day, kad čovek prestane da bude životinja i da se bori za plen, kad izmeni navike i način razmišljanja, sve je moguće. Neki koncept biheviorističke psihologije. Svi se rađaju kao tabula rasa i uče. Ako ispravno nauče, nema "moje-tvoje". Sve ti je dozvoljeno, a ti ništa ne zloupotrebljavaš.

Čovek ne može da ostvari savršenstvo ni u minimalnoj zajednici kao npr porodici, a kamoli globalno

E ovo je istina! Živa istina!

Верујте , примили су плату своју

Gledao sam film prije nekog vremena, gledacu sad jopet :)
Ovo za Venus projekat sam slabo nesto cuo ali slazem se da je potpuno nemoguce uraditi tako nesto, ali ideja jeste dobra mada ja je ne bih poredio sa Utopijom jer a kad sam citao utopiju meni je to licilo na zescu tiraniju, nisi ni svestan da si rob, a Venus je drugaciji cini mi se....
ali javljam se kad odgledam film ponovo.

kad čovek prestane da bude životinja i da se bori za plen, kad izmeni navike i način razmišljanja, sve je moguće.

52 AD - Rim, Koloseum, - borbe na život i smrt

1789 AD - Pariz, Francuska, - Borbe protiv feudalizma

1815 - restauracija monarhije

1917 - Oktobarska revolucija

1930-e Staljinistička diktatura

1945 - Atomske na Hirošimu i Nagasaki

itd.

2000 godina prošlo!!!

Ima li nekog pomaka u ljudskoj svijesti!?

Lično mislim da ni danas nismo ništa manje životinje!

A jel gledao ko Zeitgeist 3: Forward?

Mislim da taj deo još nije zvanično izašao... Za sad ima samo trejler...
http://www.youtube.com/watch?v=gM7EWaxocIc&feature=related

80 miliona ovakih budala kao što smo mi, dupeta zavaljenih u stolice pred kompjuterima, koji ništa osima palamuđenja ne rade kako bi nešto promenili.

Da, ali razmisli. Kad bi nekoliko od tih ljudi pokrenuli nešto konkretno, sigurno da bi ustali iz svojih udobnih fotelja svi koje je osvestio film. Ja prva. Tako da, zasad je najbitnije da što više ljudi vidi to. Nije njima ni cilj da pokreću nešto dok dovoljan broj ljudi ne čuje za to.

edit:

A jel gledao ko Zeitgeist 3: Forward?

Gledala sam ja.

u venus projectu bi glupi gospodarili svim resursima!

odakle ti ovo? ne bi niko gospodario, a inženjeri bi sve to lepo namestili da svi imaju OBILJE svega. ne koliko VLADARI smatraju da ti je dovoljno, nego koliko oćeš. kao npr vazduh ili voda (mada ovo što nam naturaj flaširanu vodu to je jezivo, evo ima fimić i za to http://www.youtube.com/watch?v=Se12y9hSOM0

elem, ono što i matori žak kaže - mi smo tokom milenijuma naučili da razmišljamo u monetarnom sistemu, da bi venus projekat uspeo, potrebno je da se naš način razmišljanja i percepcije života i društvenih uređenja promeni! venus projekat NIJE ni u kom smislu nalik onome što smo mi naučeni da smatramo društvenim uređenjem. i dokle god posttoje ljudi koji se povode pohlepom, venus je nemoguć. bilo bi potrebno da se celokupnom ljudskom rodu resetuje mozak, i to je ono što ovaj projekat čini neostvarivim...