Prijava

Da, ali razmisli. Kad bi nekoliko od tih ljudi pokrenuli nešto konkretno, sigurno da bi ustali iz svojih udobnih fotelja svi koje je osvestio film. Ja prva. Tako da, zasad je najbitnije da što više ljudi vidi to. Nije njima ni cilj da pokreću nešto dok dovoljan broj ljudi ne čuje za to.

Pa da, ali pazi, 80 milke, malo li je, nek je polovica iz SAD, pa nek polovica od te polovice, to je 20 milke, nek izađe na ulice Njujorka, Vašingtona, Čikaga, to bi bilo sasvim dovoljno za slom sistema koji vlada. Ali nikom to ne pada na pamet, naročito ne u ameriKi.

Just in Biberče ima video sa 450 000 000 pregleda, ja polažem sve svoje nade u njega, onaj ako ne postane savremeni Trocki niko neće. On mora da izvrši neku revoluciju, makar u svetu ljubavi i mode.

od tih 80 miliona 90% se registrovalo reda radi, zato što je zaintrigirano filmom

dakle ostaje 8 miliona koji su popriličo ubijeđei u tu ideologiju

od tih 8 miliona bar 50% će promijeniti mišljenje do izbora i glasati za neku stranku koja manje-više propagira status quo.

Dakle imamo 4 miliona zaista ozbiljnih! Na skoro 7 milijardi ljudi to je zanemarljivo.

Ma daj, treba to još ljudi da vidi. Zašto bi to pokrenuli sad, ako toliko dugo traje taj projekat i toliko planiraju i da im to propadne zato što pola čovečanstva nije u mogućnosti da to vidi, a uključili bi se.
Odličan video ovaj s vodom, saću kačim na fejsbuk.

Мењате свет млади револуционари , ако ако , баш је досадно зими у пичку материну.
"Water is free" лол .Живимо у свету лажи!Сви лажу!Да ли то значи и да нас госпођа са клипа лаже?Имам неки утисак да је госпођа геј , или само феминисткиња.
Углавном , срушимо светски поредак!Доста је било Титове и Стаљинове страховладе!Голи оток треба да се полије и запали бензином , ЦЕО!А гулази да се сруше и претворе у обданишта и фарме.

Сте ви сви одгледали све ове Зеитгеист филмове?Ја одгледао трејлер и видо нема пуцачине нема експлозија , специјални ефекти су им безвезе , глумци очај само неки монолози , евентуално дијалог , секса ни за лек ....Колики им је био само буџет?

u venus projektu mi je nisu svidele dve stvari, jedna je nesto sto su pricali o nekim vozovima cini mi se, ne mogu sad da se setim tacno o cemu je rec, uglavnom po onome sto sam na ucio na nekim predavanjima na elektro faxu nije moguce to sto bi oni hteli da naprave, mozda nisam dobro skontao predavanja, ali kao sto vec ranije rekoh

krene sa tematikom o kojoj nemate pojma i da vam 2-3 zanimljive stvari, posle toga vas puni nekim informacijama koje pitaj boga dal su tacne

druga stvar je koliko sam ja simpaticnog cicicu skontao "kad niko ne bude gladan ni zedan nece biti potrebe za mrznjom, ratovima" sto je po meni velika glupost...neko nekad negde rece "svugde sam nasao zelju za moc, pa i u slugi nasao sam zelju da bude gospodar"

pa to sos - ljudska psiha mora da se promeni, al to nešto malo teže da će ići kanda mi se čini...

a što se tiče tehnologije, da li je moguće napraviti te vozove koji bi išli nešto preko 1000 km/h (tako nekako), sklona sam da verujem da ih je moguće napraviti, jer naš um još ne može da zamisli šta sve može da se smisli i ostvari. kad pogledaš, da si našim roditeljima pre 30-40 godina pričao o internetu bili bi u fazonu "šta buncaš ti!?"

Što da nije jbt, vozovi pre 150 godina pičili 80 na sat, što sutra ne bi 8000 na sat. Šta može da spreči? Ljuskom telu ne smeta bilo koja brzina.

samo da se nadovezem na vozove, vec sada imamo http://en.wikipedia.org/wiki/Maglev_(transport)
sto ne bismo mogli da ga unapredimo?

jooooj, jebem li ga, mislim da nije bio problem u brzini :) aj kad nabavim film pogledacu opet taj deo pa cu vam reci sta me buni

Pa kapiram i ja da nije brzine. Neke cake oko magnetnog polja verovatno ili oko stabilnosti i bezbednosti. Al opet u nekom idealnijem sistemu, i to može da napreduje itekako. :)

Joj ljudi moji vi pričate o vozovima i utopiji! Dok se ta utopija ostvari, svi ćemo moći da se teleportujemo! ;)

ja sam nesto kontao sinoc, i po tom Venus projektu opet bi morali da imamo neke klase.
Iako nema politike, ekonomije itd... idalje bi postojala prosveta ili zdravstvo npr. A morao bi da bude neko glavni za to, neko ko ce da organizuje, iako bi to bilo besplatno jer nema novca opet bi to bila neka "moc". Isto tako imali bi one koji rade, kao profesori, ucitelji itd i imali bi nas parazite koji ladimo muda sve vrijeme. Ne kazem da je lose, ali idalje bi bile 3 klase samo sto bi, za razliku od danas, 90% ljudi "eksploatisalo" ostalih 10 a ne obratno....

Ma glavna fora je koliko kapiram, da se čovekova svest promeni. Nema školstva i zdravsta u sadašnjem obliku. Automatizacija je keva. Osposobiš mašine da sve rade a ti biraš sam šta želiš da učiš ili ne. Ne postoje zanimanja. To da bi 90 posto ladilo jaja je tačno samo iz sadašnjeg pogleda na svet, jer je "vatanje krivine" produkt nametnutog rada za kintu. Ako te niko ne tera da radiš, sam biraš kako ćeš da utucaš vreme, a iz slobode izbora se rađaju najbolje ideje i napredak.

Ne treba zaboraviti da su ljudi produkt biološke aktivnosti planete i da kao takvi ne mogu nikako svešću pobediti ono što im je zapisano u genima. Hoću da kažem da će se ljudi uvek boriti oko ograničenih resursa gde spadaju hrana, voda, lepe žene, sunčani i prostrani stanovi i da ne nabrajam dalje ...

Dakle borba i kompeticija su ljudima suđene, samo treba osmisliti fer pravila igre i to je ono čime se jebavamo vekovima. Najkvalitetnija pravila igre (društveni sistemi) su moderni kapitalistički modeli poput onog u Švedskoj i Švajcarskoj, sve ostalo je utopija, novo zamajavanje, podjebavanje, testiranje i svakako neko sranje.

Serb, zašto misliš da su voda i hrana ograničeni resursi. Naprotiv, ima ih i više nego što treba samo su katastrofalno iskorišćeni i raspoređeni. Lepe žene bi zaista bile jedini problem tad, to stoji. :)

E da, mislim da to sa genetskim nasleđem ponašanja ne pije vodu. U nekom sistemu gde ti je sve omogućeno, nema borbe. Mislim, znam ja da je ovo sad utopija, ali dovoljno je da naša generacija makar počne da razmišlja o ovom, sledeća nek oformi bazu, a ona tamo da uradi stvar.

Blek uvek će biti kompeticije i borbe. Ne može čovek tek tako da izbriše milijarde godina evolucije i samu suštinu funkcionisanja živih bića. Jeste genetski sve to uslovljeno i to je mnogo puta dokazano.

Ajmo ovako, pošto je za ljude trenutno nemoguće napraviti takav utopisjki sistem, napravimo ga za npr. bakterije. To nije teško, malo šećera, vode, soli i belančevina na 37 stepeni i eto raja za bakterije. Ali samo na kratko. Nakon populacione eksplozije i u tom primitivnom sistemu dolazi do kompeticije i borbe. Ako "raj" ili utopijski sistem nije moguć za bakterije šta reći onda za čoveka.

Još nešto, ako mislite da se danas, u 21. veku, živi slobodnije nego npr. pre 30.000 godina - varate se. Po svim filozofskim kriterijumima slobode, svako ljudsko biće je tada bilo slobodnije nego danas. Dakle, sa prolaskom vremena mogu se očekivati samo dalje regresije u ljudskim slobodama.

Slažem se sa Virtual Serbom- Čovek misli da njim upravlja svest,ali iz psihologije se zna da čovek prvo mora da zadovolji životinjske nagone,pa tek da može zaista da se posveti višim željama. Čovek je samo u suštini pametan majmun,ako mu zine dupe za nešto,a ne ograničava ga ništa da to uzme,naravno da će uzeti. Pogledajte oko sebe samo. Ali ipak mislim da, što kaže Blek, može da se polako menja civilizacija. Jebi ga,ipak smo bili dovoljno pribrani da se (bar zasad) ne porokamo atomskim bombama,da uvedemo ljudka prava.

Po mom mišljenju su sve utopije opasne jer kad utopijsko razmišljanje uzme dovoljno maha može dovesti do krvavih revolucija kao što je Oktobarska, ili do diktature i totalitarizma kao što je bilo u SSSR-u, a kao što je i danas u Sjevernoj Koreji.

Sve diktature su bile bazirane na nekom obliku utopijske vizije - i fašizam, i nacizam, i komunizam, sve!

pa do kurca, nek se i pobijemo medjusobno, ali ovaj sadasnji sistem nikako nije dobar, i treba ako nista vise, bar razmisljati o novom.

Posto u ovom Venus sistemu nema vodje, dakle NIKO nije glavni (bar u teoriji) ja mislim da bi bilo rizicno bar u pocetku, jer bi naravno bilo ljudi koji zele da se nametnu kao vlast, kontam da ne bi bilo tesko da se pokori masa bez vodje, bez zakona i pravila. To bi bila jedina onako prava zamjerka za venus, jer prvih npr 50 godina bi postojala opasnost od toga, dok se sistem ne "uhoda" malo.

a to za zivotinjske nagone, pa vi koji podrzavate teoriju evolucije bi bar trebalo da pretpostavite da smo mi evoulirali i da smo prevazisli te nagone i da na ponasanje pojedinca mnogo vise utice drustvo nego nagoni.