Jevađelje po Tomi

  1. I Njutn bio vernik, ali pretežno iz sopstvenog interesa. Drugačije ne bi opstao i doživeo sve počasti.

    Овде се вараш. Глед'о ја на филму. Био јеретик, ал је веровао у бога, онако, баш баш.
    А то за пана, вероватно је постојало неко биће сличне сврхе и намене и у словенској митологији. На крају крајева, развила се из истог корена као и грчка. Само сумњам да се тако звао/звало. Имаш такве паралеле и између осталих божанстава (Зевс/Перун, Сварог/Хефест...).

  2. Evo ga Pan
    http://img218.imageshack.us/img218/6905/pansatyredellavalle.jpg

    Jeste neki grčki bog, ali su ga sloveni valjda pokupili od grka.

  3. Био јеретик, ал је веровао у бога, онако, баш баш.

    Pa zato što je skonto šta je sve prodrlo u zvaničnu crkvu.

  4. Па не знам баш, Јовичићу. Мислим да није био јеретик због корумпираности цркве, већ се није слагао са поприлично кључним учењем. Ако се не варам, није веровао у свето тројство. Сматрао је да тиме хришћанство постаје политеизам.

  5. Сматрао је да тиме хришћанство постаје политеизам.

    Што говори о његовој теолошкој необразованости.

  6. Био јеретик, ал је веровао у бога, онако, баш баш.

    Meni ovo nije jasno, jebem li ga ja do sada mislio da jedno drugo isključuje ako se čovek ne folira.

  7. Не бих да звучим ко дебил... али не бих википедисао теологију. Добро знам шта је свето тројство и откуд заблуда. Иако нисам верник, упознат сам са тим врло добро.

  8. Што говори о његовој теолошкој необразованости.

    A ti si toliko teološki obrazovan da Njutna proglašavaš teološki neobrazovanim?

  9. Doter je (ponovo) u pravu.

  10. откуд заблуда?

  11. Сматрао је да тиме хришћанство постаје политеизам.

    A ti si toliko teološki obrazovan da Njutna proglašavaš teološki neobrazovanim?

    Шта је овде нејасно???

  12. Био јеретик, ал је веровао у бога, онако, баш баш.

    Meni ovo nije jasno, jebem li ga ja do sada mislio da jedno drugo isključuje ako se čovek ne folira.

    Kroz istoriju su "jeretici" često bili veći vjernici od nejeretika, jer su obični vjernici često vjerovali po navici (ili zbog folklora, tradicije i običaja), a nisu ulazili dublje u teologiju. Mislim da (osim u slučaju nekih savremenih sekti koje su čist biznis i porez na budale) je potrebno dosta jako vjersko osjećanje da bi se neko odlučio na nešto što neko može okarakterisati kao jeres. Tako Luter, koga katolici smatraju jeretikom, je po meni mnogo veći vjernik od mnogih katolika.

  13. Imati odnos sa Bogom bez Crkve? To mu dođe ko seks bez kondoma ... bolji doživljaj.

    Aha. I triper gratis.

  14. Сматрао је да тиме хришћанство постаје политеизам.

    Ja samo znam da se doktrina o trojstvu u Bibliji ne pominje eksplicitno, kao i da joj se možda mogu uputiti određene primjedbe. Ni ja nisam dovoljno obrazovan da dam 100% siguran odgovor na to pitanje.

  15. Šta ti je versko učenje, na kraju ukapiraš da su jeretici veći vernici od vernika i da je Luter King bio veći katolik od Pape. Sad mi je sve jasnije i počinjem da pronalazim Boga u sebi.

  16. Не кажем ја да је Њутново схватање исправно. Само наводим у шта је веровао.

    Meni ovo nije jasno, jebem li ga ja do sada mislio da jedno drugo isključuje ako se čovek ne folira.

    Јеретик - особа која одступа од званичног учења цркве. Не значи да се у потпуности не слаже са тим учењем. Нпр. бабуни (богумили) су били јеретици за Рим и православце, а проповедали су некакво хришћанство итд.
    Него, ово што Јовичић окачи везано за зарез ме подсети на то како је лик из неготинске крајине постао први познати хрватски главешина :)

  17. Luter King bio veći katolik od Pape.

    Papa je jeretik. Katolička crkva ti je majka svih jeresi. Rozariji, indulgencije, inkvizicija, papska nepogrešivost, ...

    Nije Luter King, nego Martin Luter.

    Martin Luter King je onaj crnački aktivista.

    A Martin Luter (o kome ja govorim) je začetnik reformacije

    http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Luther
    http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Luther_King,_Jr.

    dvije sasvim različite osobe!!!

  18. Јовичићу, највећа јерес су Жидови. Остали су цвеће!

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.