Prijava

Ne znam da li ste čuli za ovu teoriju, ali po njoj svaka osoba na svetu je maksimalno šest "koraka" udaljena od neke druge osobe (pod "koraci" se ne misli na fizičke korake, već na lanac prijatelj prijatelja).
Za više informacija: http://en.wikipedia.org/wiki/Six_degrees_of_separation

Na primer:
Ja i engleska kraljiica
Imam komšinicu koja ima drugaricu koja je intervjuisala englesku kraljicu. Ja sam tri koraka udaljen od engleske kraljice.

http://news.cnet.com/i/bto/20080315/734px-Six_degrees_of_separation_270x220.png

Mogli bi da testiramo teoriju: Neka neko ispod napiše bilo koju osobu koja mu padne na pamet (baš bilo ko), i onda u najviše šest koraka da pokušamo da se "povežemo" sa tom osobom.

Па могуће је само када упоређујеш са познатим личностима. Ај споји себе са неким Кинезом који управо на другом крају планете склапа најке за мали фудбал?

Znam masu kineza koji su došli kod nas na pijaci da prodaju, a roba im stiže iz kine... Nema preko 3 koraka ni tu

Sviđa mi se ova teorija, kao i tema!!! Ima nekog napretka na forumu!

Evo, ajd da vidim da se neko od vas poveže sa Nikol Kidman!

Pa mislim da je samo teško utvrditi lanac osoba, inače siguran sam da smo povezani, iako toga nisam svestan.
Evo, moja mama je računovođa i vodi knjige jednom Kinezu... Preko tog Kineza sam sigurno nekako povezan sa tim što sklapa patike. Ti si povezan sa njim preko mene, recimo, ako nikako drugačije.

Evo, ajd da vidim da se neko od vas poveže sa Nikol Kidman!

Imam brata u Čikagu, na građevinskom fakultetu je... To je najdalje što mogu

Evo, moja mama je računovođa i vodi knjige jednom Kinezu... Preko tog Kineza sam sigurno nekako povezan sa tim što sklapa patike.

Lolo onaj fazon, svi Kinezi su žuti, pa je isti kurac? :D

ma povezite vi mene sa nekom kineskinjom, ne bunim se

Barak Obama. Da isprobamo.

A npr. od predsednika Tadića sam udaljen dva koraka: profesor mi Žarko Korać, a on je bio Tadiću profesor. Mislim da u jednom mikrosistemu, kao što je Srbija (a za ovu teoriju Srbija je mikrosistem, ma nanosistem) ako sam od predsednika udaljen dva koraka, onda za mog hipotetičkog kineskog drugara koji sklapa patike šest koraka je više nego dovoljno.

Хајде ме повежи са Ериком Баном. Хрват је човек, можда ти и успе.

Korać - neki ambasador - Merkelova - Obama. :) Korać mi je prozor u svet.

Ja sam povezan sa Tadićem u 3 koraka. Ćale mi je profesor Tadićevoj kćerci.

ovo je žešća glupost... doći do engleske kraljice da baš lično sa njom obaviš intervju, oči u oči ne možeš osim ako nisi među 5 novinara CNN-a

Ја сам онда повезан са Лемијем из Мотöрхеда... Ортак мог ћалета је добар ортак Лемијев, a једном је мој матори чак и циркао са Лемијем. То је вероватно најближе што икада ћу прићи тој некој непатвореној дојајности ололол

Какве везе ЦНН има са енглеском краљицом? Зар није ЦНН америчка телевизија, или сам ја помешао нешто? :)

Korać - neki ambasador - Merkelova - Obama

Odma posle ambasadora prozor u svet ti je otvoren. Kraljica je na dohvat ruke.

doći do engleske kraljice da baš lično sa njom obaviš intervju, oči u oči ne možeš osim ako nisi među 5 novinara CNN-a

Da, ali to je bio izuzetak. Pošto je ona buržujka, išla je u neku školu engleskog u Engleskoj i bili su u Madam Tiso muzeju. Tu se našla i kraljica i onda - ne sećam se tačno zašto - trebali su da imaju intervju i izabrali su nju jer je bila najbolja. Ta-da, ostalo je istorija. Tako je ona meni pričala. :)

Какве везе ЦНН има са енглеском краљицом? Зар није ЦНН америчка телевизија, или сам ја помешао нешто? :)

ma ajd ko da je bitno... CNN. BBC, THE SUN, sve isti kurac, sredstva informisanja k'o sredstva informissanja... bitno je da ne možeš doći do kraljice...

nego nemoj ti meni tamo velika slova, mala slova, boli me patka šta je popularno među omladinom :D