Prijava

Друштвена елита не постоји. Не бих да будем прост, али не признајем појам елите. Шта то значи?
Људи су жгадија, постали су од дивљих звери, и сами имају зверске особине, немогуће их је еманциповати. У одсуству реда и закона, човек се не да разликовати од какве хијене или риса.

Сви људи, ма колико они били школовани и културни, ма колико се по својој еманципацији и знању издвајали из масе, морају да серу. Најчешће једном дневно. И тај продукт срања је тзв. говно. И оно дисмр. Подједнако дисмр и оно од ђубретара и оно од доктора наука. Нема елите.

Džimi, nisi u pravu. Kakve veze ima sranje govana sa tim da li je neko elita ili nije? Svakako da postoji elita, ali to opet ne znači da je neki život vredniji od drugog.

Мислим да се Џими шалио, ја га нисам схватио озбиљно.

Аман, зајебавао сам се. :))
После сам написао ''Шалу на страну...''

Mnogo je samoprozvane elite i sve je to malo glamur s' prazilukom.
Pojam elite je mnogo snobast i subjektivan. Nije zbog govana (a malo i jeste, samo ne tih konkretnih govana), ali i ja ga ne bih priznala.

Pošto je ovaj moj post bio pri kraju prve strane, mislim da ga mnogi nisu primjetili, a relativno je bitan. On se više odnosi na pojam intelektualca nego na širi pojam elite.
Evo da se samocitiram, nadam se da mi nećete zamjeriti:

A biti dio elite, šta to znači? Onaj ko je istinska, a ne kvazielita, kako bi trebao da provodi svoje dane? Da li oni nužno moraju na budu u stanju da na visokom nivou raspravljaju recimo o filozofiji Deride, Bodrijara, Huserla, Hajdegera i najnovijim komentarima na istu, da znaju najnovije tokove u SAVREMENOJ umjetnosti i muzici (naprimjer da znaju raspravljati o muzici Filipa Glasa, Arva Parta i ostalih kompozitora koji su došli nakon Šenberga), kao i o najnovijoj umjetničkoj književnosti (postmodernizam i sl.)?

Ja iskreno o svim gorepomenutim stvarima uglavnom blage veze nemam, samo sam za njih ČUO i znam da to postoje, skoro ništa više od toga ne znam.

Naletio sam par puta u NIN-u na pominjanje pomenutih filozofa na način da se podrazumijeva da prosječan čitalac NIN-a zna sve o njihovim glavnim idejama (ja znam tek ponešto, o tek ponekom, a šupalj sam na 1000 mjesta), a takav nivo obrazovanja od svojih čitaoca očekuju i neki drugi kolumnisti čak i u nekim malo manje intelektualnim novinama.

A ja opet kažem da o svemu tome pojma nemam, da li to znači da svi oni koji o tome svemu pojma nemaju, poput mene, ne mogu ni da prismrde eliti?

Pošto mi se večeras opet desio maler da je sajt postao nedostupan u trenutku kad je ova tema bila aktuelna, evo pokušaja da je oživim. U prethodnom postu sam postavio jedno pitanje u vezi intelektualne elite, koje, čini mi se niko nije primjetio.

Masoni. Po definiciji, da bi bio mason moraš da budeš lider u svojoj struci - bilo da si najbolji obućar ili najbolji hirurg.
Mislim, pogle' kako je otmen i sa stilom:
http://www.smedia.rs/vesti/slike/news_13731.jpg
dr Čedomir Vukić, veliki majstor Regularne velike lože Srbije

Zar nekome stvarno masoni mogu da budu elita?

zasto ne bi bili?

Zar nekome stvarno masoni mogu da budu elita?

Da, meni su elita. Ja sam oduvek hteo da budem mason. A onda sam saznao da moraš da budeš vernik da bi bio mason. A ja ateista, jbg. Ali i dalje ih gotovim. Mislim da ne postoje časniji ljudi u bilo kom društvu od masona.

mozes li iznijeti svoje vidjenje, sad me zanima?

Ali i dalje ih gotovim. Mislim da ne postoje časniji ljudi u bilo kom društvu od masona.

Хексалол! Па ти дечко не знаш ништа о њима онда лоло.
Елита сам ја заједно са осталим академским грађанима. Нема даље. То што елита не ужива неко значајно поштовање код нас и у региону говори о неукости грађана и корупцији државе. Ето свима по литар топле воде од мене.

Po meni pripadnost masonima nema nikakve veze s tim da li je neko elita ili nije.

I opet niko ne pogleda onaj moj post gore (koga sam čak dvaput napisao), koji je meni iz nekog razloga vrlo bitan.

Nekako imam osjećaj da

a) ili ti intelektualci mnogo seru

b) ili smo svi mi dosta daleko od intelektualne elite

kako glasi definicija akademskog gradjanina?

edit @Jovicic

Da mnogo seru, sad su oni u toku sa svim modernim pokretima u slikarstvu, muzici...jeste da... Ok mozda neki i jesu ali kojeg god nezavisnog intelektualca pitas zna sve o svakakvim zvrljotinama i svakom piscu koji ima vise od 100 strana bilo kakve knjige...a znaju i zadnju pjesmu kolonije....

Дај, бре, Дотеру... ниси елита ако немаш салвет у џепу сакоа.
'вако:
http://4.bp.blogspot.com/_m47RlRiYoAg/S9lS2SU3SqI/AAAAAAAAHmk/GNhSaZ2Ppls/s1600/25587_116036175074284_116033595074542_284422_4111568_n.jpg

Ala će ovaj mali Pocesta sam sebe da se stidi za koju godinu, kad kaže "Koja sam ja budala bio!"

kad se kaze elita meni nesto na pamet padaju bogatasi sa stilom....

Хексалол! Па ти дечко не знаш ништа о њима онда лоло.

uzdah
O masonima znam gazilion puta više od tebe očigledno. -.-
Masoni jesu elita.
Kao što rekoh, potrebno je da si vrh u svojoj struci da bi bio mason. Kad bi vi znali ko su sve bili masoni i ko je sve danas mason...
Nabrojaću neke za koje se zna: Dositej Obradović (nije samo doneo krompir u Srbiju, već i masoneriju), kralj Aleksandar Karađorđević, kralj Petar Karađorđević, Slobodan Jovanović (čika sa novčanice od 5000 dinara), Đorđe Vajfert (lik sa novčanice od 1000 dinara), Vuk Karadžić, Jovan Dučić, Jova Zmaj, Stevan Mokranjac; od živih mislim da je Voja Brajović i ne sećam se više... :)
A danas ih je najviše iz anonimnog i poluanonimnog "akademskog sveta" koji toliko potencirate.

Samo kažem
uspeh + ugled + znanje = mason
uspeh + ugled + znanje = elita
mason = elita
To je računica.

Uzgred, jesam li već pomenuo da se lepo oblače i pričaju? Kad slušaš dr Čedomira Vukića imaš osećaj kao da čitaš beletristiku. LOL

Uvijek sam se pitao međutim šta je tako viskokim intelektualcima trebalo da se petljaju sa nekim tajnim društvom i da prihvataju tamo neke ideje i ideologije. I još to sve da drže u tajnosti. Svaki ljubitelj znanja i nauke, trebao bi da se zalaže za javnost i transparentnost znanja, ideologija i ciljeva, a ne za tajnost.

Pa dosta ovih američkih pjevaljki (i muških i ženskih) postaju masoni, ili se bar petljaju s njima, kako bi postigli što veću popularnost. Ne bi me čudilo da je i ono Biberče mason.

Otvorite temu o masonima, da vam objasnim neke stvari. ;) Ili prestanite da lupate.