Prijava

E, da. Umberto Eko "Ime ruže". Ali to definitivno nije lagano. Ali moram da spomenem jer je to moja omiljena knjiga. ♥

Ne znaš ti šta valja. :)
A ne znaš ni šta hoćeš.

Pa dobro ova tema može i drugima da posluži. Koga god interesuje ponešto zanimljivo za pročitati, kvalitetno, a da nije preteško i preozbiljno.

Znači, I could give it a try.

Pa da, definitivno se čita u jednom dahu, s tim što ja predlažem sada već čuveni "Da Vinčijev kod" i "Anđele i demone", ostale nisu na zadovoljavajućem nivou a i ne treba preterivati pošto je uočljiv šablon.

Moja omiljena knjiga svih vremena su "Braća Karamazovi", definitivno nije šund. Ali ovaj put tražim nešto lakša štiva, koliko ja znam ni "Ime ruže" nije šund.

Kad smo kod omiljenih ajde i ja kao učesnik teme da se izjasnim :Proces i Derviš i smrt.

meni omiljena lotr trilogija, i ostalo od tolkina, za vas ne znam.

Evo kad smo već kod knjiga jedno polemičko pitanje:

Da li se slažete sa slijedećom tvrdnjom:

Onaj ko ne voli da čita, čita samo klasike, zato što, kad se već teškom mukom natjerao nešto da pročita, onda hoće da to nešto bude kvalitetno?

Iako se stidim to da priznam mislim da bi ta tvrdnja mogla donekle i na mene da se odnosi.

Pa pazi, ja recimo volim da čitam ali uvek pre biram klasike nego nešto novo jer uvek postoji razlog zašto je to baš klasik (ne aludiram samo na kvalitet). Uz to, nije mi krivo niti za jedan klasik koji sam pročitao što se ne može reći za ostale knjige.

Jebat ga, sa klasicima si siguran da se ne'š zajebst!

Zato i ja klasike preferiram. I nisam se ni za jedan pokajo. A sad ovih novih, pogotovo sumnjivijeg kvaliteta, nisam mnogo ni čitao, zato i pitam za preporuke, da se malo otvorim i prema takvoj literaturi, a malo opuštanja neće škoditi.

Strajo mali oftopic, al meni tako idu na kurac tvoji avatari da je to neverovatno

Ево да ти препоручим један класик. Викторијанска књижевност је у питању (дакле, није schund), лако се чита и до јаја је: ,,Теса од д'Урбервилових'', Томаса Хардија.

ne znam, meni se sviđa proročanstvo romanov - stiv beri. jeste da spada u šund, ali ima neki osvrt na istoriju i jebem li ga, čita se u jednom dahu.

Hronike Ambera od Rogera Z. :)
SF,ali prica je jako zapetljana.:)

Jezivi, hvala na preporukama, a od ovo troje, šta ti je baš onako, prva preporuka, najbolje? :)

Ne bih mogao da izdvojim favorita,jer su zanrovski potpuno razlicite."Tri coveka u camcu" je knjiga koja ce ti sigurno popraviti raspolozenje kad ti naleti los dan.

'Savez ubica' od Maksa Gala.

Alesandro Bariko, City. Divna knjižica.

bilo sta od Dan Browna osim zadnje ( Izgubljeni simbol), ali ako fakat hoces dobru knjigu, uzimi Lovac na zmajeve. :))

Crvenkapica (al' obavezno nek bude slikovnica)

Strajo mali oftopic, al meni tako idu na kurac tvoji avatari da je to neverovatno

hahahahahahaha šta da ti kažem...