Prijava

Ovu temu otvaram sa velikom kolicinom blama sto je nisam otvorio cim sam otkrio forum.
Morao je Dio da kaze da je presao na usnu harmoniku da bih se ja probudio. Idiot.
Dakle, ja sviram usnu harmoniku, zapravo, svirao sam godinu dana, prestao sam malo u poslednjih godinu dana, ali planiram da se vratim na casove.
Znam koliko je tesko naci casove, ja sam prosao sve muzicke skole i trazio profesora, ali nije ga bilo. I onda sam dobio info u Liri(inace sam iz BG), da je jedna devojka ostavila broj telefona za sve koji zele da nauce da sviraju, i tako sam i nasao. Dakle, POSTOJE casovi, mogu da vas povezem sa grupom, ako vas interesuje.

E sada. Ima li ko da je voljan da uci da svira to? Imate li neku harmoniku kod kuce?
Koju?

Inace sviram diatonsku harmoniku. Imam honericu, blues harp (A, C, G, Bb, D). Nisam jos uvek probao da sviram hromatsku, probao sam neke tremolo harmonike, i tako.

Instrument nije zahtevan previse. Posle 6 meseci mozete da savladate tehniku solidno, posle 2 godine cak i da zasvirate u nekom bendu, pa je pravi instrument za one koji veze nemaju sa muzikom, a misle da je prekasno da pocnu da sviraju nesto.

Drugarica moja svira usnu harmoniku već oko 2 godine, neki lik u Kuglašu drži časove četvrtkom. Možda nekom Kuglaš više odgovara, pa eto, da ima informaciju.

srecno u ucenju.
koliko kosta neka solidna?

Mala ispravka, nisam prešao na usnu harmoniku, nego sada sviram gitaru, a pored nje planiram da počnem da učim da sviram bluz usnu harmoniku...
Planiram ovu da uzmem, pa da cepam...http://www.maric.rs/srp/proizvodi/?conid=2050&l2=40&l3=640
Inače moj komša koji mi ponekad pokazuje neke forice za gitaru, svira usnu harmoniku i voljan je da me uči :DDD

Најбољи усно-хармоничар у Србији је Пера Џое.

Пера Џое је цар!

То ми је кум :)

@Dzankee:
E pa kurcina.
Tek da znas.
@Staklena:
Da, taj lik JESTE Joca. On mi je i drzao casove. Svira u Voxu cetvrtkom, bar je svirao u decembru, sad ce verovatno opet u kuglasu i pleku da pocne.
@Rosoneri:
Sasvim pristojnu usnu harmoniku mozes da nadjes za 25e. Kvalitetnu, znaci.
Ima u Mitrosu, Liri, svuda ima.

@Staklena
Kako ti se zove drugarica? Sigurno je znam.

@Dzankee
Valjda moram da ti pojasnim. Pera Dzo ne zna da stane. On kad uhvati harmoniku, on se pogubi, i ne sme da stane. Ima boljih. Joca je bolji. Ljuba je bolji.

Ljilja. Riđa, kovrdžava, sa pegicama. Ako si je video, nemoguće da je nisi zapamtio. :)

Озб. Џанкее? Кул је лик стварно... Ја га први пут снимио на неким снимцима где је дувао усну са Брејкерсима на 1000 година...

Ma znam Ljilju. Pozdravi je. Ona me zna kao Luku, inace.
Nisam je video od nove godine.

Озбиљно.

Мада не виђам га, тренутно је у Москви.

Dzankee, jesi li bio na Bluesstocku?

Mali prst ti svira usnu harmoniku isto

fala
ne kupujem, samo me zanimaju cene raznih stvari.
iznenadjem sam brojem postova
ocekivao sam od 3 do 5.

Шта је то Лу ?