Podijeli sa Vukajlijašima

  1. nista ja to ne dozivljavam plidu, verujem da je svuda bilo slicno manje vise

    nego kazem nelogicno da su vam okupatori doneli veru a vi je zadrzali i negujete je dalje. Ne znam el islam toliko caroban da ti postane lep i u tim uslovima pa neces se vratis na pradjasnju veru. O tome pricam bukv

  2. nego bas resili da ostanu muslimani

    Ovim pobijaš svoju teoriju da smo islam prihvatili isključivo zbog beneficija, zato što smo bili srbi slabog karaktera. Vjerovatno je bilo i nekih koji su je prihvatili jer im se dopalo učenje slično kršćanstvu samo malo novije, možda im je tad bilo novo=kul

  3. Aj brate uhvatio si se moje hipoteze sto kazem… Da preformulisem: vecina muslimana u bosni u odnosu na srbiju postoji zbog nekog istorijskog razloga koji nije “zato sto su oni takvi”.

    Takodje mi imamo identitet zbog odredjenih istorijskih dogadjaja koji nisu “sato sto smo mi ovakvi”

    Isto bi rekao i muslimanu.

  4. Sad videh pliduove postove: i tebi isti post namenjen.

  5. možda im je tad bilo novo=kul

    ovo ih je sigurno ocaravalo da budu iste vere kao okupator jer je jebuzovna religija

    podseca na ovo
    https://ewtn.no/wp-content/uploads/2024/06/20240611100648_779c05c8b83d4958cca1b3dfa98514e2554ac1b074fc799f8c47937f7157f98f.webp

  6. i opet kazem pliduu ako su turci okupatori sto se bar deo naroda nije vratio predjasnjoj religi nego svi ostali ili musliji ili ateisti

    cemu to odbacivanje svojih osnova koja bila religija pre turaka?

  7. Čitao sam Celtaro nekad pre da su ti jadni ljudi tamo bili između vatikana i Pravoslavlja ko između čekića i nakovnja, i da su uzeli Islam samo da bi ih Osmanlije zaštitile.

  8. ne mora bošnjak biti musliman

    pa ne mora ali još nisam upoznao nijednog da je ateista

  9. kako, pliduu je ateista odnosno agnostik sta li

  10. i opet kazem pliduu ako su turci okupatori sto se bar deo naroda nije vratio predjasnjoj religi nego svi ostali ili musliji ili ateisti

    cemu to odbacivanje svojih osnova koja bila religija pre turaka?

    caro, ovo ti kazem al da ostane izmedju nas. to je zato sto su govna prodana svi oni. jesu od nasih, al su deo sto bio pogan genecki. treba to stalno da im pricamo, da znaju.

    sad jbg, ako uzmu pa kazu "pa idite u picku materinu, ako smo vec tolko losiji od vas daj da vidimo neku istoriju gde nismo tolko losiji, jebemu mater nismo bili isti ako smo vec tolko drugaciji", to je zato sto su i glupi.

  11. Čitao sam Celtaro nekad pre da su ti jadni ljudi tamo bili između vatikana i Pravoslavlja ko između čekića i nakovnja, i da su uzeli Islam samo da bi ih Osmanlije zaštitile.

    a bog te pita sta je bilo i kolko je puta prepravljeno to od tad. vrlo moguce.

  12. ne celte, isao sam pretpostavkom da bosnjaci nisu srbi niti pravoslavci bukv nego ovi bogumili izvorni bosnjani sto pliduu naveo

    mi učimo da smo potomci bogumila tj da smo bili pripadnici crkve bosanske, da smo Bošnjani (guglaj termin) koji su živjeli na ovim prostorima odavno

    iz tog razloga kaem da se vrate svojim korenima, a ne tamo nekim srpskim ili nekim trecim.

  13. a ja ti kazem sto se u skolama uci to, sto na kakvim god labavim nogama da stoji, stoji.

    i ti si miks svega i svacega kad gledas raspon o kom pricamo, pa si resio da ces da budes bas to sto jesi. odnosno nisi ti resio, nego za tebe resili, ali tog dela srba iz bosne su se odrekli oni sto misle kao ti, a ne kao ja.

  14. jbg koko znam i nama je pravoslavlje nametnuto kao novo ucenje i islo preko vatikana, spc bukv pod direktivom vatikana onaj porfirije ide papanu ljubi ruke, ja sam za to da se to odbaci i vratimo se na izvornu slovensku religiju ne bi imao nista protiv.

    Al brate ovo sa turcima je islo direktno sto se kaze na noz

  15. tako da, jeste plidu potomak nekih bogumila. i jovor je delom ko i on.

    to, dal se mi identiikujemo kao srbi koji su srbi, a nismo birali miks izmedju starosedeoca, slovena i jebem li ga cega od cega je nastala srbija, to je arbitrarna stvar.

    sto smo se odrekli korena? sto nismo vizantinci, ili smo skroz zaboravili odakle smo sa karpata?

  16. ali tog dela srba iz bosne su se odrekli oni sto misle kao ti, a ne kao ja

    celt voli plidua cara jok o cemu pricas

    cus odreko, radim sa deckom svaki dan nek ti potvrdi

  17. Kaki kurac karpati kakve seobe stae sa vincanskom kulturom i zasto su smecogradjani komunjare tamo napravile deponiju i sve zatrpali

  18. E a svaka jača pol diskusija u koju se ubaci plidu devoluira u stavljanje plidua u mercy seat da objašnjava i opravdava poreklo i kulturu bosanaca

    Ali evo mislim da niste u pravu i da nije ni kratež ni pištolj nego neka mešavina: moguće sasvim da su turci imali dosta drugačiji tretman jer su paše uživale izvesnu autonomiju - uslovno rečeno - i od paše ili lokalnog namesnika jeste zavisio tretman raje. Dakle i mnogo stroži i mnogo blaži turci bi paradoksalno mogli da rezultiraju boljim postotkom konverzije u futurističku religiju

    S druge strane i pravoslavna crkva i papa su opstali istočno i zapadno od tog predela prilično jaki, i držali su svoja respektivna stada na okupu i u liniji. Dakle za prelazak u islam bilo bi mnogo većih socijalnih posledica u srb i u hr nego u bosni gde hrišćanstvo nije pustilo jako korenje. I ako bosanac nema care i celtove u mantijama oko sebe da mu tupe mozak kako je smećar i izdajnik s jedne strane, ni lude komšije u selu koji će da ga linčuju za to, već je okružen nekim jugomilima i hipicima naravno da će mu prorokovi darovi delovati ko besplatan ručak ili pragmatičan izbor. Ili kao neka duhovno ubedljivija opcija od nekog druida dide koji larpuje isusa. Nisu ni turci glupi bili, sigurno da su slali jače misije tamo gde su procenili da je domorodačka religija slaba i neorganizovana, a kultura slabo definisana

    Bizarno je misliti da je jedna prilično uniformna geografska regija bila ispunjena isključivo ljudima ovakvog a neka druga onakvog karaktera. Geografija logistika demografija to su pravi faktori, pa nije crna gora odolevala turcima zbog čojstva i junaštva nego što niko neće da se jebava po onom kršu samo da bi pokorio lude grejdžoje

  19. cu sad jebaca, pa imali su svoju bosansku hriscansku crkvu kako rece pliduu, sto se nje nisu zadrzali

Rekli o sajtu

Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.

Psiholog · 20. Februar 2011.