Podijeli sa Vukajlijašima

  1. opet kazem, bata sale banalizuje (mada mislim da nije prvi poceo) situaciju u koju su umesani mediji, cenzura, politika, vlast i porpilicno velika moc na nivo lokalne pekare ili zanatlijske radnje sa 3 zaposlena, sto je realno kao da pokusavas da objasnis princip izgradnje zgrade od 20 spratova pomocu primera strukture poljskog klozeta. mozes donekle, ali zakaze cim hoces nesto detaljnije da pokazes.

    tako da, sve sto pricas bata sale, ima smisla ako si vlasnik pekare sa 3 zaposlena, a nema ako si vlasnik jedne od najpopularnijih medijskih kuca koju gleda 3 mil ljudi svaki dan. kraj price, gledas iz relativno uskog ugla.

    ovo, ugovor, olja ne radi sta joj se kaze, vlasnik mi izgleda kao neko da kaze poljski klozet ima 4 zida i plafon i stoji, dakle ako postavis 4 spoljna zida i plafon gore stajace i visepratnica.

  2. Bata Sale.
    Ajd ovako.

    Ti napraviš ugovor sa B92 o emitovanje tvoje reklame za bilo šta na mesec dana. B92 nakon dve nedelje tvoju reklamu pukne na B92 info kanal koji ima 10x manju gledanost.

    Kažu, ne uklapa se reklamni sadržaj u zabavni karakter naše produkcije, ajde neka se emituje na info kanalu, primerenije je.

    Da li bi i tada rekao: "naravno da treba, dobrodošli u kapitalizam ja sam to spoznao na teži način"?

  3. Ма поента је да једна од најпознатијих новинарки опише владара ове земље као лудака и психопату, па се онда разводњава прича о уговору, да ли неко има права да раскине уговор са њеном продукцијском кућом или не. То је посао за адвокате и интернет ботове да се баве тим стварима.

    Да ли сте ви свесни да је она рекла да је овај разјебао Владу и расписао изборе да не би његов министар гостовао у Утиску недеље и поднео јавно оставку? Да је рекла да се човек оженио и свађао се са свим људима који су били у соби у којој се рекло да се оженио?

  4. Naravno da ne mislim da je dobro i ne botujem za Vucica. Ja samo mislim da gospodja nije htela da ode na manje gledani kanal i od toga napravila frku misleci da ce neko da urgira i da ce zadrzati emisiju u prajm tajmu. I taman usput za potrebe svojih govnara da malo pljune na ove govnare sto su sada vlast.

    Mene je, recimo, firma slala u Islamabad koji sam pomenuo na sluzbeni put. Mislite da se meni jebalo da idem u Islamabad? To je bilo najgore putovanje mog zivota. Ali da sam rekao necu poslali bi drugog, ostao bez (dobrih) dnevnica i bio bi mi upisan minus. Nikada vise ne bih nigde isao na sluzbeni put ili bi mi bile nudjene samo zapizdine i kada bih odbio svaki put na kraju bih dobio otkaz i nasli nekoga ko hoce da ide i radi svoj posao. Ali sam progutao to jedno govno. Zato sam isao i na Novi Zeland, u London vise puta, Njujork, Bec, Bratislavu, Tunis, Dubai i da ne nabrajam. Sve o trosku firme, plus dobio dnevnice. Jer za to te placaju. Ti radis za firmu, a ne firma za tebe. Tako svet funkcionise. Tako je i u Americi i u EU i u Rusiji, pa i u Kini. Mislis da Kineza boli kurac da ide u Afriku i drzi radnju? Ide tamo za pare, ako nece on, ima ko hoce. Surova realnost prijatelji.

    Meni u ugovoru pise da su sluzbena putovanja deo posla. I kapak. Jednog kolegu iz Svedske su slali na Novu Gvineju, tako da ni svedski ugovor nije nista bolji od mog, ako ne racunamo plate. Mislite da je njemu bilo super na Novoj Gvineji?

    Tako i Olja. Neces na Info kanal? Cao, raskidamo ugovor.

  5. Sale, zasto bi otisla na manje gledanu tv ako joj u ugovoru ne stoji to?

  6. Pa dobro truće to da je aca ludak i psihopata znamo i bez olje lolo

  7. Ма поента је да једна од најпознатијих новинарки опише владара ове земље као лудака и психопату, па се онда разводњава прича о уговору, да ли неко има права да раскине уговор са њеном продукцијском кућом или не. То је посао за адвокате и интернет ботове да се баве тим стварима.

    Да ли сте ви свесни да је она рекла да је овај разјебао Владу и расписао изборе да не би његов министар гостовао у Утиску недеље и поднео јавно оставку? Да је рекла да се човек оженио и свађао се са свим људима који су били у соби у којој се рекло да се оженио?

    Zaista suština.

    Imamo psihopatu na čelu države, a čavrljamo o nekim pravnim stvarima. Imamo psihopatu na čelu države. Psihopatu. Psihopatu imamo. Ljudi, to se nije zaključalo na vreme. Šta ako je kasno?

    I svi su u fazonu, "dobro, znamo da je psihopata, ali...".

  8. Сале, показао си тотално неразумевање за разлику између уговора о раду и уговора између медијске и продукцијске куће, разлику између притисака на власника пекаре и власника медијске куће, на улогу независности медија у једном друштву.

    http://lanewaysofvancouver.files.wordpress.com/2012/05/img_9857.jpg

    Очекујем да ће ћелт и ћара сад почети да стрицују, пошто су сва објашњења исцрпљена.

  9. една од најпознатијих новинарки опише владара ове земље као лудака и психопату, па се онда разводњава прича о уговору,

    Ovo nije nova vest.
    novost da je vučela bitanga probisvet i hohštapler je novost kao i da je jelen super liga korumpirana do zuba.

    Mene je, recimo, firma slala u Islamabad koji sam pomenuo na sluzbeni put. Mislite da se meni jebalo da idem u Islamabad? To je bilo najgore putovanje mog zivota. Ali da sam rekao necu poslali bi drugog,

    Ne vredi sa tobom.
    Nije bećkovićka ta koja nije htela da dolazi na posao pa da njenu emisiju preuzme neko drugi.

    Ti prosto treba da se vratiš u

    I S L A M A B A D
    S
    L
    A
    M
    A
    B
    A
    D

  10. Tebi u ugovoru stoji službeni put njoj B92 info ne posto daj Boze i da je postojao kad je potpisala ugovor al i to je nebitno.

  11. I svi su u fazonu, "dobro, znamo da je psihopata, ali...".

    ...ali, evo sinak postade gradonačelnik Kragujevca. Više i ne sležem ramenima svesno, postalo je tik.

  12. Шта фали Исламабаду, контам да има добре курве, не брију ноге сигурно.

    Šta ako je kasno?

    Требало је још да га газимо док смо били клинци... Саааад је касно... Мааада, никад није касно.
    лололо
    http://www.youtube.com/watch?v=uK8grCFSuyM

  13. Ali koliko se glava oslobodila, Miškovića neće dosudimo i da mu uzmemo imovinu al će da pocepamo plate i penzije, tu je ušteda
    L
    O
    L

  14. Sale, zasto bi otisla na manje gledanu tv ako joj u ugovoru ne stoji to?

    Pa i ne mora. Ali to ne znaci da ako ona nece onda poslodavac mora da joj zadrzi emisiju tu gde jeste iako mu se ne poklapa sa poslovnom strategijom. I da pise u ugovoru da je emisija od 9 do 11 nedeljom na B92 imaju pravo da jednostrano raskinu ugovor. O tome ja pricam ovde. Niko nije duzan da trpi tvoja sranja. Ali mislite li da raskidom ugovora Beckovicka nije dobila odredjenu kintu kao obestecenje za jednostrano raskinut ugovor? Nije kurac moj. Dobila je ona fine pare na ime penala i obestecenja, samo se o tome ne prica javno.

    Meni u ugovoru pise da ako odluce da mi raskinu ugovor bez moje krivice, odnosno ugase moje radno mesto i sutnu me moraju da mi isplate kintu u visini tri moje poslednje plate, plus zbog toga sto radim sa poverljivim poslovnim podacima moraju da mi placaju narednih godinu dana pola sadasnje plate mesecno ako cutim i ne zaposlim se u firmi koja takodje pravi finansijski softver. Ja bre molim boga da me sutnu i da predjem da pravim igrice. :)

  15. Tipična cenzura.

    Није. Доста више са тим да неко СНСботује кад каже да Оља Бећковић није у праву. Сав џумбус је настао кад јој је Жељко Митровић понудио већу плату да пребаци емисију на Пинк. Међутим, њој је било испод части да буде на Пинку па је почела да уцењује руководство Б92 (будуће ОТВ) да јој се повећа плата. Ови нису то хтели и укинули су јој је емисију. Међутим, ако постоје ствари у старом уговору које Б92 није испоштовала, Оља Бећковић има право да се буни.

    А то да је Вучић крив је опет пропаганда опозиције, ове жуте, зелене и љубичасте. Али најјачи су ми они који су је годинама пљували, тражили да се забрани њена емисија, а сад се солидаришу с њом. Ту пре свега мислим на радикале и гласаче ДСС-а. Ово са Ољом Бећковић је се тиче само ње и телевизије Б92. Она може на суду да тражи своја права и да не меша Вучића. Нити да тражи његову заштиту, нити да упире простом у њега.

    Да постоји потпуна цензура медија ниједна новина, ниједан портал не би могао да објави вест, нити би смели да се пуштају коментари о томе да Вучић цензурише медије. Па Вукајлија би била прва блокирана, овде се баш пише све и свашта против Вучића. Каква цензура, то је глупост.

    И, генерално, мука ми је и од Оље Бећковић, и од Драгана Вучићевића, и од Данице Вучинић, и од Оливере Јовићевић... Све њихове емисије служе за промоцију одређених људи и интересних група и које служе да би глупе још више заглупљивале, а оне које мало мисле још више иритирале. Дођу одређени политичари, распале мало страсти, народ се храни тиме, а они и даље зајебавају тај исти народ. А ви се расправљајте и даље о правима Оље Бећковић, као да ће било ко осим ње да има користи, ако добије ту своју битку.

  16. Neće bre dobro proći ove bitange na vlasti.
    Pitanje je samo kada ćemo da prsnemo.

    Sale priča o nekom kapitalizmu. Daj bože da živimo u kapitalzmu. U kapitalizmu je fokus okrenut finansijama, ekonomiji i razvoju, u svetu kapitalizma se ne smatra lopovom neko ako ima platu 2 000 evra npr. Averidž srb kad čuje tu cifru odma smatra da ima posla sa okorelim lopovom, toliko kapitalizam ima veze sa Srbijom.

    Srbija je zemlja jeftine radne snage, i dobrih ekonomskih potencijala - ali isključivo za strane komapanije i lopove povezane sa vlasti.

    Sve ostalo je puko snalaženje.

    Mi živimo u iskrivljenoj varijatni, nazovimo to komunističkim kapitalizmom.

  17. bata sale, nisi beckovicka i nikad nisi radio u medijima, i prestani da poredis klozet sa visespratnicom, jebote kolki ego moras da imas da navodis sopstvene primere za nesto sto je mnogo vece od jebenog puta u

    I S L A M A B A D
    S
    L
    A
    M
    A
    B
    A
    D

    sa tim putem.

  18. Sale baš to je problem. Mora da joj drzi emisiju dokle ugovor to zahteva. Sam ga te potpisao, ili ga otkupio sa sve firmom sto je isto ko da ga je sad potpisao

  19. Meni ova priča sa Utiskom nedelje na Pinku baš deluje uverljivo. Jako.

  20. Fendere ajde molim te nemoj da postuješ na ovu temu

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.