Prijava

Odličan je, sinoć sam zaspao u roku od 16 sekundi

Al se usro jbt.

A ko je ovaj lik, je l' poznat uopšte?

https://youtu.be/vjkQ360B4SM

Sjajna kolekcija istorijski značajnih crno-belih slika nakon što im je dodata boja:

https://www.facebook.com/1336176986/posts/10220000260620281/

(Ukrao od Musssashe-a).

Novi album Tool/a procureo

Aphōph
Novi album Tool/a procureo

Imaš na plixidu okačen već neko vrijeme :-)

Trenutno u Amazoniji gori površina 10 puta veća od Srbije.

Zajedno sa požarima u ruskim tajgama, gran kanariji i topljenjem grenlanda stvari koje su obeležile 2019.

Možda se tripujem jer sve gledam kroz prizmu globalnog zagrevanja, ali imam mnogo drugačiji vajb ovih letnjih pljuskova koje imamo sada, nego onih od pre 20ak godina.

Priča mi jedan prijatelj Brazilac koliko Evropljani sada forsiraju te požare samo da sjebu Bolsonara. Znači marginalno više požara je ove godine nego prošle, a mnogi od njih su namerno napravljeni da bi se raščistila zemlja za uzgoj stoke. Brazil je pred potpisivanjem trgovačkog dogovora sa EU koji treba da bude veliki korak na bolje za njih, pogotovo u odnosu na dosadašnji odnos sa Evropom koji vuče korene iz kolonijalne ere.
E sad - pošto će to po Brazil biti dobro, a po EU i kompanije koje eksploatišu sirotinju loše, sada Makron kenja kako je Amazon pluća sveta i da "naš dom gori". Bolsonaro ga je tako dobro poklopio "imali ste i vi punu Evropu šuma, pa ste ih uništili da biste razvili ekonomiju, dok smo mi naše čuvali, sada kad mi treba da razvijamo našu ekonomiju našli ste da nam kenjate".

Nisam veliki ljubitelj Bolsonara, ali svako ko je neprijatelj Francuske je moj prijatelj.

pluca sveta koja proizvode 6% kiseonika svetskog

Tako je.
Ogromnu većinu kiseonika na Zemlji proizvode alge, iz madafakin okeana.
Pored toga - okeani u sebi čuvaju daleko više ugljenika nego sve šume sveta zajedno na kub.
Tako da cela ta priča oko globalnog zagrevanja uzrokovanog ljudskom delatnošću ne pije vodu.
Realno - jeste se klima promenila značajno u poslednjih 100 godina, ali da mi znamo kako da svesno i istovremeno pozitivno za sopstven opstanak delujemo na klimu planete Zemlje - nemoj da se zajebavamo.
Planeta, to jest površina planete diše; uzdiše i izdiše. Ko god tvrdi da razume tu dinamiku do te mere da može da ispravlja i usmerava globabanu i/ili lokalnu ekonomiju baziranu na konceptu "sila Boga ne moli" je ili povodljiva naivčina, ili okorelo neo-hipi, a verovatno pritom i vegansko smeće.

Sto rece neki brazilski farmer "lako je vama u gradovima da kenjate. Meni skupljanje zirova nece iskolovati decu"

Nigde nisam napisao pluća planete pizda vam materina samo sam napisao kolka površina gori verujući medijima koji to izvestavaju

A klimatske promene nidam pomenuo govna govnjiva jer o tome ne znam samo sam rekao da imam loš osećaj. O onome u čemu sam jebeni ekspert i od čega jedem leb pišem smradovi mrtvi, a to je da NE MAŽE JEBENI ZONBI DA USTANE IZ GROBA

realno, 6 posto je puno.
ako je taj podatak tacan.

Lukašenku kad treba para krene da isušuje neke močvare po Belorusiji koje isto iz nekog razloga proizvode kiseonik, mislim ne znam kako, ali uvek mu Brisel uleti veliku lovu da prestane

ovo što sam napisao uzmite s rezervom

БОМБАШЕВУ ЖЕНУ ЈЕБЕМО НА СМЕНУ ХАХАХ

haha jebem li ti Jelenu u pickicu

Planeta ima svoju klimatsku amlitudu, sag je toplo sag je hladno.

Sve ostalo je go kurac.

A mali zapata se plaši letnjih kiša više nego pre.