Prijava

Kinez sada rusi staru rusku i pravi najmoderniju po svetskim standardima

ovo kao da je brnabic rekla u poseti radnicima.
tesko mi je da poverujem da kinezi postuju bilo kakav standard,a posebno vezan za ekologiju.

Nije to.
Nego prave efikasniji pogon.

Bata Sale ti si obrazovan čovek jbg ne može upaljena strnjika da parira ljubičastozelenom dimu iz železare. Nikako ne može. Dim koji se oslobađa prilikom sagorevanja slame ili drveta ne može da se poredi sa dimom koji se oslobađa prilikom pretapanja aluminijuma tipa ili neke gore rude nemojte da se zajebavamo ovde da je vazduh zagađenj jer sirotinja loži Smederevac šporet

koliko dugo mozes da lozis neku gumu ili neko sranje koje ima lepka.i koja pec to moze da izdrzi.dimnjak bi se cistio jednom nedeljno,a kuca 2 puta mesecno krecila.verujem ja da ima takvih,ali ne u tolikoj meri da bi se moglo osetiti.

Koliko filteri u Smederevu pojedu struje po satu?
Misliš li da ih Kinezi braća drže odvrnute 24/7 ili samo dok traje inspekcija?

Putovao sam za Kovin više od godinu dana svako jutro i svako jutro prolazio pored železare u Smederevu. Mislim da ni jedno jutro za 400 jutara nije bila ista boja dima haha nerealno

Drug je prevozio nešto za Železaru kamionima. Mislim da je trajalo nešto manje od 2 meseca. Ona prašina i šljaka mu je urnisala kamione, nagrizla šasiju pojela creva od kočnica boja na kabinama matirala ventilatori svi pogoreli
Kad ih je doterao kući oko 20 litara sone kiseline po kamionu koristio da bi iole oprao to i doveo u red
Pionir šped prevozi za železaru godinama
Skoro su 35 kamiona starih 3 godine dali na otpad. Sve istrulilo, prikolice itf
Samo si to radili
Ruku na srce plaćaju debelo i na vreme
A prevozi se neka šljaka iz kruga fabrike mislim da su milioni tona u pitanju čitava brda imaju, ko živi tamo blizi zna
Kašika na bageru npr pojede zube za 20 dana što u zemlji i obicnom kamenu traje 5, 6 godina
A ta šljaka se odlaže tako što se kopaju jame veličine omanjeg jezera koje se prvo popločaju sa 10 slojeva neke gline i nekog papira tj tankog sloja gume da ne bi dosla u kontakt sa vodom
Preradioakrivno je sranje to, al dobro nisu ni šporeti na drva naivni XD

I šta još znam. Mislim sa su neki likovi da l iz Vranova naselje pored Smedereva terali tu šljaku da nasipaju neki svoj soka od 20 kuća koje imaju tu, nije im asfaltirano
Od 40 ljudi u ulici tipa 15 umrlo od raka za 3, 4 godine, e sad ne znam...

kinezima je otprilike u interesu da im stanovnostvo vise krepava kako bi redukovali broj,pa su na taj nacin poceli svuda da rade.jeftinije je i nije cimanje.a da im nasi nesto priseru,jebali bi ih.

Drugar mi radi u opštini ovde u Šapcu, zadužen je za ekološka pitanja šta već, lično je sa gradonačelnikom 2 godine od firme do firme koja ima odžak dok nisu svi poturali specijalne filtere, davala je lokalna samouprava subvencije i rešeno je to zaključno sa 2017 valjda. Ovde radi zorka đubriva, viktorija grup, taj odžak se dimi 24/365, to je beo dim kao guščije perje iz Monoštora, ne kažem ja da je to zdravo, ali bar nema neka sida u česticama jbg.

Sve je do samouprave i da li misli o narodu, alk šta ćeš ti kad 99% samouprava dato nepismenim krezavcima oni bre ne znaju gde su šuplji samo da pozapošljavaju bezličnu masu, evo ti Leskovac 800 ljudi u opštini radi, a standard 1 na 1000 stanovnika jebeno. U Žitorađi 13 zaposlenih u biblioteci sa ukupno 20 članova od kojih je u prošloj godini knjigu uzimalo troje.

Nije bilo sebičnije generacije koja živi na planeti i tako neprijateljski nastrojene prema svojoj deci. Bunite se idioti, gledajte kako to Šabac radi, spremni smo da vam pomognemo uz određene pare naravno.

da li je realno da neko kači skup 20 krezavaca kao dokaz za nešto, tip ljudi koji čita informer

svejedno ti posle ovog bojkota dolazi vucic.

Sta god mu stavis crno na belo on kaze skup 20 krezavaca...

svaki bombasev post:

Drugar mi radi u opštini ovde u Šapcu, zadužen je za ekološka pitanja šta već, lično je sa gradonačelnikom 2 godine od firme do firme koja ima odžak dok nisu svi poturali specijalne filtere, davala je lokalna samouprava subvencije i rešeno je to zaključno sa 2017 valjda. Ovde radi zorka đubriva, viktorija grup, taj odžak se dimi 24/365, to je beo dim kao guščije perje iz Monoštora, ne kažem ja da je to zdravo, ali bar nema neka sida u česticama jbg.

lepo, zdravo razmisljanje. drago mi da postoje ljudi koji se i dalje trude, nebitno sta.

Sve je do samouprave i da li misli o narodu, alk šta ćeš ti kad 99% samouprava dato nepismenim krezavcima oni bre ne znaju gde su šuplji samo da pozapošljavaju bezličnu masu, evo ti Leskovac 800 ljudi u opštini radi, a standard 1 na 1000 stanovnika jebeno. U Žitorađi 13 zaposlenih u biblioteci sa ukupno 20 članova od kojih je u prošloj godini knjigu uzimalo troje.

skroz u pravu, sns je kancer, nikako da se oporavimo od komunisticke proslosti i aj svako u partiju da se zalebi, a nebitno gde. uzas.

Nije bilo sebičnije generacije koja živi na planeti i tako neprijateljski nastrojene prema svojoj deci.

ok...

Bunite se idioti, gledajte kako to Šabac radi, spremni smo da vam pomognemo uz određene pare naravno.

idi bre na lecenje bombas.

znaci ladno kad covek ne bi sve pripisivao drugima i zvezdi, zvucao bi kao prosecno ogorceni covek sa normalnim stavovima.

Mora da odem u taj Šabac da vidim šta je to, al ako se ispostavi da je neki Teheran geto, onda jebiga

Бохор
Bata Sale ti si obrazovan čovek jbg ne može upaljena strnjika da parira ljubičastozelenom dimu iz železare. Nikako ne može. Dim koji se oslobađa prilikom sagorevanja slame ili drveta ne može da se poredi sa dimom koji se oslobađa prilikom pretapanja aluminijuma tipa ili neke gore rude nemojte da se zajebavamo ovde da je vazduh zagađenj jer sirotinja loži Smederevac šporet

Ne moze, tacno tebra, ali skapiraj kontekst u kom sam je upotrebio. Srbenda sere da "neko prlja" dok on sam userava svoju okolinu.

Da pojasnim, ispasusiracu da bude preglednije. Taj dim nije dim, vec vodena para iz aglomeracije koju sam pomenuo. Onaj veliki dimnjak koji se vidi iz Pozarevca. Amerikanac je turio filtere (i to efikasnije od onih propisanih nasim zakonom), koje "strucni SNS menadzment" nije zamenio dok su razvlacili zelezaru na sve strane, pa je poceo opet da pljuje paru pomesanu sa sumporom, krecom, ugljem, gvozdjem itd u bojama koje zavise od smese koja se priprema umesto cisto bele pare, Kinez nece da tura filtere, ne isplati mu se posto vec gradi novu aglomeraciju i rusi staru. Ni za vreme SNS strucnjaka ni za vreme Slobe kada zelezara nije ni imala filtere zagadjenje nije bilo ovakvo. Jedina posledica je bila tzv "crvena kisa", tacnije kisa u kojoj ima rdje, korodiranog peleta gvozdene rude. Jace je smrdela secerana iz Kovina nego zelezara.

Sljaka koju si spomenuo je ostatak iz visokih peci. Sljaka jeste toksicna i blago radioaktivna i sljaka iz zelezare se koristila za proizvodnju specijalnih vrsta cementa i slicnih proizvoda za gradjevinarstvo. Neutralizacijom sljake se otklanjala radioaktivnost, tako da cement nije radioaktivan. Moj tast je do penzije radio u laboratoriji u zelezari i izmedju ostalog oni su vodili racuna o sljaci, pa mi je objasnio covek. Dok su bili SARTID i US Steel sljaka je vozom sa posebnim prekrivenim vagonima odvozena u cementare. Sljake je bilo u zelezari, ali ni priblizno kolicini koliko je ima sada. Pomenuto brdo toksicne sljake koje pominjes je nastalo posle 2012. kada je posrani SNS kadar mislio da ce da uvali sljaku za vece pare privatnim cementarama sa kojima je US Steel imao ugovor. Posto niko nije lud da placa novu cenu za nesto sto je do juce dobijao za manje pare (narocito Henkel i Svabo) poceli su da UVOZE sljaku iz Rumunije i Bugarske. Dakle genijalni naprednjaci su doveli do toga da Srbija mora da uvozi otpad koji vec ima.

Sto se Vranova tice, to je opet SNS. Jer su culi da je to do jaja za asfalt (jeste kurac, vec se od toga pravi cement, koji ide u beton), pa su u propagande radi betonirali ulicu i u beton umesali sljaku. Bili i slikali se i rekli da su umesali sljaku. Ljubi ih majka pametne. Da ne pricam sto svaki put kada dune kosava leti prasina od sljake na Vranovo, Radinac i Malu Krsnu. Ako nista drugo Kinez je bar uspeo da pocne da odvozi sljaku, jer su sklopili ugovore sa nekim cementarama, ali moraju sada da voze kamionima JER JE JEBENI SNS TIM PRODAO JEBENI VOZ ZA ODVOZ JEBENE SLJAKE.

Tako da nije kriv ni Kinez ni Amerikanac. Srbi su krivi. Ne bacaju ni Kinezi ni Rusi ni Ameri djubre pored puta i ves masine u potoke, Srbi bacaju.

E, al da se razumemo, i dim od normalne vatre od ciste cepanke je isto vrlo stetan kancerogen i statiznam ako se udise stalno.
Nema tu neke razlike, samo na ovo smo kao navikli, al nalozi 10000 kuca dodaj maglu da se dim nakupi i isto sranje kao i bilo sta drugo.
Da je dobar ne bi postojali odzaci.