Prijava

Ok melkor cesto lupa ali za stres i dijabetes je tacno, kao i mnoge druge bolesti, stres izaziva pojacano lučenje kortizola a kortizol moze svasta nesto da razjebe u organizmu

Melkijades
Zete bro nemam ja šta tebi da dokazujem

Poruka koja počinje ovako ne sme da ima više od jedne rečenice, jer nemaš šta da dokazuješ.

Melkijades
Zete bro nemam ja šta tebi da dokazujem - to je fazon e ne verujem baš, češ češ jaja, oću dokaz i oću da mi se čini validan dovoljno dobar. Češ češ. I onda čovek ode da ti kopa dokaz, vrati se posle tri sata, pogledaš, okreneš list horizontalno, vratiš vertikalno...Aha dobro, čini se ispravno. Zašto bi to neko jebeno radio? Eno ti tamo na prethodnoj linkova, pogledaj ko su autori, da li nešto znače (i zbog čega ili ne), daj 500 dinara za biblioteku (imaš i periode kad je 250), idi u biblioteku, podigni knjigu, ako je nema pazari je na kupindu ili u obližnjem vulkanu (pošto su druge knjižare pojeli) itd. Treba da te ubedjujem u nešto na ovaj ili onaj način a nemam predstavu ni ko si ni kako se zoveš, niti ćemo se ikada sresti u životu - jebe mi se baš.

Teorija zavjere o reptilima ima zrnce istine u sebi, after all:

https://en.wikipedia.org/wiki/Reptiliomorpha

"Reptiliomorpha is a clade containing the amniotes and those tetrapods that share a more recent common ancestor with amniotes than with living amphibians (lissamphibians). It was defined by Michel Laurin (2001) and Vallin and Laurin (2004) as the largest clade that includes Homo sapiens, but not Ascaphus truei (tailed frog).12 "

ne to bohore, nego vise pitanje jel bas tako iseceno ili je vise gradijent, ako bi imao blage simptome nemas nikakve, ako bi imao vece, imas blaze itd, da smanji sredinu.

onda naravno povecas broj ljudi bez ikakve bolesti. samim tim smanjis prenosenje zaraze.

sale kaze da je iseceno, da oni koji bi imali blage svejedno imaju blage, a oni koji bi imali jace simptome imaju onda blage. to me zanima.

Malo kasnim sa odgovorom. Nijedna vakcina za bilo koju bolest ne stiti od zaraze, vec od bolesti. Recimo polio, decija paraliza. Dete ako je vakcinisano moze da ode na bazen, zakaci virus, ali nece oboleti. Zarazeno je, ali bolest se ne razvija. Takodje daleko je manja sansa da zarazi druge, jer imuni sistem prikolje virus pre nego sto se razmnozi. Nije isto da li si zarazen, zarazan ili oboleo. Recimo HIV ti je najbolji primer. Ako neko zakaci virus danas, a sutra ima nezasticen seks sa nekom nezarazenom osobom jako je mala sansa da se ta druga osoba zarazi. Prosto zato sto nema dovoljno virusa u telu da odredjeni broj preskoci na drugu osobu. Moze, ali su daleko manje sanse. Sa HIV-om se danas i zivi. Krkaju lekovima pozitivnu osobu da sprece virus da se razmnozava iako nema vakcine jos uvek. I virus ne moze da dostigne brojnost kako bi uzrokovao ozbiljnu stetu.

Dakle, ako primis vakcinu mozes opet da se zarazis, ali neces imati ozbiljnu klinicku sliku. Takodje tvoj imuni sistem brzo iznabada virus tako da si ti daleko manje zarazan. Ali si zarazen. Makar i par dana. Cela poenta vakcinacije protiv kovida je da ovo govno za nas postane virus na nivou prehlade ili sezonskog gripa. A imunitetom krda da dodje do situacije da virus ne moze lako da se siri, jer ce svaki vakcinisani domacin da ga iznabada.

ok, sve jasno, pogresno sam ja ukapirao sta si napisao.

pomeri svima, neko ce i sa vakcinom da ima kovid sa upalom pluca i svim, al valjda manje.
al nece da nestane mislim, virus prehlade je, moracemo da se naviknemo samo na novu varijantu

Jeste Gamby, ali razlika između ovoga što si ti rekao i ovoga:

Inače, nauka utvrdila da su bukvalno sve bolesti (sem jako retkih koje su zaista nasledne) - psihosomatske. Čak i astma, alergije, dijabetes...Nisu ništa drugo do posledica zanemarene psihe. Isti slučaj i sa virusima - moraš imati psihičke predispozicije da bi se razboleo (svi do jednog ih pokupimo ali ne razvije svako bolest).

je u tome da ti u svojoj tvrdnji ne garantuješ da je stres apsolutno uvijek odgovoran za bilo koju bolest, nego dozvoljavaš određenu marginu za nesigurnost, koja svakako uvijek postoji.

Ali, kada bi bili odmjereniji u svojim tvrdnjama, ili ne daj bože, bili spremni da nosimo odgovornost za nešto što kažemo, kud bi nas to odvelo.
Na kraju krajeva, postoji razlika u tome kad Melkijades kaže da ne mora nikome ništa da dokazuje, a posebno nekom random brou na internetu, jer zaista i ne mora i jer njegove tvrdnje ne nose nikakvu težinu i, recimo, Zapate, koji kada bi iznosio takve skandalozne tvrdnje, bi stavio reputaciju na kocku, te mogao više da naškodi sopstvenoj profesiji.

Ok melkor cesto lupa ali za stres i dijabetes je tacno, kao i mnoge druge bolesti, stres izaziva pojacano lučenje kortizola a kortizol moze svasta nesto da razjebe u organizmu

naravno, vec i vrapci znaju da je stres dobar okidac za gomilu bolesti koje ovako ne bi razvio. ima sad tu price sta je uzrok, sta posledica (npr jel se bolest razvila zbog stresa, ili si podlozniji da osecas stress u svakodnevnim situacijama zato sto si bolestan i slicno).
prva opcija je naravno tacna 50%, ali treba covek da bude svestan i ove druge opcije - recimo, ja provalim malo pre nego da navucem neku prehladu postanem nervozniji. to nisam pre primecivao, al poslednjih godina imam dosta vise fidbeka, sa posla, kuci, ovako, pa primetim.

ispovezano je sve to. oces bistar um, treba vodis racuna i o fizickom zdravlju. i obrnuto.

ali, to nije razlog da se ne poseres po melkijadesu koji dodje i pokazuje nam ovo kao zivotnu istinu koju samo on zna a niko drugi ne vidi, posto odgledao gaborov video.

a i zamolio bi melkijadesa da objasni kako je dijabetes kod dece izazvan stresom? cisto da kaze kako da ih lecimo da se ne jebemo insulinom i ostalim sranjima.

To je sasvim tačno. Ali Melkijades vrlo retko iznosi svoje tvrdnje naprotiv - uzima tvrdnje drugih i falsifikuje ih kao sopstvene. Ne da bi nahranio ego ili postigao bilo šta slično, već kako bi istinu zaodenuo u rite. Ljude ne zanima da li je nešto istinito ili ne, zanima ih - izvor. Ako nasa izbaci informaciju da je na Jupiteru pronadjen bakterijski oblik života, uzećemo tvrdnju sa oduševljenjem; ako to pak učini informer (ili neki random gost na balkan ufo), u najmanju ruku bićemo skeptični. Moj zadatak kao pojave i jeste da relativizujem validnost i značaj bilo koje tvrdnje (naročito autoriteta), sa ciljem da vukajlijaš čeprka na oba mesta i sam izvaga da li je nešto istinito ili ne. Ako treba tamo neki trajfors ili melkijades da te na bilo koji način uči i informiše o zdravstvenom sistemu, psihologiji ili ishrani...Onda si skroz u kurcu. Ali u kurcu si i ako po difoltu i automatizmu odbacuješ tvrdnju i ideju jer ti se, naprosto, ne dopada, i kosi se sa nekakvim učenjima koja nikada nisi preispitivao i stavovima koje si ne znaš ni sam kako i zašto izgradio - u ovom slučaju, u jednako si velikoj opasnosti kao i čovek koji veruje da će pri uzimanju brisa iz nosa da mu uguraju nanomikro čip u glavu - jedino što jedan stoji na južnom a drugi na severnom polu.

zivis u jebenoj slavoniji a cimas se za FDA.

Bruv that's one of the reasons why I moved there from fckin England

melkijades, tvoje tvrdnje su plitke ko potok, zato te zajebavamo. nijedna orginalna misao ko sto i kazes, nista novo da covek cuje od tebe, tako da, ne znam sta da ti kazem...

mnogo sebi vise dajes znacaja nego sto stvarno to jesi.

sta te onda boli kurac trifors za fda, uzivaj u slavoniji. probaj da nadjes jos picke neke slavonske i uzivaj, sta se cimas za vakcine i ostalo. totalno nebitna stvar.

Pa ni ti celt nista novo ne kazes nego samo kao papagaj prepricavas nesto sto svi znamo.
Elem, u prethodnom postu melki vam je lepo rekao. Samo je bitno otvoriti um ili makar malo pogledati sta kaze i druga strana bez predrasuda.

Melki, kad ozdravis pogledaj ovo.
https://www.bitchute.com/video/R2WFJHoDmAON/

Ne bih da te plasim za cipovanje i to ali bogami nesto tako vec postoji u medicini.

EIDVS IV FELACIO

stres? e pickice mekane

Svejedno ko su autori, dok im je medijum izražavanja nešto što je u najblažu ruku prošlo samo uredničku korekciju i lektorski nadzor.

Ma da šta je taj Nikola Tesla neki istraživač samoproklamovani naučnik kao tvrdi da može da poboljša protok i efikasnost struje, hahahaha este videli kako ga je Edison spustio s onim javnim prženjem slona na trgu koji je to kralj

Nije svejedno ko su autori. Period.

https://youtu.be/6KC1YrxJma8
Pozabavio sam se vašim psihološkim profilima (xD) ovih dana i mogu reći da je video iznad za mnoge od vas svrš u gaće, a zapravo je hrpa govana koja preliva u svaku sferu vašeg života i na osnovu ideja koje su vam ovi autori utrpali vi ste počeli da zatvarate veliki deo svoje intelektualne sposobnosti, jedna od kojih je i intuicija. Da ne dužim ne gledajte video ako mislite da ćete naučiti nešto pametno iz njega, neću ništa reći za kreatora istog jer ne znam njegove stavove po tom pitanju - on je samo objektivno izneo razmišljanja nekih drugih ljudi al ne mora da znači da se automatski i slaže sa istima.

Inače celt bi se složio sa sve i jednom stavkom u videu ono trepnuo ne bi