Prijava

zelje jednog motaca kablova iz Nishe

Napušiš se pishe

Ne kazem da je pravedno, ali eto, to je sto je i to su cinjenice. Nisu Ameri ti koji treba da sprovode pravdu, niti su neki fer igraci i ratnici, ali ih ima dovoljno i dovoljno su naoruzani da prave sranja svuda po svetu. Mada opet, da nije bilo tog nesretnog bombardovanja, ko zna kad bi pao Milosevic

Je l' ti prekovremeni placaju po satu ili po kilometru namotanog kabla?

Te "fabrike" su solidno instant resenje

Je l naplaćuješ po satu ili po kilometru ispušene kurčine?

ahahahahaha

Jedna stvar o kladionicama koju većina ljudi ne zna.

U kladionicama se ne kladimo protiv kladionice nego protiv drugih igrača. Kladionica je tu samo posrednik.

Kako to?

Većina ljudi misli da kladionica gleda kolike su realne šanse da se neki ishod desi, i da na osnovu toga određuje kvote, uz, naravno, uzimanje nekog dijela sebi... (tako da kad imaš dva ishoda sa 50% šanse, neće biti kvote 2,00 i 2,00, nego 1,90 i 1,90 ili čak i manje)...

Međutim to uopšte nije slučaj, ili jeste u jako maloj mjeri.

Kladionica kvote određuje prije svega na osnovu toga koliko se ljudi kladi na koji ishod i koliko uplate.

Njima je cilj da nakon odigranog meča, i isplaćenih dobitaka, koji god bio ishod, oni budu u plusu. Takve kvote postave.

Npr. ako se puno ljudi kladi na keca i uplaćuje puno para na keca, oni obore kvotu na keca, jer ako dođe kec, eto ti njima belaja.
U suštini što više ljudi uplaćuje na nešto to je manja kvota. I obrnuto.

Kvote dakle nisu mjera realne vjerovatnoće da će se nešto desiti, nego mjera stava populacije koja se kladi o izgledima za neki ishod.
A to javno mišljenje može da bude pogrešno.

To u suštini znači da je moguće "pobijediti kladionicu" na duži rok, ako je tvoja vještina pogađanja rezultata bolja od vještine "Average Joe-a"... S tim da tvoja vještina mora biti bar za nekih 10% bolja od prosjeka, jer je 10% marža kladionice. Ako si ti za 5% bolji od prosjeka, opet gubiš na dugi rok.

Evo jednog primjera kako su kvote odraz javnog mišljenja koje može biti pogrešno.

Npr. na kladionici William Hill, kvota na Italiju da će uzeti evroviziju bila je samo 2,77, a na Srbiju 120. Te kvote su manje više realne, jer su odraz stava velikog broja ljudi širom evrope koja se kladi preko William Hill-a.

Međutim u Mocartu, kvota na Italiju je bila 6, a na Srbiju samo 20.

To je iz dva razloga... kod nas je jedno gej takmičenje poput evrovizije krajnje nepopularno... i koja će se to Srbenda kladiti na tamo neke žabarske narkomančine... Zato su oni mogli staviti kvotu 6, jer su znali da će se malo ljudi kladiti, i sve i da pobijedi Italija, kladionica je na dobitku.

Ali se zato masa ljudi kladila na Srbiju iz patriotskih razloga. I naravno, oni nisu mogli rizikovati sa kvotom 120, jer zamisli, da uslijed nekog baga u multiverzumu, da su one uraganke stvarno pobijedile? E onda bi Mocart puko ko dinja sa kvotom 120... a sa 20 se i dalje drže.

Dakle... kladite se protiv drugih kladioničara, ne protiv kladionice. Kladionica je samo posrednik, koji to posredovanje naplaćuje sa svojih desetak posto marže.

Kladionica samo na samom početku prognozira ishod i na osnovu toga određuje kvote. I to prognozira ne ishod meča, nego to koliko će koji tip biti popularan među masom. Čim su početne kvote date, i ljudi krenu uplaćivati, oni mijenjaju kvote u skladu sa tim koliko se na šta uplaćuje.

https://www.youtube.com/watch?v=0JgiTqtLZok - Zađem nekad u mračne dubine srpskog interneta i imam svašta da vidim. Ovaj u linku mi je jedan od onih koji su mi zapali za oko. E sad, generalno me boli kurac za one sa dijamentralno suprotnim svetonazorima, ali je realno da je ovakvih pun kurac. Mislio sam da su po manjim sredinama oni učestaliji, ali ih ima ko govana.

Zanima me iskreno, da li je ovaj "braćo Srbi i sestre Srpkinje" diskurs krenuo od skoro ili smo to realno mi? Realno je veliki procenat ljudi u Srbiji ovakav.Kolika je šansa da se u nekoj budućnosti na čelu ovde nađe neko ko se stvarno prima na pravoslavni šerijat, poput Miroljuba i sličnih. Ja iskreno mislim da je to moguće. Evo, ne znam, jebem mu mater. Kapiram da >500€ plata utiče na to, ali da li je ovako nešto samo bastion sirotinjske spike ili naša suština?

P.S. Vukajlija

Свет се насилно вуче у неке ултралибералне болештине, природно је да се јави отпор. Проблем је што људи жељни нормалнијег система вредности немају баш коме да се окрену, па онда ту на сцену ступају разни Мирољуби који ће да ти кажу еј тренирај, немој се дрогирати, немој да јебеш клошарке, ожени се, рађај децу, буди домаћин, поноси се што си Србин, веруј у бога и слично, што су све океј идеје саме по себи, ал између тога се провуку и три шлепера глупости.

Miki msm da si u pravu, to smo realno mi i to bar od negde 88-9te, ako ne i ranije. Ne svi mi, ali bar negde 40%

Pitam se samo koliko su botine dobile para od kineza i cajna powera da im daju posao

Mickey Savage

gamby

ovim odvratnim korisničkim imenima otvaram svoj spisak komunista s Vukajlije.

Свет се насилно вуче у неке ултралибералне болештине, природно је да се јави отпор.

Aj mi objasni kako se to "nasilno" vuče. Dođe ti liberal i kaže saće da te jebe šimejl dok ne naučiš sve gender zamenice?

Realno, bar kad smo mi i Evropa u pitanju, može da kaže ko šta oće, al nikad nije bilo opuštenije reći da zastupaš određenu ideologiju ili da izraziš svoj pogled na svet, u smislu da ne strahuješ da će ti biti razbijena glava ili da ćeš biti utamničen. To dal smeš da govoriš protiv vlasti je druga stvar, al poenta je da vlast zabole dal si ti srbenda, liberal ili komunjara dokle god ne laješ protiv njih. Tako da, ako si odlučio da budeš pošteni serbski domaćin, ne vidim kakvo te nasilje sprečava.

Sad što je mejnstrim nešto što nema veze s mozgom, toga je od kad je sveta i veka, jbg.

Aj mi objasni kako se to "nasilno" vuče

Па оно, што закони држава, што медији и разне компаније, што плаћене организације, усвајају либтард идеје које нити имају подршку већине, нити имају било какву научну основу.

Прошле године спалили пола Америке јер је нека наркоманчина и клошар случајно погинуо при хапшењу, У Канади можеш кривично да одговараш ако намерно одбијаш да користиш она they срања, Кока Кола правила презентацију где говори људима да мање буду белци, Твитер почео да банује људе који говоре "мушкарци не могу да затрудне" и још три милијарде примера, не можеш ми рећи да је то нормално или само другачије мишљење.

Већ има западних земаља које само пар корака дели да постану горе место за живот од Србије, иако су економски неупоредиво јаче, све захваљујући овим срањима, и већ знам људе који су се вратили овамо управо због тога.

Jbt Deer Goode zvucis ko krezubi rednek.