Podijeli sa Vukajlijašima

  1. “pašće kijev za nedeljak dana”
    Ја то никад нисам рек'о мајмуне. То је рек'о генерал у америчкој војсци Мили.

  2. Ali prvo Orvela da kritički pročitaš. Pa da mi sam kažeš o čemu se tu razumeš radi.

  3. no problemo eno stoji u korpi na sajtu

  4. kaprocitas to, naci cemo nesto drugo daprocitas

  5. vazi celte bicu pionir projekat sajta

  6. Ja ne otvaram cirkove linkove jel on za izrael ili palestinu obzirom da su njegovi navodno imali neki sastanak sa hamasom u moskvi, nema mi smisla da brani izrael sada

  7. Jebote dveiljadedvaestreća je, ko još čuva ognjišta svojih predaka u lice više sile?

    People of Herson have entered d čet.

  8. Čevu nemoj prozivaš ljude ovde brt, otišao si na drugi kraj sveta da živiš na zabitom ostrvu, u sistemu koji su drugi organizovali i uredili i kom nisi naročito doprineo. I to je ok naravno, ide čovek dupetom za kruhom, ali nemaš bukvalno nikakva moralna i ljudska prava da se uznosiš nad ljudima koji su ostali da žive u muci, govnima i krvi, na parčetu zemlje za koje su vezani ovim ili onim. Ti ljudi imaju daleko veća muda i u nešto zapravo i veruju, birajući radije da tom kratkotrajnom životu daju nekakav viši smisao, umesto da po vasdan pretvaraju hranu u govna u mlakoj i udobnoj klimi.

  9. Pliduuu
    Ja ne otvaram cirkove linkove jel on za izrael ili palestinu

    za palestrinu

  10. Ja isto ovo reko chevuu ko melk, napismeno dobio mesec dana na ostrvu + janjetna, sta li ce melk dobiti pitam se. Vrv neki random odgovor kme

  11. Jbg Carimire ja moj hejt izelokvenisao pa ne podleže restrikcijama. Čitaj knjige :)

  12. Čevu nemoj prozivaš ljude ovde brt, otišao si na drugi kraj sveta da živiš na zabitom ostrvu, u sistemu koji su drugi organizovali i uredili i kom nisi naročito doprineo.

    elaboriraj kako si doprineo srpskom sistemu, sto je vise nego sto bi doprineo nekom drugom?

  13. sa cevuom nesto se ne slazem, nesto da, al ono sto on ne kaze, a mogu da rastumacim iz postova je da je bitnije cuvati ljude nego zemlju. cuvati kulturu pre nego komad zemlje na kom jesi.

    treba naravno da se nadje neka mera, al mi kao srbi smo poznati po tome da jebes kulturu i ljude, samo da imamo ovo da pise da je nase, ko je tu i sta misli, koga boli kurac.

    to i da smo vrlo nefleksibilni oko definicije sta je srbin, pa je zato kroz istoriju i danas svako ko se ne uklapa bar 99% u kalup pobego. i naso drugi identitet jer ga onaj odakle je ne prihvata.

    treba budemo ponosni na ono sto jesmo, al na ovim stvarima mora se malo raditi.

  14. *Ne računamo plaćanje poreza

  15. bitnije cuvati ljude nego zemlju

    Da ali ne. Šta sad treba, pola ljudi iz ratom ugroženih zona da se spakuje i raseli kojekude? Ne ide, to je par stotina miliona ljudi na planeti bukvalno. Prvi bi taj iste Čevu kukao kako su mu voljeno ostrvo preplavili kojekakvi migranti. Ne može tako, zacare se kojekakvi moroni i onda 10% najkvalitetnijeg življa gleda da emigrira u stabilan sistem, umesto da radi na tom svom postojećem. Lako je kenjati naravno iz udobnosti toplog doma, ali ko što Musaši kaže - dovedeš crnce iz džungle u grad, i oni u gradu naprave sebi džunglu.

  16. Ovaj melk mi je tako nedefinisan, ne znam jel desnicar ili ljevicar, dal podrzava izrael ili palestinu, rusiju ili ukrajinu, vucica ili kurtija.. drag mi je covjek, ima dušu taj njegov identitet na vukajliji ali brate enigma, svaki post ima neku drugaciju pouku

    Celt mi je dosljedan, deset godina ima istu pricu rispekt, neki politicki “lijevi centar”, dosta razumno razmisljanje, samokritičan ali i umjeren u kritici drugih.. budi kao celt (samo se nemoj vakcinisati tako brzo kad bukne nova pandemija, sacekaj da se i s p i t a)

  17. Melk samo refleksno kontrira, ali to radi malo elokventnije nego
    N E K I, što doduše nije teško.

"Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… “Je l’ ti puši ćale?”, “Je l’ mogu u WC?”, “Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici.

Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči."

Status Magazin | April, 2009.