Prijava

walk the walk if you talk the talk

i ovo jovo, mesas pojmove bukv

radi se o privatnoj fransizi ili kompaniji svejedno, sve te komapnije posluju i pokojekakvim rusijama i dandanas

Ne znam da i jedna to eksplicitno traži. Traže da ne blokiramo ulaz Kosova u međunarodne organizacije. Što mu dođe skoro na isto, samo što u drugom slučaju možemo sačuvati obraz, time što ih nećemo formalno priznati.

A što se tiče stanja na terenu, to članstvo u međunarodnim organizacijama svakako nema nikakvog efekta na nas, jer Srbija svakako ne kontroliše Kosovo još od 1999. Sad da li će ta neka teritorija koju ne kontrolišemo biti u nekoj organizaciji ili ne, na Srbiju nema baš nikakvog efekta.

scena na ratistu nector puca iz ruske puske nestade municije nector ugleda njemačko šmajser: Jovor: No No nectore ostav to shta si ono pricho

Bogami od srbije će taman tolko ostati da stane na taj jedan sačuvani đon, pardon, obraz, tako da bolje i da ga sačuvamo kojekude makar radi tla pod nogama

Ne znam da i jedna to eksplicitno traži

ok, upravo sam provalio da zivis u klasik drugosrpskoj iluziji zvanoj nece traziti od nas da priznamo - provucicemo se nekako i kosovo i jevropa

radi se o privatnoj fransizi ili kompaniji svejedno, sve te komapnije posluju i pokojekakvim rusijama i dandanas

Okej, jesam ja to malo previše pojednostavio i banalizovao, ali hoću da kažem, ako neke zemlje smatraš otvoreno neprijateljskima i tako se s njima odnosiš, šta misliš ti, kakav će to efekat imati na trgovinu sa tim zemljama, na odluke investitora iz tih zemalja da ulažu u Srbiju, itd...

Takođe, kakve će to efekte imati na one Srbe koji žive i rade u tim zemljama, ili studiraju tamo, itd...

Nestor: :postoji:

Jovor: ontologijom su se bavili zapadnjaci, stvarno si pička prodana

Mada djeluje kao dobričina, čovjek dobar u srcu, onako narodski, ljudina... i to mu daje popularnost

Meni ne deluje. Deluje kao neko ko po svaku cenu želi da se dopadne što većem broju ljudi, a takvi likovi su mi odbojni. Nažalost, većini je to simpatično.
Slatkorečiv - da (zato su ga i volele mame malih pacijenata); dobar - ne.

Dobar je u smislu da ne radi to zlonamjerno

Zlonamerno ne, ali smišljeno da. Smišljeno da bi sebi povećao popularnost.

A prvosrpska iluzija imaćemo Kosovo, ako pokažemo srednji prst Jevropi.

Ajd da vidim kako ćemo imati Kosovo? Ko će ići dole da ratuje? I sve i da pošaljemo par stotina hiljada vojnika dole da ginu, hoćemo li pobijediti? Ili će izginuti srpska mladost, a Srbija ponovo biti poražena i ponižena.

Nestor dobričina i domaćin, Milica zavetnica fina tradicionalna žena patrijarhalnih shvatanja a ne ko ove kučkice danas…

Nestor: :postoji:

Jovor: ontologijom su se bavili zapadnjaci, stvarno si pička prodana

Kvalitetna prozivka! Moram priznati...

A prvosrpska iluzija imaćemo Kosovo, ako pokažemo srednji prst Jevropi.

prvosrpska iluzija je neće vučić dati nema šanse

čak je u nekim segmentima i razumnije od ovog drugosrpskog "ma provućićemo se nekako ne misle oni to ozb"

Bulgakov, velike šanse su da si nažalost u pravu za Nestora.

Ja sam malo pokušao da izbalansiram, da skontam zašto ga ljudi gotive... ono poenta je da mi nije djelovao zlonamjerno... A ovo sve ostalo što kažeš je tačno... Narcis, egzibicionist, egocentrik, sve to stoji... I što više stekne popularnosti na taj način, utoliko više štete može napraviti.

više štete može napraviti

isto pitanje ko i za plidua, kakve štete?

Šta na kraju, ne moramo ni ući u EU formalno, ako je priznanje uslov za to članstvo. Ali treba po svemu ostalom da budemo kao da smo dio EU. Kao Norveška na primjer. Nije u EU na papiru... A suštinski jeste. Znači treba sa njima da sarađujemo, da gradimo dobre odnose, da se integrišemo na sve načine. Formalno članstvo je manje bitno od toga da postanemo normalna država.

Šta znači normalna država. Evo citiraću svog ujaka s kojim sam baš nedavno nešto pričao na sličnu temu... Znači da otprilike ove neke postulate ispunjavamo, ne zato što to kaže neko iz Evrope, nego zato što to tako treba generalno, i sami to možemo skontati.

Ekonomija, transparentni javni ugovori i tenderi, čiste investicije.Povečanje standarda, zapošljavanje. Vojska i policija da štite granicu i sve građane, jednako. Pravosuđe, vladavina prava, pravna država, nezavisno sudstvo i tužilastvo, svi građani jednaki pred zakonom. Mediji slobodni, ravnopravna zastupljenost na nacionalnim frekvencijama. Obrazovanje i kultura da imaju istaknuto mesto u društvu, veća ulaganja. Odgovorna spoljna politika, popravljanje imidža države, ulaganje u medijski marketing, borba za nacionalni interes. Eto to su ti glavni postulati moji

Ekonomija, transparentni javni ugovori i tenderi, čiste investicije.Povečanje standarda, zapošljavanje. Vojska i policija da štite granicu i sve građane, jednako. Pravosuđe, vladavina prava, pravna država, nezavisno sudstvo i tužilastvo, svi građani jednaki pred zakonom. Mediji slobodni, ravnopravna zastupljenost na nacionalnim frekvencijama. Obrazovanje i kultura da imaju istaknuto mesto u društvu, veća ulaganja. Odgovorna spoljna politika, popravljanje imidža države, ulaganje u medijski marketing, borba za nacionalni interes. Eto to su ti glavni postulati moji

floskula do floskule bukv nauceno napamet

odgovorna spoljna politika - lol

Rispekt Jovo za idealisticka nacela i ja sam verovao u to pre nekih 20ak dina (kacam imao 50)

isto pitanje ko i za plidua, kakve štete?

Za početak ako je neko umro od korone zato što je slušao Nestora, to je već dovoljna šteta.
Dalje, ako dođemo u loše odnose sa Evropom, to će svakako se negativno odraziti na ekonomiju, a i na naše političke pozicije.

Za početak ako je neko umro od korone zato što je slušao Nestora, to je već dovoljna šteta.

hahah pa jel jeste?

Dalje, ako dođemo u loše odnose sa Evropom, to će svakako se negativno odraziti na ekonomiju, a i na naše političke pozicije.

u kom ti strahu zivis, sve dok je osnove za biznis i izvlacenja para iz srb sve je na svom mestu i za jevropu i za nase, nemojmo to pokvariti pls

mooooj nectore masovni ubico shta si ljudima naprichao o koroni