Prijava

to bukvalno otkupljujes celu proizvodnju neke fabrike. sta ce ti toliko? :)

ako toliko otkupis za izvoz, odmah ce da te slikaju sa vucicem kao ekonomsko cudo iz borce ili odaklegod, srbija lider u proizvodnji putera, svecko a nase

Taj maslac je dokaz koliko smo mi sirotinjska spika od države. Izuzetno jeftina namirnica i zdrava za klince, a u školama forsiraju margarin jebeni jer je džabe, a kurcu ne vredi. Nacija koja štedi na deci mora da odumre jbg.

ustvari, sad kad se pomislim, jel si realan da za kupovinu 1200t bilo cega pitas na vukajiji jel zna neko proizvodjaca, gde ce prvi odgovor da bude kako blenderom moz napravis kuci sam.

margarin, pogotovo onaj sto smo jeli kao mali (dobro jutro) je bukvalno najgora namirnica sto postoji. hidrogenizovana mast, rknes holesterola ko da si pojeo dve krmace

imas 3-4mil evra, koliko to po nekoj mojoj slobodnoj proceni kosta?

ne, odakle mi tolike pare....

treba ti 1200000kg putera?

ne treba meni jebote, treba jednom coveku koga znam

jel to bese onaj sto ima milijarde na racunu? :)

pa koje su to sad fore

Ubedljivo najnezdravija namirnica koja postoji, a sećam se da su nam to sranje gurali svaki dan kad sam bio u osnovnoj. I još one babe što rade po kantinama kenjaju kako je to super zdravo za razvoj. Ne daj bože da spomeneš drugoj deci kako kući jedeš maslac, a ne margarin svi ima da te gledaju kao da si buržuj.

sto bre, niko na maslac nije ni gledao kao na nesto burzujsko? jednostavno smo se nekako uhvatili ko nacija za margarin i to je.
nisu komunisti ni imali pojma. jeftino a hrani raju, trovali nas i gorim stvarima verovatno

Ima svakakvih brt. Imaju neki koji misle da je i puter od kikirikaja buržujska hrana. Nisu komunisti krivi. Jbg nije srpski seljak pre rata doručkovao maslac uz hleb sigurno.

nista bombas, zajebavam se samo i primam se na trol.

mislim jebi ga, aj na papir (podaci sa interneta):
krava daje 25-40l mleka dnevno (jbt).
za kg putera treba 25l mleka
...
krava daje 1.2kg putera dnevno

za 1200 000 kg, treba ti tacno milion krava ako hoces za dan, ili recimo aj da ga ne preterujemo, treba ti za mesec dana, onda ti treba samo 33 333 krave muzare, fabrika da ih pomuze i fabrika da ti napravi puter.

posto u srbiji ima https://ilovezrenjanin.com/poljoprivreda/govedarstvu-potreban-podstrek/ 920000 goveda, i vecina njih proizvodi mleko za ko zna koje potrebe osim maslaca, cenim da ti treba cela srpska proizvodnja putera.

samim tim, potseti me razgovor na onomad kad sam pokusavao sa tobom da razresim kolko je milijarda, pa zato jedem govna.

inace, dobar trol haha

nije trol stvarno coveku treba 1200 tona putera...

Jbg nije srpski seljak pre rata doručkovao maslac uz hleb sigurno.

mislis margarin? jeo je kajmak ako nista, a to ti je ko maslac otprilike, samo bolje :)

margarin cista industrijska hrana, zamena za puter, jer ne moze da se prave razne namirnice od ulja, neko ti treba mast ili puter, a to skupo, pa onda ovo kao jeftinija varijanta.

onda ukapirali da maslac i nije bas najzdravija varijanta za populaciju pa presli na palmino ulje, sto prirodno cvrsto.

onda ukapirali da sa palminim uljem sjebavas cele ekosisteme i ekonomije banana drzava, al za to nas boli kurac nije kod nas.