Prijava

sarmaluk, mašio sam K na kraju.

Inače, sarmaluk je specijalitet baš u Leskovcu a igrom slučaja ću biti tamo za vikend pa pitam, da ne probam neku džigernjaču običnu već da se oduševim.

Al ne, mora neki forumski glupan da okarakteriše nešto odmah, ne daj bože da preskoči.

Idi u groš jbg ne možeš da omašiš mada ja sarmaluk nisam probao, probaću sledeći put kad budem išao.

Pa da, izguglao sam Groš i tamo bih svakako išao, al kontam ako neko zna neki manje poznati štek :D

Leskovac mi na 50km a prvi put čujem za sarmaluk. Uzmem da izguglam i prvi rezultat je ovo. Lol

https://vukajlija.com/leskovacki-sarmaluk

Da pitam za drugu opciju.

Je l kupovao neko nekretninu na lizing?

cek jel ovo kavurma ili nesto drugo?

Abe kako da uzmem 30k evra povoljno hocu da ulozim u posao. Ima li neko ovde da se bakćo s time.

Ako uzimaš kredit za nekretninu ne postoji način da zajebes banku i potrošiš na nešto drugo.

Pa ja i hoću nekretninu, samo što mi ne treba stan, nego hoću da uzmem nešto u turističkom mestu pa da izdajem. Al reko da l moze ona fora prvi stan, povraćaj pdva i to.

ne mozes uzeti kiosk npr i reci da ti je to prva nekretnina i da ces tu ziveti.
mora stan.i ne vracaju pdv na celu gajbu.do nekog kvadrata.ukucaj na guglu,ima sve detaljno.

Vraćaju PDV od 10 posto ako kupuješ od invetstitora, ali ti kad uzimaš kredit za stan banka mora da zna za koji tačno stan pa šalje procenitelje i vestake i u ugovoru o kreditu piše da je kredit namenski za stan taj i taj, na toj i toj parceli i svi podaci o stanu. A oslobođen si poreza na prenos apsolutnih prava na prvu nekretninu do 40 kvadrata i svaki član porodice plus 15kgadrata. Tako da ako kupuješ nešto manje bolje da ne navodis u onom obrascu ženu i djecu jer ako oni nekada kupe nešto ne bi imali oslobađanje.

Šta će ti kredit pa to zaradiš za dve-tri godine sa tvojom platom od soma evra

Mislim da su ga povukli belo i kurve u tome je problem kad si bogat tako

Pa kad ne bih imao nikakve troškove života, onda bih zaradio tih 30k evra za par godina jelte. Al moram da živim jbg.

Belo i kurve na to trosis priznaj

Bilo nekad ehhh. Al kurwe nisam placao nikad, nos uvek parao nebo.

Da l se isplati uzeti kredit pa kupiti apartman za izdavanje u vrnjackoj banji, zlatiboru i tako tog tipa.

Imate li nekog ko izdaje na zlatiboru apartmane recimo?