Prijava

Evo sve biju ko nece da jebe xD

naravno, al rekoh jedna od stvari.

obaveze su bitne da ih imas kako bi bio funkcionalna osoba, i treba da budu na autopilotu i rutina kolko je to moguce. to su sve stvari koje ne volis da radis, a moras, ili stvari koje volis ali su postale rutina jer si preso iz faze amatera u fazu grajnda, u kojoj ces ostati ceo zivot (posao, svakodnevni trening - sport, muzika, stagod, 90% stvari u porodici, itd...), i to su smislene stvari koje radis.

za opustanje moras da radis besmislene stvari. ne mozes da se mentalno opustis smisleno, nema recepta za opustanje jbt. mora se nadje balans izmedju obaveza i igre.

dosta ljudi mesa to, pokusava da nadje srecu tako sto ce raditi nesto smisleno ili cak grajndovati nesto, evo sad sam opusten, gledaj kako sam opusten. psiholozi trljaju ruke samo.

Jovor hakovao celta

Да ли постоји (или сам ја утриповао) тема где су људи правили компилације спавачке музике ( саксофони и то)?
Нисам видео на музичком подфоруму...

nema recepta za opustanje jbt. mora se nadje balans izmedju obaveza i igre.

U redu, slažem se. Mislila sam na opuštanje kao beg od nekih loših misli, od nekog tereta koji svi mi imamo u glavama i koji nas ponekad obuzme baš snažno.

Ono s čim se ne slažem je da ti ovde bilo kome od nas repliciraš iz čistog besmisla. Sve ima svoje, i svoj smisao između ostalog ako se dublje zagledaš. Razumem da ti realistički umovi koji su većinom bukvalni i neodvojivi od stvarnih trenutaka u malo toga izvan vide smisao, ali mašta je ponekad jako lepa, jasnija, čvršća, raskošnija i možda vrednija od trenutnog nečijeg života. A to što se mi ne znamo lično i što je ovo neki tamni lavirint u kome svako ima svoj ugao, to je takođe deo smisla u kome i ti i ja i svako od nas pokušava da se razume sa besmislom svakodnevice.

Pitanje
Ima li ičeg jačeg od ničeg

Odgovor
Nema ničeg jačeg od ičeg

Pa nema. Onako logički. Osim ako se ne vežemo za neke apstraktne stvari kao što je kod Selimovića to želja a kod Branka Miljkovića vatra.

Voda je ipak voda i stvara i davi i gasi vatru i pere nas i odvodi govna kroz kanalizaciju
Dugujemo joj

Zanimljivo ti je pitanje. Laik sam za prirodne nauke i sve što palamudim o njima lično su neka moja razmišljanja. Ali ne bih baš mogla da pojasnim energiju ničega - osim kao crnu rupu, ili ne znam, prazninu. Viša filozofija svakako. Ili tamna energija, neko moje polje delanja kao Gospe od Noći jelte... ☺️

Mogli bi joj napraviti veliki spomenik u vidu fooontanee

Hahhaahhaahahah ahahhahahah koja ispunjava samo mračne želje lol

Gde da je metnu?

Nisi me razumeo. Pojam vatre je zapravo jednak želji, volji, toj vatrenoj energiji koja pokreće svet ... iz vatre smo nastali jbg, veliki prasak bio je eksplozija ... Nikad nisam bukvalna, valjalo bi da to moji dragi ljudi odavde imaju na umu

Ako je posmatramo kao element - voda je negde jača na Zemlji. Ali iz vodene snage opet nastaje struja/vatra/iskra ... kad trveš kamen o kamen opet nastaje iskra ... Sve je to povezano u beskrajan ciklus.

Na slaviji u bg već ima jedna čak je svirala muzika iz nje ko plati preko aplikacije pa su ukinuli, e a jel znaš onu pesmu ,,za crne'' se zove, cyam i smoke mardeljano poslušaj super je stvar

Eto ti odgovor na pitanje ,muzika me najviše opušta i to što mračnija

Hvala.
Pa mislim da je ta fontana reflektovala neke boje. Moja bi bila crna. Jedna za pozitivne fensi hepi likove i jedna za nas omračene. ☺️

Sipaš najcrnje mastilo u fontanu kao performans