Разноразно питање

  1. U veoma malim količinama upotrebljava se kao analeptik (sredstvo za jačanje i okrepljenje)

    Hajde reci da nisam u pravu :))))

  2. :P E to mi promaklo. Ne mogu da verujem da to ubacuju u energetske napitke a da ne naznače u sastavu. Vidim ja da ću da cedim voće.

  3. Je l dežurao neko od vas na izborima? Ja nemam nikakvo zaduženje, nego treba samo da blejim na biračkom mestu, pa sam mislio da odsedim tamo od 7 do 11, zapalim gajbi do 5, pa da se vratim. Mogu li još da skratim svoje bivstvovanje tamo?

  4. može, opušteno.al mojne preteruješ baš. izdrži bar do 1.

  5. Radjarde, na kojoj opštini dežuraš?

  6. Радјард Куплунг
    Je l dežurao neko od vas na izborima? Ja nemam nikakvo zaduženje, nego treba samo da blejim na biračkom mestu, pa sam mislio da odsedim tamo od 7 do 11, zapalim gajbi do 5, pa da se vratim. Mogu li još da skratim svoje bivstvovanje tamo?

    Ja sam dezurao na proslim, dezuram i sutra. To da li mozes da zapalis gajbi zavisi od ekipe ljudi koji se tamo nadju. Nama su cak i nudili da zapalimo gajbi da bi bilo vise prostora za manipulacije.

  7. Радјард Куплунг
    Je l dežurao neko od vas na izborima? Ja nemam nikakvo zaduženje, nego treba samo da blejim na biračkom mestu, pa sam mislio da odsedim tamo od 7 do 11, zapalim gajbi do 5, pa da se vratim. Mogu li još da skratim svoje bivstvovanje tamo?

    znaju li ti koji te plaćaju da ovako razmišljaš?

  8. Ne daj bože da saznaju, onda mi ne bi dali da dežuram i u drugom krugu.

  9. Како се стручно зове мржња према старим, смежураним, пензионерским говнима?

  10. gerontofobiju imas.

  11. Опростићеш Целт али мислим да мржња(илити старосна дискриминација у овом случају) није исто што и фобија или страх.

  12. tanka linija izmedju straha (fobije) i mrznje prema necemu. ne mora biti aktivna mrznja da bi se nesto mrzelo...

    Gerontophobia (from Greek γέρων - gerōn, "old man"1 and φόβος - phobos, "fear"2) is the fear of growing old, or a hatred or fear of the elderly.3

    obrati paznju na zadnji deo

  13. a da nastavim ageism nije mrznja prema starijima vec diskriminacija ljudi prema godinama, sto moze da uopste nema veze sa mrznjom.

    ocu reci, jedno su osecanja a drugo politicke i drustvene ideologije.

  14. Читам што пише али не могу да појмим такву блискост ова два појма. Овај "ејџизам" или "старосна дискриминација" како преводе и сама формулација овог ГМ-овог поста ми говоре да ту нема страха но само ниподаштавајућег става према сениорима и осећаја супериорности који опет, логично, произилази из самог концепта дискриминације.

  15. gerontofobiju imas.

    Е то.

    Ејџизам је дискриминација према старијима. Ја их не дискриминишем.
    А и "фобија" не значи само страх у овом контексту. Као код хомофобије, нпр.

  16. ageism je drustvena diskrimainacija po godinama (starijih i mladjih). zvanicno ne zavisi od osecanja pojedinke, vec od potreba drustva... racionalizacija osecanja.

    e sad, recimo da diskriminacija starijih potice od gerontofobije, tj straha/mrznje starijih ljudi.

    jedno je drustvena pojava, drugo je psihicko stanje.
    GM je pitao kako se zove "mrznja". Psihicko stanje mrznja.

    a mrzi me da objasnjavam iskreno, a i ne bi umeo lepo kao psiholog, al strah i mrznja su dva jaaako povezana osecanja.

  17. Ја их не дискриминишем.

    Аха. Па, опростите, очигледно сам лаик када је читање у питању. лолек

    П.С. - солидно си објаснио Целт, јасније ми је сад на шта циљаш, без зајебанције.

  18. и сама формулација овог ГМ-овог поста ми говоре да ту нема страха но само ниподаштавајућег става према сениорима и осећаја супериорности који опет, логично, произилази из самог концепта дискриминације.

    Какав курац осећај супериорности? Дискриминација настаје кад им одузимаш одређено право. Ништа им ја не ускраћујем. Дапаче, само им нудим своју неизмериву мржњу, коју су потпуно заслужили (форсирањем своје "супериорности", убр). Бар наредних пар дана.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.