Prijava

Dragi Vukajlijaši, otvaram temu radi pomoći jednom momku. Naime, rođeni brat jedne devojke koju poznajem ima određenih zdravstvenih problema, potrebne su određene intervencije kako bi se stanje poboljšalo a ona je to objavila na svom Facebook nalogu. Da ne bih prepričavao, prekopiraću njen tekst sa Facebook-a.

Moj mladji brat se zove Aleksandar i ima 14 godina. Jos na rodjenju mu je uspostavljena dijagnoza-spina bifida. To je urodjeni deformitet kicmenog stuba i kicmene mozdine. Događa se kada se ne zatvori donji kraj nervne cevi i najčešće dovodi do paralize nogu, gubitka sposobnosti kontrole bešike i debelog creva i mentalne zaostalosti.
Koki, posto mu je to nadimak, je samo delimicno paralizovan. Po kuci se krece sam ali uglavnom se sluzi invalidskim kolicima.Do sada smo iscrpeli sve mogućnosti za lečenje koje postoje u Srbiji, pa smo pronašli kliniku u Nemačkoj koja ga može dalje lečiti najnovijim metodama transplantacije matičnih ćelija. Nedavno smo od te klinike dobili potvrdu da je Koki podoban za implantaciju matičnih ćelija i to metodom kateterizacije. U praksi se rade 3 kateterizacije i svaka košta po 15.800 eura. To je neki minimum novca koji je potreban samo za ta tri tretmana. U osnovi ce biti potrebno oko 60.000 eura. S obzirom da mi nemamo mogućnost da sami finansiramo kompletno lečenje, ja bih zamolila sve koji su u mogucnosti i u skladu sa svojim mogucnostima, bilo to 50, 100, 200 ili vise dinara doniraju na ziro racun.

BROJ ŽIRO RAČUNA ZA DINARSKE UPLATE U BANCA INTESI JE: 908-16001-87
POZIV NA BROJ: 53-102-0004807/2
BROJ ŽIRO RAČUNA U KOMERCIJALNOJ BANCI JE: 908-20501-70
Poziv na broj:205-9011004117713-46
SVRHA UPLATE: ZA LEČENJE PRIJOVIĆ ALEKSANDRA
PRIMALAC: PRIJOVIĆ JELENA

Eto, palo mi je na pamet da će ovo možda doprineti njenoj akciji.
Pa ako je neko u situaciji i želi da pomogne...Hvala u svakom slučaju.

E moj strajo, treba pokušati ali to je jebena bolest...

А јебига, овде где сам тренутно нема ни Интезе ни Комерцијалне.

Уплатим кад будем био у Нишу за пар дана, ионако морам до једне од тих банака да подигнем паре.

aman peki ne moraš ti uplatiti u intezi, možeš i u pošti :)))

Lijep gest Strajo. Rado bih pomogao, al' ne vjerujem da ima Komercijalna banka u Moskvi. Ovom prilikom pozivam Slavka da uplati u moje i svoje ime, pare dobija kad dođem u BL :)

Pa šta znam, nisam upućen, zato sam samo prekopirao.

А јебеш га сад, не разумем се ја у то. Видео горе да има посебно за ове две банке. Уплатим сутра 100 кинти, можда и 200 ако будем имао.

Naravno da ne morate u banci, moze u svakoj posti samo sto oni uzimaju neku malu proviziju cini mi se. Moze i u drugoj banci, ali takodje ima provizija i mora se naglasiti druga banka! Kod nas u RS je oko 1KM provizija.

Uf, zajebano.

Uplaticu cim ozdravim.

Jedno pitanje za straju i jedno obaveštenje za neupućene, gde god da si možeš uplatiti.
Da li ti ovog dečka, ili sestru znaš lično?
I da jedna psovka za sve banke JEBEM VAM MATER ŠTO UZIMATE PROVIZIJU ZA HUMANITARNE UPLATE!!!

Poznajem devojku lično. Brata ne, ima i slika njegova u kolicima ali nisam hteo da je kačim. Tako da nije prevara, viđao sam i njega u naselju.

Pa poznaje je.

rođeni brat jedne devojke koju poznajem

JEBEM VAM MATER ŠTO UZIMATE PROVIZIJU ZA HUMANITARNE UPLATE!!!

Ja mislim da je to zbog toga jer je sve danas humanitarno, od kupovine vladinog voznog parka do ovakvih stvari...

i jedno obaveštenje za neupućene, gde god da si možeš uplatiti.

- Dobar dan.
- Dobar dan.
- Želim da uplatim toliko i toliko na taj i taj žiro račun u toj i toj banci iz Srbije.

Jel' tako nekako? Ne znam, nisam nikad uplaćivao, pa mi objasni.

Ne znam faco, pitaj banku, ja ruski ne znam, ti znaš, tebi će reći.
OK strajkane, pitala sam da li je lično znaš u smislu frend na FB ne mora značiti da je to taj lik, objasnio si.
Uvek su uzimali za humanitarnu fol da ne bude zloupotreba, onda npr. hoćeš poslati npr. u Bosnu 20 evra a oni ti naplate proviziju od još toliko, i sl.
Držite temu koliko toliko u aktivnim neko vreme, aj poz.

Ukapirao sam odmah zašto pitaš, znam i ja da je svet iznedrio i debile koji su ovo zloupotrebili više puta. Ovde je sve čisto.
Hvala svima koji su dali učešće na temi.

Čisto da osvežim temu ako nije problem. :)

Ja sad videh ovo, greota.
Inače ne podržavam ovakve akcije ukoliko ne poznajem nekoga, ali ovo nije problem.
Lepo od tebe Strajo što si nam prosledio, ovde se smuca mnogo ljudi dnevno.
Ja ću ujutru otići do banke.

Nek je sa srećom tom dečaku.

Lepo od tebe Strajo što si nam prosledio, ovde se smuca mnogo ljudi dnevno.
Ja ću ujutru otići do banke.

Pa računam na forumu ste vi ozbiljni a već se pričalo o humanitarnoj temi na forumu pa eto, ja baš ne mogu nešto mnogo sam da pomognem a znam da vas ima raspoloženih. :)
Ti mi danas baš izlaziš u susret :))

Dobih na kladži danas, pa mi neće biti problem da uplatim dvesta-trista. :)