Prijava

Škrljak - kapa
ćiverica - kapa
ćepurica - frizura koja podseća na žbun
mrlina - leš
zjakota - galamdžija

Sever Bačke, krajnja destinacija
pužić - flop
ladnuti - liznuti džok il cigar.
tojaš - testis, po mađ.nazivu za jestivu namirnicu jaje
Miško - kurac
Sija, sijo, sio ćaaaaoooo
salaš - ludnica

napigati - nadražiti, naložiti... npr. napigati kera da nekog ujede.
rnjavo - okrnjeno, falično, nekvalitetno...
piždra - nafurana maloletnica, klinka koja se mangupira...

električar
Škrljak - kapa
ćiverica - kapa

Шкриљак - шешир
Ћива(е)рица - глава

crnogorski:
bronzin - veliki kazan za kotlic, cvarke, pasulj, sta vec... koristi se kao sinonim za veliku glavu
O jadu raditi, mrčiti - e jebes mi sve ako znam kako ovo da objasnim... nesto kao O jadu se zabaviti, samo ne toliko tesko, nego vise onako smor, kao tipa "e vas cio dan sam nesto o jadu radio po kuci, popravljao, pokosio travu, ocistio keru box... idem malo da prilegnem"... u svakom slucaju koristi se u bilo kojem kontextu kad si bilo sta radio (a da ti se nije radilo; u prevodu, bilo sta)
krtola - krompir
kišjeljica - kisela voda (sa šj)
otvara mi glavu - smara
pamet mu ne smeta - glup
blavor - guster bez nogu, cesto pogresno smatran za zmiju, sinonim za lenjivca koji po vas dan lezi ka blavor na kamenu
vas, vas cio - ceo

E ima ona crnogorska

kolomboć - krompir

ima dole od plemena do plemena ceo recnik da se napise, svaka baba prica svojim jezikom :)
meni su oba djeda i obe babe iz 4 razlicita plemena, pa mi je (dok su bili zivi) nekad bila ziva muka da povatam ko sta prica XD

Žmanjano- istrošeno
Banana- mlad mesec
Šošon- Indijanac, divljak
Papiti- Vuče na džiberluk, ponašati se, oblačiti se, ophoditi se kao papak. Npr- Dobar je on samo mali mi nekako papi.
Mokika- presavijen srednjak stisnut u pesnicu, pola moše takoreći. Koristi se za simpa udaranje.

Zentanje zent, piljenje, buljenje, netremično posmatranje (Npr- Šta nas ona dvojica zentaju stalno?)
Kolabesanje mantanje, slošavanje, padanje u nesvest
Džuma sabajle gužva na nekakvoj čeki

Ауроро, зентање је плашење тј. страх.
нпр.

нећу да читам Аурорине постове, зент ми је да их не сконтам

Zentanje je u mom kraju posmatranje, i da, na ovoj temi se piše sleng a ne bukvalna značenja, prema tome... Po tebi bi Šaban s prva tri posta nužno morao biti Gospodin Šaulić?
:neće da se nervira, neće:

у праву си. ја сам одрастао на Новом Београду и шта ја знам за босански сљенг.. и уопште за сљенг.
:зент га да се расправља:

ja pokupio moje postove iz ove teme i napravio defku prije nekih mjesec dana, pa samo da se zahvalim aurori :D

sedplas, nema na čemu :)
Šomi...Ovo i jeste tema za nepodjebavanje, nego da vidimo gde i za šta su izrazi.
U Bosni ti niko živ neće zent iskoristiti za strah, prema tome meni je drago da čujem da je ovo igde izraz za strah, kontaš? Ako ga već upišem ovde onda stavim i za šta je izraz, nisam negde kupila pluseve za to. Jednostavno dođeš u SA, piješ pivo s nekim i on ti kaže Divi one što nas zentaju... Šta? Ti bi pobegao?

Tač /dugo a/- otvorenim dlanom s unutrašnje strane spucati sagovornika u čelo.
Danfanje- smrditi, bazditi, vonjati.
Šunj- izraz za šupka od čoveka
Hampa- dreka, dževa, galama.
Galatesralaj- Sreća na kockanju /Jest te galatesralaj sinoć npr./
Šatiranje- Shut up, umukni.
Cocin bubanj- globus na ramenima, glavonja.
U mudu sam- I'm not in the mood.

Istačkan narkomanski vez iglom
Valjak Idiot koji uvijek valja gluposti.
Skidalica, skidaksi- Skini mi se s...kurca, leđa, pičkinog živca.
Gubar prljav, neuredan, ružan, smrdljiv, klošar.
Lampanje prevara, krađa, uzimanje
Ofiranje paradiranje, paunovanje, petljanje sopstvenom veličinom ega, novčanika, položaja u sve i svašta.
Hrke- razbacane stvari, odjeća, suvišnost u neredu.
Rukometašica Riba; malo pojaka, pogotovo u nogama i ramenima, nesuptilno stvorenje s kojom nema zajebavanja jer je jača.
K'o sirotinjska taraba- kritičan dentalni raspored.

а-а? молим?
фуј-то душо, дај јој да повраћа
Иначе супер тема