Prijava

чудно... чек оне су све курве, а ми смо сви паћеници који не могу да појебу ништа па узимају услуге тих истих курви... Значи јадни ми јадне оне... Хм.. безвезе, лоше то размишљање

A šta kad se zima oduži kao Stogodišnji rat, kad odeš u menzu i dobiješ sarmu sa nekuvanim sadržajem unutar kupusa, kad te profesor na fakultetu obori jer ne znaš koje godine je osnovana tamo neka agencija, a polažeš Bankarstvo, a ne istoriju. Ima ipak dosta razloga za kukanje. Ne baš za kukanje, ali bar ono džangrizanje.

Oduvek sam mislila da treba da se deklarišem kao neko negde.... sad ste me prosvetlili da sam zapravo kurva, jej!

a weltschmerz, vehbija?

A šta kad se zima oduži kao Stogodišnji rat, kad odeš u menzu i dobiješ sarmu sa nekuvanim sadržajem unutar kupusa, kad te profesor na fakultetu obori jer ne znaš koje godine je osnovana tamo neka agencija, a polažeš Bankarstvo, a ne istoriju. Ima ipak dosta razloga za kukanje. Ne baš za kukanje, ali bar ono džangrizanje.

Kazes "Kakav skandal, svaka ti cast!" I nastavis dalje...
Ja bih pre zivot vredan romana, sa ne znam kakvim padovima, makar da zavrsis kao prosjak, ili kao neki veliki obozavani ovo-ono; i uzivam u svakom i najgorem trenutku, iako, naravno, kuknem ponekad, ali uzivam u saznanju da ne vegetiram, i da zivot cirkulise.
Jednostavno: imati ili nemati pricu; ne treba preozbiljno shvatati svoj zivot.

to što kaže energija. ne može život da bude ravna linija - na apartima za praćenje rada srca ravna linija je smrt. mora da ide gore-dole. i koliko god da ti je loše, ako ti se plače - isplači se i nastavi dalje. jer svet se i dalje okreće, sunce i dalje izlazi, posle zime dolazi proleće i tako to...

inače, najbolji lek za depresiju - seks. mnogo seksa. ako nemaš s kim, onda i sam sebi možeš biti od pomoći...

(a moj prethodni post izguran na kraj prethodne strane... kmeeee)

to što kaže energija

Ovo sto kaze Lemaja. Skroz je u pravu.:)

inače, najbolji lek za depresiju - seks. mnogo seksa. ako nemaš s kim, onda i sam sebi možeš biti od pomoći...

trebalo je: ako nemas s kim, pozovi na.....
da bre lepo opravdamo tvrdnju iz prvog posta. :)))

Inace, sto se teorije tice, moguce je to izvesti do neke granice. dakle, verovanja su zapravo koliko ja kontam racionalizacije za odredjeni licni nedostatak, npr lenjost ili kukavicluk i sl.
u zavisnosti koliko je mehanizam odbrane uzeo maha kod osobe, moguce je menjati joj stavove i sta ti ja znam.. ima logike, ali s ljudima je tesko, posebno odraslim, formiranim (tvrdoglavim)

Фејзбукманијак

чудно... чек оне су све курве, а ми смо сви паћеници који не могу да појебу ништа па узимају услуге тих истих курви... Значи јадни ми јадне оне... Хм.. безвезе, лоше то размишљање

To je ograničavajuće verovanje, i diskreditovano je u prvom postu, tamo se sve edituje. Jedno je koga ti smatraš kurvom a koga ne, a drugo je generalizacija koju svi veoma često do svakodnevno čujemo na svakom ćošku. Tome tema i služi, ocamujebem, devalidaciji.

messalina

Oduvek sam mislila da treba da se deklarišem kao neko negde.... sad ste me prosvetlili da sam zapravo kurva, jej!

Ko je tebi rekao da si kurva, da zahtevamo ban?

katija

A šta kad se zima oduži kao Stogodišnji rat, kad odeš u menzu i dobiješ sarmu sa nekuvanim sadržajem unutar kupusa, kad te profesor na fakultetu obori jer ne znaš koje godine je osnovana tamo neka agencija, a polažeš Bankarstvo, a ne istoriju. Ima ipak dosta razloga za kukanje. Ne baš za kukanje, ali bar ono džangrizanje.

Onda se zima odužila kao Stogodišnji Rat, u menzi si dobila sarmu sa nekuvanim sadržajem, profesor na fakultetu te je oborio jer ne znaš koje godine je osnovana neka tamo agencija itd., a ne

- Zima uvek traje kao Stogodišnji rat, za razliku od ostalih godišnjih doba.
- U menzama širom Srbije se svakodnevno kuva isključivo kupus, pa ga posle pune još mrdajućim zecom.
- Profesori Novosadskog Univerziteta obaraju jer ne znaš koje godine je osnovana neka tamo agencija.

Inicijativa za promene nasuprot nesrećama koje su te zadesile, ponovo, u okviru tvojih delovanja, je divna tema, ali to je ono čime se ionako bavimo, podržavajući jedni druge i šireći

Ljubav i zeleno
Žika Obretković

Ja sam pre ukazao na ideje koje u startu satiru inicijativu pre inicijative. Znači, "ja ne mogu da studiram u Australiji", "u Srbiji ne postoji posao za 120.000 RSD", "dobar dečko ne može da se nađe ni da platiš".

Uf, što ja mrzim kukanje. Ipak, mogu da saslušam svačiju muku i kao Lemajić, smatram da za svaki problem postoji rešenje. Iz problema ne može da se iščupa samo onaj ko to ne želi i ustvari voli da uživa u svojoj mizeriji i da se valja u samosažaljenju.
Svakome može da se desi da zapadne u neku vrstu depresije, odnosno u neko stanje kratkotrajnog čemera, ali je bitna želja da se iz toga što pre izvuče.
Ja sam u globalu veoma srećna, zadovoljna sam svojim životom, ono što želim to i ostvarujem, ljudi se prema meni ponašaju onako kako zaslužujem, oni koje volim to tačno znaju, a oni koji mi nisu simpatični su takođe toga svesni.
Srbiji treba jedna masovna psihoterapija, kako bi ljudi pronašli u sebi ono najbolje i na tome počeli užurbano da rade.
E, da, URA za seks kao najbolji lek protiv depresije!

Сутра плата :)

Е, и случајно сам данас стао у неку пекару јер је била успут, очекивао сплачине а јео супер клопу за мале паре :)

Tooo, Borko, tako te volim!

Ja imam struju vec dva dana i mnogo sam srecna zbog toga!

trltrl

a weltschmerz, vehbija?

Kad je termin već na nemačkom, Nemci to zovu ujedno i "das Nichtkönnen", odnosno paraliza usled nemogućnosti delanja, a shvatanja kakvo je delanje potrebno da bi se nešto realizovalo. (Da, kukavičluk, kao što si navela) Nemci to načelno dispeluju tako što kažu "svima je kako i meni", i onda uzmu i rade nešto, bilo šta. Troše svoja 24 časa na hodanje, hranjenje pasa, šta god, i napreduju u tome, kad već ne mogu u nekoj meta-mega ideji do koje su došli. To je ta najodvratnija generalizovana razlika, Rus klekne pred stvaralačkom silom univerzuma, Amerikanac sedne u kamp prikolicu i ode na drugi kraj države da jede bolji pomfrit. Tako da, eto, svako tera svoje i troši dane.

Grozan oftopik s' moje strane, ali dobro pitanje, morao sam.

Чекам у редовима на факсу, данас ме и слали у деканат, а они ми рекли да наставим да проверавам на шалтеру (то је оно с чекањем у реду, в. почетак реченице). Поправио сам кондицију шетајући тамо-'вамо! И кумовао сам називу новог часописа Филолошког факултета пре неки дан! Положићу колоквијум који сам радио данас!

e to! treba na borka da se ugledamo!

eto meni danas delovalo kao loš dan - pada sneg, hladno, nemam šta da obučem, oko 4 počela da me hvata jeziva migrena, pa sam morala da odem kući ranije... ali kad sam došla kući, bila sam srećna jer sam završila gomilu poslova, napravila dobar posao sa zirom, šefovi zadovoljni, i kad sam došla kući za ručak me čekao lički kupus, a u inboxu mejl od moje ljubavi! :)

Филолошког факултета

Ти си ладно у БГу а ни на једно окупљање ниси дошао, што бре?

stiven, šta studiraš?

Нико ме није звао!
Шта знам, много људи одједном... Упознао сам пар њих, мало по мало. Има времена.

Лемаја, српску књижевност и језик сопштом :)