Prijava

evo vidim na tviteru da vec kukaju kako nikako ne sme da se koristi boja koze nego iskljucivo broj na dresu.
za pomocnog trenera.
za koga niko nikad nije cuo do danas kako se zove.
koji se jedino razlikovao od ostalih sto se bune sto je tamnoput.

THE diallogue between the refs in full: 'The black one over there. Go and check who he is. The black one over there, it's not poasible to act like that'

na rumunskom. dvaput se prodrao negro. dok se objasni, twiter i fejsbuk gore. :)

jedina fer stvar u svemu ovome bi bila da se razume demba i ostali crnci sto ga culi sto su popizdeli, al da se razume i kontekst da brate, rumun je.
ponovi se utakmica, iste sudije.

mogu da mastam o normalnom svetu, jebi ga.

krivo mi jbt da najebe lik koji nit cvece brao nit mirisao zbog anglosaksonskih rasista koji kad koriste negro to koriste vrlo svesno, i sasvim drugacije.

a slag na tortu je da se na kraju turci, od svih, bune za rasizam ili bilo kakav vid diskriminacije

Ali mene oduševljava taj kompleks žrtve, da li su oni svesni na šta to liči kada ovako odreaguju? Pa šta, dovoljno vam je da neki Vlajko iz neke jebene pripizdine zucne jednu reč i vi odma popenite? Na šta to liči, kao da samo čekaju razlog da budu žrtve, da se osećaju potlačenim, zbog jedne najobičnije reči, bez ikakve namere rasizma ili čega god.

Dobro, to ne bas. Mogu da ukapiram da neke ljude istrigeruje nesto tako.
Mene nece, ali mogu da razumem kao sto ponekad razumem srbe koje istrigeruje neko sranje.
Ne mislim da je preterano zrela osoba ko god da odreaguje tako, ali razumem.
Jedan je dovoljan.

Na šta to liči, kao da samo čekaju razlog da budu žrtve, da se osećaju potlačenim,

upravo si opisao srbe i ove ostale srboide (hrvate, bosnjake, itd)

sto bi reko lenon ajm a drimer.

krivo mi sto ovakvi dogadjaji ne probude zelju da se razume problem, sto da se sa strane nekog ko slucajno kaze negro razume zasto to smeta nekom ko je crn, kao i da se razume ono sto je recimo smoklji logicno "pa jbt, nemam nista protiv crnaca, koj vam je kurac oko reci jbt".
jok, ajmo sad oko ovoga da napravimo jos veci raskol, pa neka mbape prica kako rasizmu nije mesto u fudbalu, a rumuni neka pricaju kako "koj kurac se cimate, to samo rumunska rec", al je vrlo bitno da niko nikog ne slusa, jer kako bi inace svi bili za sve u pravu, jer to je jedino sto je bitno na ovom svetu.

internet je kriv. nismo spremni kao drustvo da cujemo svacije misljenje i da razumemo da je normalno stanje da svaki covek za vecinu stvari nije u pravu. za nesto jeste, al za vecinu nije.
jok, sad svi sve znamo i razumemo sustinu. i epidemije, i vakcine, i nauku, i rasizam.

znam da je ultra gej ovo, al tako je

brt vidi se da si u svajcarskoj

to jeste rasisticki, jeste on crnac ali ljude ne dozivas po boji koze.ima on ime.

Dobre poente se dotakao onaj Santrač sudija-konsultant na areni, kaže pa da je ovaj četvrti sudija iole obavešten o članovima stručnog štaba ekipa kojima sudi utakmicu, znao bi da je ovo bio Pjer Webo, i mnogo bolje bi zvučalo da Haceganu kaže "gospodinu Webu treba da pokažete žuti karton kolega", umesto "ma onom tamo čađavom". Rumun gonna Rumun.

ma on da ima gram mozga ne bi zvao tako coveka.al dobro zna se da ljude iz sveta fudbala ne krasi neka inteligencija

A i nije baš da je Webo neki apsolutno nebitni anonimni čamugar, dosta poznato ime u svetu fudbala, PES 6 legenda.

brt vidi se da si u svajcarskoj

sto, bio sam ja razuman i pre svajcarske. osnovna stvar je da su stavovi jedno 90% pogresni. zato su i stavovi i raspravlja se o njima, jer nije definisano sta je.
tako, da bi doso do onih 10% tudjih ispravnih mora cujes 90% tudjih sranja. inace samo jedes govna o tome kako drugi jedu govna a ti si u pravu, a ustvari svi jedu govna.

u principu, znas da si doso do istine kad to sto razglabas postane dosadno upickumaterinu da svi kazu "aj zajebi vise ovo, ajmo ono"

tako funkcionise drustvo.

al da bi doso do toga prvo mora prokopas 90% tudjeg sranja. a to niko ne voli da radi danas nego lepo voli da se valja u svom sranju jer mu internet to lepo podmece pod nos da klikce.

mbape: rasizmu nije mesto u fudbalu
rumun: negro nije rasisticka rec u rumuniji
razum: ne jedite govna obojica, ne kapirate o cemu se radi.
mbape i rumun prebiju lepo razum pa nastave. pobedi onaj sto bije vise.

to je sustina danasnjeg drustva, "socijalnih" medija, vucica, trampa, politicke korekntosti i sveg ostalog otprilke.

vise ce da bije fifa i "say no to racism" btw. rumun zavrsio karijeru.
kriv je, al ne bas tolko.

mislio sam na to da imas visoka ocekivanja kad je ljudska racionalnost u pitanju, zato sam spomenuo svajcarsku

al aj, da i mi sto ne gledamo fudbal cujemo za utakmicu izmedju psg i bresezgtigtasa