Prijava

Prosto i jasno. Da se dnevna kvota smanji na dve. Mnogo je 130 defki po danu. Krenem da citam, i do pola mi dosadi, pa zajebem. To onda vodi u to da idem u arhivu, gledam koje imaju vise glasova, pa njih citam, sto vodi, da autor koji je postavljao slike prikuplja vise glasova, tipa paru na paru, a onaj sto nije reklamirao ne, sto dalje vodi da ja i ti i svi redom zatrpavamo sajt bezveze slikama sto dalje vodi u tri lepe.

svejedno, kvota za definisanje od 5 je uvedena 16.08.08
http://vukajlija.com/forum/teme/426
tad je bilo cirka 4800 clanova a danas je 11000
red bi bilo da se smanji. mislim da je ovog puta 2 magicni broj.

E da, nemojte da me pogresno shvatite da sirim neku patetiku ovde tipa nekad bilo dobro, a sad ne valja (i ja sam relativno nov). Prosek kvaliteta definicija je verovatno isti ko i tad, ali brate, sto je mnogo, mnogo je.

zar sputavati narodnu mudrost samo zato sto je nekima mrsko da citaju?

Tako je.Imas moj glas,podrzavam predlog.

Update:Pardon,nisam video,NG-ov post...pa stoga moram da mu odgovorim>
Koliko sam ja shvatio,nije to toliko u tome kako nekoga mrzi da cita,vec u pravilnom doziranju "narodne mudrosti" i,stoga,njenom sto vecem kvalitetu.
Postoje jos nekoliko faktora,ali ovaj je dovoljan xD

niko bre nije toliko mudar da smisli 5 defki na dan. a ako jeste, u word, pa pamti. pravi arhivu. i onako ce tako vise ljudi da procita te mudrosti, kad ih posle postavis, nego da ih sve natrpas odjednom.

Celt je u pravu, mada ja glasam za kvotu za 3. 2 je ipak premalo , a 4 opet previše....

procitajte ovaj zuclonov post
http://vukajlija.com/forum/teme/426?strana=2#post_10707
i na dole.
sada je situacija sa 5 pretpostavljam kao tada sto je bila sa 10 na dan, pa je tada smanjeno

stariji clanovi ovo mogu da potvrde ili ne, ja samo nagadjam.

Hmmm... Nisam za ovaj predlog, iz prostog razloga što neko ovde stvarno ima nešto fino da napiše, a ostao bi uskraćen smanjenjem ove kvote. A što se tiče nekvalitetnih defki, tu su modovi, pa nek' se dogovore.

ma ima. naravno da ima da napise neko nesto fino. u tome je i fora ovoga. da to fino napisano ljudi procitaju. ali muka je sto je previse toga da bi se sve procitalo.
a i svejedno, ako dobijes nalet inspiracije, word, pa onih dana kad nista ne pada na pamet, jednu po jednu (ili dve po dve :)

jel ste svesni da bez 40min nema citanja svih dnevnih definicija (18 sec prosecno po definiciji, za 130 njih)? samo ovlas da ih citas, bez da citas komentare, ili da ostavis neki.
a nekad su komentari bolji od def.

@acke: lepo bi bilo kad bi pola defki bilo gluposti sa minusima, pa da moderatori potrse to. ali, nije to slucaj, pa mnoge dobre definicije ostanu neprocitane, a covek kad krene u gomilu definicija, pogubi se, pa ko za inat oko mu ubodu samo one bezveze, pa posle prica kako novi clanovi nemaju dobre definicije.
sto tvrdim da nije tacno.

Ne koristim Word, ali se slažem da definicije iz minuta u minut samo iskaču. Treba to sve pročitati, to stoji, ali drugi autori mogu da budu oštećeni zbog smanjenja ove kvote. Zato nisam za to. Šta ako nekome dune da napiše tačno 5 odličnih definicija, a ne može? Da čeka do sutra, ne ide, a i zaboravi se.

http://vukajlija.com/attached_images/0004/8568/funny_1066.jpg

nemoj licno da me shvatis acke, ovo je word i za mene, ali eto resenja :)

setio sam se neceg dobrog:

kako bi bilo da svako ima bafer za 5 definicije, a da moze da postavlja samo 2 dnevno. i, u slucaju da ispuni svoju kvotu od 2, da mu server automatski postavi sledecu koju je memorisao, kad istekne 24h od prvo postavljene, ili kada mu neko obrise, ili on sam obrise .

ili, da jednostavno moze da napise nek bude i 20 na nekom mestu koje samo on moze da vidi, a on posle da bira koju ce da podeli sa ostalima.

tako ne bi bilo problema sa nekim ko ne koristi word, a dobije nalet inspiracije, a automatski bi se regulisao br definicija po danu

NE, ne i ne! Bezveze ideja! Ako ti se ne svidja i ako ti je dosadno da čitaš puno defki, ti nemoj! Ima autora koji mogu da definišu 5 dnevno. Neki bi mogli i više, da imaju mogućnosti. Meni je, ranije, čak bilo jako čudno što je ograničeno na SAMO pet defki dnevno. Mislim da dalje ograničavanje i sputavanje slobode govora nije potrebno. Samo nam još i cenzura fali.
Vi vi sajt da pretvotite u Aušvic :)))

gambi, procitaj moj prethodni post... :|

C, slazem se sa tobom, ali ako mogu da predlozim nesto...

mozda bi moglo da se uvede pisanje definicija tipa Sms poruke. Da imas 3 definicije na raspolaganju, ali da jedna definicija sadrzi, sta znam, 400 karaktera i ako se predje ta granica da se racuna kao da su dve napisane. Ako kapirate sta hocu da kazem. Znaci da se moze imati jedna, dve ili tri defke, u zavisnosti koliko ste filozofski raspolozeni.

Pročitao sam, ali ZAŠTO bi to radili, zašto bi menjali kad i ovako funkcioniše odlično? Zašto dalje komplikovanje nečega što predstavlja (prvenstveno) mesto za rekreaciju i zabavu?

ZATO da bi bilo jos bolje gambi. a i dalje bi bilo mesto za zabavu. samo malo vecu :)

EDIT: pardon, kvalitetniju :)

TT: ima članova koji su pisari, pišu samo dugačke defke. Opet ograničavanje slobode govora i komplikovanje bez razloga. Pravimo kaizenu posao za džabe umesto da ima više vremena za regulisanje ovog bagovanja sajta...

Ummmmm, ako bi bilo manje defki to ne bi bila veća, nego manja zabava ako se ne varam... :))

editovao post, izvini :)