Prijava

ovo sto kaze somi.
mada bi bilo kul da vidimo tu porciju na slici.
u americi sam gledao kao ima neki restoran gdje dobijes juneci steak od 2kg da jedes. ako ga pojedes cijelog, ne placas nista. ali ako ga ne pojedes do kraja moras platiti 120 dolara. i ljudi se naravno zalijecu. neki cak tu dolaze da gledaju ove kako pokusavaju pojesti to.

zavisi da li je bilo kg pre pecenja ili posle pecenja.kapiram da je za makar 200 grama manje posle pecenja.ne kazem,mnogo je u obe situacije.ja znam da je lik u kafani pojeo porodicnu picu.ne iz opklade,vec kaze da je bio gladan.

10 sardina jeo lik za 9 minuta, opklada... nisam ga video posle 4 dana

.ja znam da je lik u kafani pojeo porodicnu picu.ne iz opklade,vec kaze da je bio gladan.

x puta sam dosad sam pojeo onu standardnu najveću picu koju imaju u ponudi, ako si gladan, može to sve da se pojede bez problema jer dobru picu kad jedeš bukvalno ne možeš da se zaustaviš celu dok ne smažeš, dok je kg pečenja ipak 1kg čistog masnog pečenja, svaka čast onome ko može

nema teorije da bih mogao onu 50 cm picu da zgutam,a da posle ne krepam.
ne volim onaj osecaj prezderanosti.ko zaba se onda naduvavam.
lakse bi mi bilo da pojedem mesine onoliko grama koliko ima pica od 50 cm.
jel lik pojeo pecenog kilu ili je pre pecenja bilo kg?
guglam.kazu da u fast fudu do 40 posto kalira meso.toliko izgubi na kili mesanog npr.

kad u kafani ili gde već naručiš kilo pečenja podrazumeva se kilo pečenog, sad koliko zakinu ne znam, ali podrazumeva se kilo pečenja, znači jedan kilogram ispečenog mesa od životinje koja se jede

a to stanje ožderavanja prođe za najviše sat vremena, taman dok popiješ pivić-dva

za pecenje je druga prica. kg janjeta,praseta.to tako ide.a ovo za ove pljeske i kurce ostale je u sirovom stanju toliko.

kada se najedem,ne mogu piti,pa onda vise biram da se ne prezderem

Sanitarni čvor
zavisi da li je bilo kg pre pecenja ili posle pecenja.kapiram da je za makar 200 grama manje posle pecenja.ne kazem,mnogo je u obe situacije.ja znam da je lik u kafani pojeo porodicnu picu.ne iz opklade,vec kaze da je bio gladan.

Vagali su pljeku da bude kilo posle pecenja. Imala je oko 1,2 ziva, ispecena tacno 984 grama. Krljao je oko sat i kusur, ali je pojeo majmun. Plus hleb i kupus. Eno ga kuci guta ranisane, kaze cetiri puta se ispeglao u roku od pola sata po dolasku kuci. Jebes budalu. Ali 100 evrica je 100 evrica. :D

шта као много је кило меса?

kapiram da sada ide ono,ja znam lika koji je pojeo 2,pa onda neko nekog ko je pojeo 3 i na kraju se zavrsi na moj tata je jaci od tvog.
kareli jeo metal,a mi ovde o kili mesa ;)

не знам никога ко је појео два кила, него чудно ми да се неко уништи од кила меса јеботе

do sad je inace bilo popularno izjedanje velike kolicine sarmi na slavama.

zavisi kolike su sarme.po sarmi mozes da provalis kod koga si dosao na slavu ako do tada nisi bio siguran.srolana sarma tako da je vecina kupus,a nadev pirinac sa nesto loma mesa.najedes se kiselog kupusa,otreznis se.kod normalnih ljudi je normalno 2 pojesti.da bude mesta i za ostalo.

uhh sarmice kad su onako malecke ya jedan dva zalogaja sa tankim kupusom, pa se zapeku jos u rernu, u top 4 jela na svetu

Ja sam u vise navrata pojeo picu od 42cm sto mu isto dodje porodicna, od 50 doduse nisam uspeo tj nisam ni probao

Ko je iz Novog Sada zna koja je muka stući tri palačinke u Balansu sa Nutelom i plazmom u mleku. Doduše ne planski. Uzeo i cimerkama, a one otišle kući, pa bi bilo žao da bacim tih dodatnih 400 kinti. Inače, znao sam u par navrata stući teglicu Nutele od 600g, ili pojesti 400-500g čokolade za zagrevanje. Ali to mi funkcioniše samo sa slatkišima, na mesu sam užasno slab i tanak.

Pa jeste gej, ne poričem ja to. Samo kažem kako jeste. Tipa poješću ja veliki giros, ili dva velika, ali mi ne čini to neko zadovoljstvo.