Prijava

a ni krzno mu nije nešto :)

Tasmanijski, ako ništa drugo, valja barem za to da ga koristim ka' živu metu. :)

Ja sam odnedavno posta' vegetarijanac. Odsad jedem samo životinje koje se hrane biljkama, znači biljojede.

au,nisam znala da ova tema postoji...
pročitala sam sve žive komentare,naravno,ne slažem se.
Vegeterijanac sam već tri godine,a sad imam 16 godina.Poprilično sam zdrava,ne znam ko vam je rekao da je to nezdravo.
Prvi čovek je bio vegeterijanac,tako da to nije ni neprirodno.
Ne morate da budete vegeterijanac,a ni da ne nosite kožu,fora je da ne nosite krzno,zato što se ubijaju životinje koje nemaju drugu svrhu nego da postanu bunda(ko još jede činčile) i da bar malo poštujete životinje.
Ne morate da se okomite na P.E.T.U. i vegeterijance zato što su odlučili da budu malo manje sebični i da ne stavljaju sebe na prvo mesto.
P.E.T.A. jeste ekstremna,ali da nije,niko ne bi znao za nju,a njena svrha je da se za nju pročuje i time pomogne životinjama.

...moja životna želja je da se slikam za P.E.T.U....XDXDXDXD...
Tako da,dont touch my lovely P.E.T.A.:)

Једеш ваљда нешто од меса? Рибу? Пилетину? Макар јаја? Како уносиш протеине? У твојим годинама мора да се конзумира макар некакво месо.

Možda jede hamburgere od soje i pije šumeće vitaminske tablete. :)

Па, некакви додаци у виду таблета би у сваком случају морали да се конзумирају, јер у биљној храни нема свега што је потребно организму.

Postoje tri vrste vegeterijanaca.
Ne jedem meso,ali jedem jaja,sir,mleko i tako to.
Uzimam tablete,doktor mi prepisuje.
Ne mora,ja sam živi primer.Moji vršnjaci su mnogo nezdraviji od mene,puše,piju,neki se i drogiraju,nezdravo se hrane.
Ja se zdravo hranim i nema nikakvih problema(jedino me anemija malo zeza,ali,uzimam tablete).

Не бих да ти се мешам у живот, свако има право да бира, али мислим да ни та анемија коју помињеш није наивна ствар, нарочито у пубертету. Да сам у тим годинама, а хоћу да постанем вегетаријанац, сачекао бих још неколико година да ми се организам у потпуности развије, па да онда почнем са вегетаријанизмом. Добро је што макар једеш сир, јаја и млеко, јер има људи који и то заобилазе, па се просто запитам како преживљавају. :)

Jimmy,gledaj,ne kažem da nisi u pravu,a možda ti i delujem kao da sam detinjasta i da imam neki hir,ali stvarno nisam takva.
Jednostavno mi je oduvek bilo mrsko da sednem i da jedem meso,volim životinje i sada mi je nezamislivo da pojedem parče mesa,pošto već tri godine ga nisam okusila.
Isto razmišljaš kao moja porodica,čak su mi krišom podmetali meso u ishranu,da bih ga jela(a da ne znam),ali na kraju,kad su shvatili koliko mi to znači,pomirili su se sa tim i otišli do doktora da se posavetuju.
Da je opasno po mene,veruj mi da me roditelji ne bi ni pitali šta mi se jede,na silu bi me hranili.

Па добро ако је тако, али се чувај ипак и редовно консултуј лекара, пошто знам лика који је упропастио штитну жлезду, јер је држао вегетаријанску дијету на своју руку, па сад мора да пије хормоне.

Kad covek ubije tigra to je samo lov a kad tigar pojede coveka to je surovost.
Mislim da tigrove treba hraniti ljudima to jest posebno odgajati ljude za tu potrebu da bi bili potpuno kvit sa zivotinjskim carstvom.
Jedu oni nas jedemo i mi njih POSTENO!

e, pa taj uzgoj bi tigrovi sami morali da obave :)

Ja ću postat' vegetarijanac onoga trenutka kad sve životinje mesožderi postanu biljojedi. Da me ne razumijete pogrešno, ja volim životinje, prije bi' sebe šamar opalio no životinju udario. A i sumnjam da bi valjalo da su svi ljudi vegetarijanci, jer ne vjerujem da bi dovoljno obradivih površina da se svi ljudi podmire. Onda bi ljudi od gladi i smrti bili primorani da jedu životinje. Ovi iz PETE su pobrkali nešto, jer je grijeh i sramota da se životinje jebu, a ne jedu.

Čime vegetarijanci hrane životinje koje drže ka' ljubimce, a koji su mesožderi?

Je l' može neko da mi objasni zašto ljudi dave kučiće koji se tek rode,a koje je žensko kuče prvi put rodilo???
Ostala mi je jedna scena u glavi,ali mi prababa nije dala objašnjenje koje bih sa ovim godinama prihvatila(kad mi je to rekla imala sam 4).

И мачке исто.
Зато што су садистички дегенерици.
Ја сам чуо за случај кад се мачка омацила (је л' се тако каже??), па су побацали мале мачиће у ВЦ шољу.

...strašno...
Meni je prababa rekla:oni su pokvareni i izobličeni,pa moraju da se dave da ne bi tako živeli.Druga tura neće imati grešku.
Tad mi je to bilo logično,a nedavno sam se setila toga i pomislila WTF?!?
Možda je to neki običaj ili tako nešto...

Па, има она пословица ''Први се мачићи у воду бацају'', вероватно је произишла из неке заблуде, попут оне да треба леворуке руке по сваку цену учити да пишу десном руком.
Шта све неуки људи нису у стању да раде...