Prijava

Čuo sam da neko predlaže da se glasa za predloge i primedbe na forumu. Po uzoru na Vbulletin, mislim da je reputacioni (ili karma) sistem rešenje za to.

Ne bi bilo u redu da ocenjivanje ide na popularnost pošto je popularnost za definicije.

Reputacioni sistem radi ovako:

-Za svaki post na forumu koji podržavaš, možeš da daš ili da oduzmeš reputacione poene. Koliko reputacionih poena možeš da daš, zavisi od toga kakav si član:
>Admin Može da da 10 poena
>Stariji mod 8 poena
>Mlađi mod 7 poena
>Penzionisani mod 4 poena
>Stariji član 3 poena
>Noviji član 2 poena
>Najnoviji član 1 poen.

-kad nekome daš reputacione poene, nemožeš da mu opet daš poene sve dok,makar još (recimo) 10 članova ne reputiraš.

-Ako se daju negativni reputacioni poeni, obavezno mora da se stavi obrazloženje zašto, dok je za davanje pozitivnih poena komentarisanje opcionalno.

Dakle, pomoću ovoga se može videti ko ima najkvalitetnije predloge i postove na forumu.

Watchoo think?

Barra, ti u jednom danu imaš 200 postova. Šta misliš, ko će biti prvi? :)

Pa ne znam. Šta ti misliš ko će? :)

Ummmm... Ja? Stvarno?! Jupi jupi jej! :))

Sviđa mi se predlog. A i ne sviđa... :)
Mada me zanima da li bi time Vukajlija izašla van svojih okvira i da li je to izlaženje dobro... Ovo je sajt za definisanje prvenstveno. Nije forum. Ne kažem da ne bi trebao postati i forum, ali da li je taj "multi-klasing" pogodan.
Možda će se sve pretvoriti u nešto sasvim levo. Nešto što Vuka nije...
A sa druge strane, Vuka mnogim starim članovima već sada "nije ono što je bila" tako da verovatno samo serem...
Mislim da će se sve svesti na to da li Kazi oće da se bakće ovime.

Pa kaizen je i ranije rekao da bi mogao da uvede neki sistem po kojem bi moglo da se glasa za predloge na forumu. Ovo je najbolji mogući način.

>Admin Može da da 10 poena
>Stariji mod 8 poena
>Mlađi mod 7 poena
>Penzionisani mod 4 poena
>Stariji član 3 poena
>Noviji član 2 poena
>Najnoviji član 1 poen.

Jel će se ovo gledati po vremenu na sajtu ili? Mislim ovo "stariji", "noviji" i to...

Protiv zbog razloga koji je naveo Piro.

Ne dopada mi se iz razloga što će u tom slučaju, makar podsvesno, članovima biti bitnije da se njihov predlog ostalima dopadne, nego da iskažu svoje mišljenje. A to opet potiskuje prvenstvo definicija na sajtu.

Evo i da potvrdim da je kaizen već hteo da uvede ocenjivanje predloga: http://vukajlija.com/forum/teme/1461#post_53247

Po meni nepotrebno (za sada)... Ja bih pre ovaj recnik malo doterao, ima tu jos da se majstorise...

Tu si upravu. Na primer, pretraga groblja da se uvede? Editovanje i brisanje sopstevnih komentara? To ima privilegiju.

Reputacioni sistem je samo predlog koji može da se uvaži pre ili kasnije.

Da... dobra ideja... čekaj... BALET?! No way!

O rly? Okai... But I'm not doing it.

po tri bambija za JTU i barru od mene. (jes da jos nije uvedeno, al ajde da krenemo)

Ali ipak mislim da trebamo čuti reč i od Vukajlijinog chairmana.

Njegova je, ipak, presudna.

ma može ovo, nego treba vreme da se napravi.
što reče kaizen, biće™ verovatno

Ja sam protiv! Sasvim je dovoljno takmičenja sa definicijama i takmičenje i na forumu zaista nije neophodno. I ja takođe smatram da bi se svi bacili na izgradnju reputacije popularnim postovima i ne bi iskazivali iskreno mišljenje, a oni drugi koji se na to ne bi obazirali imali bi lošu reputaciju. A kad neko ima lošu reputaciju onda bi se njegove riječi od starta manje vrednovale. Dakle, živjela sloboda govora, forum je za diskusiju, a ne za takmičenje niti za dodvoravanje bilo kome.