Prijava

Najbolji bubnjar je garant Danny Carey iz Tool-a.

На Википедији сам прочитао да су ти његови ударци у бубањ у неком окултном фазону. Је л' зна неко више о томе, и је л' може мало више да објасни?

Ma nije okultno, nego su sjebani ritmovi, nisu klasični 4/4 itd, nego neka izdrkavanja tipa 7/4, 9/12, 5/8 itd, pa onda zvuči čudno.

Neparni ritmovi su nešto što se vežba. To nije talenat, nije bubnjar stvoren samo za parni ili neparni ritam.
Deni je sjajan bubnjar, samo ne shvatam svo to oduševljenje njime. Cepa nepar, cepa jer je to Tool. To je njihov stil. Kao dugogodišnji bubnjar u pokušaju, mogu da vam kažem da najviše cenim bubnjare koji su se dokazali u različitim muzičkim stilovima. Recimo, Kolajuta je džezer, a snimio je album sa Megadetom. Vekl ima video škole za sve muzičke pravce.
Celt je pitao, šta znači biti dobar bubnjar. Parafraziraću jednog domaćeg profesora, inače jednog od najpriznatijih u Evropi.
Bubnjar j kičma benda. Osnovno je da drži ritam, a u zavisnosti od kreativnosti, da pravi filove koji u pesmi neće zvučati neukusno.
Na osnovu te priče, za bubnjarsku veličinu ne smatram onoga koji ne može da osmisli solo. Imao sam tu čast da upozznam neke strane poznate bubnjare, koji su mi sami priznali da nemaju tu dozu kreativnosti iako cepaju banj za sve pare.
Za tu priču o okultizmu....U to verujem isto kao i u priču da sviranjem u rikverc dozivaš đavola.

Sale, radi li dobro 1007-ica? Koliko vidim to je stage varijanta, 12, 13, 16, 22. Kad je naštimovan kako valja, radi kao set iz top klase.

Odlican je bubanj, ovo je slikao u studiju jednom. Evo vidi se da su neki poznati, a i manje poznati svirali ovde poput Sweeper i Zaa.
Radi odlicno, samo cinele zajebavaju evo ova sto je na slici sad polomljena, prosli put kada sam bio je sklonjena posto je neki manijak skroz razjebao, ali inace sve ostalo je odlicno :)

Ma , sve do jaja, nego su bas bubnaj izlepili kao grobljansku banderu. Sečena činela radi posao, nego su ove postavljene pod nekim čudnim uglovima.

Ma sve je na dohvat ruke lepo su namestili. Al razocarao sam se sto nije bilo isecene cinele prosli put!

Ne znam kako se vama sviđaju, ali ja se u poslednje vreme ložim na vintidž setove. Rado bih posedovao neki, ne baš ove boje:

http://www.online-music-lessons-for-drums.com/images/vintage-drum-forum.jpg

Tako jednostavni, a jebitačni.

Zamrla tema. xD

Mogu slobodno da se pohvalim da sam izvalio ritmove za ovu pesmu, s obzirom da Perta nije lako svirati.

http://www.youtube.com/watch?v=Cxg1uNLdgts

Е овако. Пошто су сви почели преко Вуке да траже чланове за бенд рекох хајде и ја да окушам срећу.
Тражим бубњара из Београда, годиште: '93 и млађе; не мора да буде Вог зна шта али не да је јуче почео да свира. Што се тиче жанра, рок, стари, нови, домаћи, страни, мало да вуче на метал, блуз, реге и остале пичке материне-значи да слуша разнолико. Амбициозан члан нам треба, бенд је новијег датума, нисмо још имали свирке, у развоју смо. Радимо на ауторским.

Steta da propadne tema. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Rvn6PKON4xU

Sta radi sa bas bubnjem, neverica!

Цоле
Е овако. Пошто су сви почели преко Вуке да траже чланове за бенд рекох хајде и ја да окушам срећу.
Тражим бубњара из Београда, годиште: '93 и млађе; не мора да буде Вог зна шта али не да је јуче почео да свира. Што се тиче жанра, рок, стари, нови, домаћи, страни, мало да вуче на метал, блуз, реге и остале пичке материне-значи да слуша разнолико. Амбициозан члан нам треба, бенд је новијег датума, нисмо још имали свирке, у развоју смо. Радимо на ауторским.

evo ja bih se oprobao