IT Kutak - raznorazno pitanje

  1. Obrisi aplikaciju fejsa, i umesto nje koristi browser (m.facebook.com). Da bi ti bilo lakse i brze, stavi u bookmark, pa izvuci na desktop, i opet ce ti fejs biti na klik od tebe.

    Ovo govno od aplikacije zauzima 90mb, a kad koristis neko vreme, nabije jos 150 mb podataka, zato lepo sukurac i cao

  2. Dajte neki antivirus ljudi, samo da nije Avast, ono govno i za jutjub kenja, usput sjebava i hrome, i ne da da igras igrice :D

  3. Gaz čak i ja znam da imaš neke silent modove i kurce da te ne dira za igrice i hrom itd. Podešavanje samo.

  4. SMarko, brišem redovno podatke aplikacija ovih što jedu najviše, tipa g.maps, facebook, internet itd.

    Imao sam 400-500mb slobodno kad sam instalirao zadnju aplikaciju, i plus pobrisao 5-6 otkad su mi počeli problemi s memorijom. Opet isti kurac.
    Facebook ne smijem da maknem, jer mi često neće preko broswera običnog, jebe nešto, do kurca.

  5. Probaj Tinfoil for Facebook.
    Ti Gazi instaliraj Pandu. Da mi je neko pre par godina rekao da cu preporucivati Pandu, ja bih ga ismevao danima.

  6. A realno koji ce mi kurac antivirus.

    Nego pazte ovo.

    Ikonica od hroma mi je izgubila onaj svoj izgled i sad stoji ovako
    http://www.dodaj.rs/f/17/YC/4aGfSsDH/untitled.jpg

    a ova poruka se dobije kad pokusam da idem na change icon.

    I jos nesto, prebacivao ja juce sa externog na komp, i selektovao nekih 15ak GB, i kliknem da prebacujem i sad trip.

    Znate da kad krene da prebacuje, treba ona zelena linija da krene od pocetka i da popunjava onaj prostor pa kad ispuni to je 100%. E pa meni se nije pojavilo to, nego je samo bila zelena linijca koja "pliva" po onoj traci, kao ono kad se ceka da prepozna veclicinu stvari koju prebacuje i tako to..
    Jel realno da mi ta glupost ne radi? Iritantno je jer sam bio u iskusenju da ugasim, jer nemam pojma da li je zabolo ili prebacuje. I na kraju kad je prebacio, sve ok.samo je problem u tom prikazu procesa prebacivanja. Sve vreme je pisalo 6987 files 15.2 GB

  7. Pa za svaki slucaj. Pandu ne osecas uopste, cloud je, sto ce reci da sve radi online, ubacis jos i McShield za fleseve i miran si potpuno.

  8. Ubacio sam tu pandu, videcu kako se ponasa.

    Ma ja sam koristio Eset Smart Security 4 na starom kompu, on je banja za mene, ne smara,a radi posao.

    Al sad na torentima aktuealn neki ESS 8, pa cetvroku ne mogu da nadjem

  9. celtic

    I treba ti 64-bitni Windows, jer 32-bitni ne prepoznaje preko 4GB rama.

    Dobro brate bas nisam toliko glup :) Samo sam ispao iz fazona jer ne pratim hardver i ne makljam se sa njim vec dobrih 5 godina.

    Imam 64-bitni Win7 i to legalan OPAAA! Kup'la firma da moze i kod kuce da me jebe!

    Gazimudo

    Dajte neki antivirus ljudi, samo da nije Avast, ono govno i za jutjub kenja, usput sjebava i hrome, i ne da da igras igrice :D

    Verovao ili ne MS Security Essentials, tacnije ono govno sto mozes da skines sa Majkrosoftovog sajta ako imas legalan ili win prebudzen da njihovi serveri misle da je legalan, radi posao fenomenalno. Ali majke mi, ja vec 3 godine koristim to cudo jer ne mogu od kuce da se konektujem na racunar u firmi ako imam neki drugi. I za 3 godine nijedan virus nisam zapatio. Nasao je par trojanaca kada sam skidao sumnjive torente, ali ih je ocistio bez frke. Ne smara, radi u pozadini, ne uzima mnogo resursa. Ja sam zadovoljan.

  10. I ja mislim da Microsoft moze da ponudi najbolju zastitu od virusa...NOT. Oni da znaju gde su busni, ne bi se te rupe nikad ni otvorile.

  11. I ortak mi je rekao za taj Essentials, isto kaze da je ok, ne smara a radi posao.
    Stavio sam sad ovu pandu, pa cu videti kako se pokaze. AKo bude smarala, dolazi esentials

  12. Postoji li mogućnost da spojim standardnu internu memoriju sa memorijom memorijske kartice, pa da imam tipa 10 umjesto 2gb?

  13. šta tebe tačno interesuje?
    na kompu je moguće, RAID

  14. ja koristim Nod32 antivirus 8, ne crpi, ne muči komp, a radi posao
    redovno keys na torentima, fazon mjesec dva do novog koda

    https://forum.eset.com/uploads/post-3952-0-51225300-1402739789.png

  15. Comi_PG

    Kako da oslobodim bar 200-300mb interne memorije na androidu, bez deinstaliranja aplikacija? Imam memorijsku sa jos 6.5gb prostora, i ukupno 2gb interne memorije na telefonu. Galaxy s2, 4.1.2 android ako znači nešto.

    HAHAHAHAHAH
    NAJZAD JE MOJA GALAMA URODILA PLODOM

  16. Ikonica od hroma mi je izgubila onaj svoj izgled i sad stoji ovako http://www.dodaj.rs/f/17/YC/4aGfSsDH/untitled.jpg

    Idi na browse
    https://i.imgur.com/ZdxE4nl.png
    nadji gde je hromov folder, klikni na glavni exe fajl i to je to
    https://i.imgur.com/g9QDWx8.png

  17. pa ovo gore obavestenje se desava kad idem na change icon..

    Reinstalirao sam, sad je ok.
    Vrv je kurcevi Avast nesto sjebao

  18. HAHAHAHAHAH
    NAJZAD JE MOJA GALAMA URODILA PLODOM

    Hahahaha, Makarone, tiha voda memoriju roni!!!!

  19. Počele da mi se gase aplikacije same :)

  20. celtic

    Hahahaha, Makarone, tiha voda memoriju roni!!!!

    hahahahaha čekao sam te da potvrdiš ovo :D :D

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.