Prijava

Upali se komp, vrte se svi kuleri, ali nema slike na ekranu. Crno. Ne čuje se kao prije dok se palio komp onaj jedan "BIP".
Ekran radi, jer se pojavi "no signal" kad isključim iz kompa.
Gužva u servisu danas, sutra ako kogu da donesem, ali reko da možda mogu da riješim uz vašu pomoć.

guglaj kako se radi cmos reset za tvoju ploču

proveri da nije ram ispao iz ležišta

Vazi, evo nasao sam za reset pa cu sad da probam. Ova baterija mi je istrosena, pa moram li novu da uzmem ili mogu i bez nje ovo da izvedem?

Provjerio sam, ram je na mjestu.

Ne pomaže, crna slika opet.

E onda da ga jebem, postoji šansa još da je procesor ispao iz ležišta, mada sumnjam, al baci pogled, i proveri sve kablove koji idu od nečega do nečega, tipa, od hard diska do ploče, ako nije do kablova i onaj reset ne pomaže, wrw je nešto riknulo

Što ti je rekao radjard, proveri procesor, jesi ga čistio pa posle toga ne radi ili sam od sebe?

Izvadi ram i upali komp, treba da pišti ako je ploča živa.

Raskači sve i od početka sastavi da budeš 100% siguran da je dobro konektovano.

Kabl cpu kulera, je li uštekan kako treba? I od toga zna da pišti.

Nema mu spasa.
Ne pisti nikako
Kad izvadim rame, pisti ne prekida
Sve sam rasklopio, sklopio i opet sve se upali, rade kuleri i napajanje sam provjerio, radi i ono
Ali nema slike ni pocetnok blinka.kao prije kad se palilo
Cuje se hard ali nema bipa :(

proveri procesor mozda ti je ispao iz lezista, a mozda je i ram

Da li se grejao pre toga jako ?

Moguće da je spržio se procesor ah.

Ali, jesi li pogledao da li je procesor dobro namešten? I nisi rekao jel to samo od sebe (mislim pre je radilo pa sad zeza bez da si išta dirao) ili si čačkao nešto pa se sjebalo.

Procesor je na mjestu, sve kako treba stoji
Imam rezervne slabije sa istim socketom pa cu probati posle
Pa jedino sto sam tokom rada racunara izvadio jednu ram memoriju i vratio je, posle par sekundi se osjetio kratkotrajni smrad plastike i to je to
Mozda sam sjebao ram memoriju?

Ja mislim da si sjebao nesto

Jebo sam mu majku :D

Spržio si ploču 99%. Nikad ne vadiš i ne vraćaš ništa u toku rada računara, nego ugasiš pa probaš šta si naumio. Logično je valjda.

Koliko su lošiji kompjuteri u Bosni...

Pa jedino sto sam tokom rada racunara izvadio jednu ram memoriju i vratio je, posle par sekundi se osjetio kratkotrajni smrad plastike i to je to

lol, možda komp i nije bio sjeban, al s ovim smradom si mu presudio XD

ništa ne znaju s računarima ovi autori iz Republike Srpske(Makaronac) i ovi iz Srednje Bosne(Armin van buuren)

неће полован радјарде