Prijava

pale cene grafickima, ja planiram da uzmem neku gtx 1060 od 3gb,mada i ove od 6 gb nisu mnogo skuplje.sranje je sto su skocile cene intelovih procesora, vlada nestasica pa ovo sto ima nagruvali im cene sve je skuplje za 10k nego pre mesec dana.

Brate..
Stvarno? Bez flesa i jave?
Pa browser ti izgleda ko 97. jebote

druze, ne bi izgledao kao da je 97, jer 98% sajtova ih vise ne koristi. Stvari za koje su bile potrebne je lakse uraditi koristici api samog browsera pomocu html5 canvas i js. za bas neke izdrkane igre unity/webgl su bolja opcija od njih. sto se tice browsera i java apleti i flash su skoro mrtve tehnologije, u chromu je vec disablovana,a i ostali idu ka tome mozda ce se jedino u internet exploreru zadrzati malo duze.

Tako je, fles je prakticno mrtav kao i PHP. PHP se kao batrga, ali nema od toga nista. A sobzirom na obzir da je Majkrosoft izbacio .NET Core u skorijoj buducnosti se ni Javi ne pise dobro. Jedino ce ostati JS. Kao sto je svojevremeno od Visual Basica ostao samo VBScript kao skripting jezik.

PHP će biti tu dok mu se ne nađe dostojna zamjena, a za sad je nema. Ima tih frameworka koji na lakši način rade dijelove posla koji su se prije radili samo PHPom, ali nema još ništa dovoljno opširno i kompletno da bi se PHP penzionisao. Samo raja voli da ga pljuje jer im je tezak da ga uce

Php nije tezak da se uci i nije tu jer nema zamenu vec sto ima ogroman legacy. Samo wordpress moze da ga zadrži jos koju godinu plus milion stvari koje su bas teske da se migriraju iz php

php spada u lake jezike ali je sranje za ucenje, sintaksa mu je uzas.najlepsu sintaksu ima python i siru primenu od php a php je ziv jer svi prvo cuju za njega pa krenu da ga uce kao da nema nista drugo.
edit
neki preporucju da je bolje da se uci jezik the go nego java

autore labokv, uvek ce neko preporuciti neki jezik pre nekog drugog i ne postoji jezik koji je ultimativno najbolji. go je jezik razvijen za servere i tu moze uzeti deo kolaca javi, ali ona ima mnogo siru primenu.
takodje se ne bih slozio sa anologijom vb i vbscript-a sa javom i javascript-om, jer najveci zajednicki delilac za zadnja dva je zapravo u samim njihovim imenima.
ali bih se, u nekoj meri, slozio da ce na kraju ostati samo js, zbog njene dostupnosti, jer se sve vise aplikacija seli u browser odnosno okrecu se saas resenjima, a tamo js ne moze da ima konkurenciju iaoko, sa pravom, nosi etiketu loseg jezika. ima dosta istine u Atwood-ovom zakonu: any application that can be written in JavaScript, will eventually be written in JavaScript

Php nije tezak da se uci

Znam i ja da nije, ali vecini ljudi izgleda da jeste, da li je zbog sintakse ko sto labokv kaze, ili cega vec, ne znam, ali je pun internet ljudi koji pljuju PHP samo zato sto su oni previse nesposobni da ga koriste.

plus milion stvari koje su bas teske da se migriraju iz php

A na ovo sam najvise mislio kad sam rekao da ga nije bas tako lako zameniti

PHP se brzo ući
ko je blesav da sjedi kući
xd

PHP se brzo ući
ko je blesav da sjedi kući
xd

lol

da je php nauciti lako php bi znao svako

Pozdrav svima, jeftina prostitucija mi treba ciganke su ok kontakt molim provereno samo

Izleteo mi neki laptop kupio sam
Delov je i5 2,67 4 gb rama ima i radeon 5650 ja mislim da je
Može li da tera Selo gori u Hd da ne secka jebeno ili ne kosta kurac

Izuzetan tilmopost druže nema šta

Mogao si još da napišeš da si ga kupio dok si bio na ručku u skoplju jer si išao kolima ka halkidikiju, ali ok je i ovako

Hahaha a puši kurac verovao ili ne ozb pitam

Nisam imao laptop do sad imao kućevni onaj očaj neki što kaže bombas
E Lukicu je l oces ocu daj
U konfiguracije se razumem ko Tilmo u košarku