Prijava

Labokv je gromada sajta ne dirajte ga

sta ti seljoberu stalno kritikujes,kao zavodis red neki

Pojedinima nista nije sveto

E, trebaju mi instant saveti.
Treba mi laptop sa solidnom grafičkom karticom, ssd memorijom, 16gb rama i i7 procesorom, a da kosta do 600 evra.
Moze neki predlog?

Drugo pitanje, ako ne nadjem nesto sto ima sve to a da je u tom cenovnom rangu, da li pre da se odreknem SSD-a, grafičke ili procesora?

Nisam strucnjak toliki...ali zavisi za sta ti treba laptop...ja se realno ne bi odricao ssd-a vjerovatno...ali opet zavisi sta ti treba sto se tice graficke i procesora...

pa odrekni se ssda i rama.moze da ti vrsi posao i 8gb
da,sve zavisi za sta ti treba

Treba mi za obradu fotografija, pokretanja i brzog rada u malo zahtevnijim programima, i za poneku malo noviju igricu..

Hvala Mlatoni, uzecu u razmatranje.
Sta kazete na Dell M4800, vidim da imaju dobar specs, a oko 500 evra su.

Malo je glomazan, 15.6 inča i oko 3 kila, ako planiraš da ga dosta vukljaš s tobom nije ti baš najbolji izbor

Pa svaki ima to što tražiš, uzmi koji ti se najviše sviđa

Y700 ti je najbolja solucija od ovih koje si naveo (ako je u dobrom stanju). I koji su ti to zahtevniji programi? Tipa adobe cs6 itd?

Photoshop, lightroom, matlab, arcgis, erdas (geodetski programi), a i igrice neke

Ok, samo da li si 100% siguran da bi preuzeo rizik uzimanja polovnog laptopa?

https://www.comtradeshop.com/lenovo-ideapad-320-15ikb-laptop-15-6-quot-full-hd-intel-core-i5-7200u-8gb-1tb-radeon-530-sivi-2-cell.html

https://www.comtradeshop.com/dell-inspiron-15-5570-not12269-laptop-15-6-quot-full-hd-intel-quad-core-i5-8250u-4gb-1tb-radeon-530-backlit-dvd-rw-rose-3-cell.html

Pogledaj i ovako nešto od novih. Mada je sad zajeban trenutak jer su nabili cene za procesore zbog trenutnog nedostatka na tržištu pa su skuplji sad nego što im je realna cena.

I ovako za gledanje tebi i i5 vrši posao sa većim radnim taktom, grafika ti je važna i ram. Hard disk ako je zdrav, biće dovoljno brz za to što ti treba. I može da se vidi neka solucija pa da se umesto recimo cd roma ako ga ima laptop stavi ssd makar i od 128 gb i da ti ostane običan hdd za čuvanje podataka (ili kupiš ssd, a običan hdd staviš u fioku i koristiš ga bukvalno kao eksterni).

Ovaj miki je bog da predloži čoveku nešto što nema veze s onim što se traži :D

Sad će proći sat vremena i predložiće mu w124 ili saab xd