Prijava

Мрзело ме је да тражим по форуму, могуће да има већ тема, али сам одлучио да отворим нову.

Некако мислим да вера није оно што ће нас очистити од грехова данас, а сматрам да то није била ни у историји. Просто мислим да вера има само једну једину улогу у свету, а то је подела људи. Толико драстичне разлике које исте терају на убијање.

Само још једно од оружја за масовно уништавање. Не сећам се да се водио неки рат у последњих 2000 година а да није имао верску позадину. Зашто то? Зашто ако пропагира сасвим супротне идеале? Зашто да се на основу ње убијају људи?

Како можете да верујете а знате да ћете сутра убити неког због те исте вере? И ако не желите то ћете урадити ако вас верници ставе у ситуацију да морате.

Која је поента?

Vera služi za ubeđivanje ljudi u neki "viši" cilj kada svi ostali načini jednostavno padnu u vodu.

Ја мислим да то није због вере, него због људи. Постоје људи који убијају због убеђења, а постоје они који то не могу. Ти људи који убијају због религије би убијали због неког другог убеђења, да нема религије.

Просто мислим да вера има само једну једину улогу у свету, а то је подела људи.

Pravi razlog za rat je uglavnom materijalni, ali se kroz veru maskira.

deluje mi da si neki ateista, što opet nemam ništa protiv, al ako ti ne veruješ nema potrebe da smatraš da su svi drugi glupi ako veruju....koliko ljudi ima koji nisu vernici? jako mnogo...pa svejedno dolazi do ratova. NOVAC mislim da je razlog oko kog se vode ratovi, a vera je samo paravan tome, tj jedan od alata.

tj jedan od alata.

па оружје је алат... зато се моја тема тако и зове. И да јесам атеиста, не могу веровати у нешто тако лицемерно, пошто одавно сам човек не пропагира веру већ моћници који наводе људе свако на своју воденицу! Вера је најбоље средство за контролисање маса.

Vera je najveći izum ikad napravljen. Veći i od točka čak. Hoću reći, profitabilniji.

Kalašnjikov je jači od vere, zato kad vera zakaže on stupa na scenu.

Ја мислим да то није због вере, него због људи. Постоје људи који убијају због убеђења, а постоје они који то не могу. Ти људи који убијају због религије би убијали због неког другог убеђења, да нема религије.

Тако је. Вера је у основи одлична ствар, али је жгадија погрешно интерпретира.

Вера је у основи одлична ствар, али је жгадија погрешно интерпретира.

Nikad nisam kapirao šta je to što je odlično, zaista.

Па можеш да укапираш индијске књиге као и животне недаће на ослобађајући, а не болан начин. :р

Bleki ako si musliman možeš da imaš četiri žene. Ako si pravoslavac, možeš da jedeš svinjetinu.

Bleki ako si musliman možeš da imaš četiri žene.

Koji će mi kurac četiri žene, i jedna je mnogo uglavnom. :)

Ako si Tibetanac imaš pravo da savetuješ Ričarda Gira.

Vala baš, bolje da imaš četiri svinje.

Vječito pitanje: da li je Bog stvorio čovjeka ili je čovjek stvorio Boga?

слажем се да је Вера опасно оружје, поготову ако је чудна
http://www.youtube.com/watch?v=JrAwC8QR-xw

Kesa u prvom postu i

Black Hole
Vera je najveći izum ikad napravljen. Veći i od točka čak. Hoću reći, profitabilniji.

Su objasnili.

Vječito pitanje: da li je Bog stvorio čovjeka ili je čovjek stvorio Boga?

Šta je starije, kokoška ili jaje?

Svako iole pametan zna odgovor na oba.

Jednom je profesor veronauke u mojoj školi rekao da je post smisao života. Meni je to glupo. xD

Nikad nisam kapirao šta je to što je odlično, zaista.

Па, држиш жгадију под контролом, duh! Замисли да си поп и обасипају те парама, љубе ти ноге, лижу те, увлаче ти се у буљу да би окајали грехе, а ти им продаш лажну наду и спасење.

Није Фацафаца наиван. Требало је да одем у попове, зајебавао бих људе као газда. И купио бих си чопера после месец дана рада.