Prijava

Slažem se Dr Jankoviću. Jedino mislim da ti je malo prejaka optužba na račun buntovnika i antiglobalista. Zna se tačno šta antiglobalisti kritikuju. Mislim da je nerealno od njih očekivati da ne koriste internet ili TV i govoriti- "AHA!!!, vi niste pravi antiglobalisti jer izlazite na net. " Jer oni i nisu protiv samog ekonomskog povezivanja i tehnologije nego su protiv rezultata koji nastaju uslijed toga, a koji možda mogu da se spriječe. Tu spada eksploatacija nerazvijenih zemalja, kulturna asimilacija i uniformisanje, ugroženost manjih kultura, konzumerizam, materijalizam i sl. Takođe, treba razlikovati buntovnike sa i bez razloga.

Ili su to dva coveka, a isti kompjuter? Ili..

U mom društvu je ovakva stvar:
Svako ima neko svoje mišljenje, i oće da ubije ovog drugog dokazujući mu kako je samo njegovo mišljenje ispravno. Ovaj drugi mu ne ostane dužan, i tako dolazi do galame i svađe, a pogotovo kad se još malo popije. U sušini, nekako smo se našli individualci koji jedni druge tolerišu, to jest saslušaju, ali baš da neko menja mišljenje, to teško. Jbg, veliki mi je deo društva potekao iz jednog većeg pank društva iz davnih devedesetih. Valjda je to taj liberalizam, štatijaznam...

Povlačim reč. Ne bi se valjda sam sa sobom raspravljao. Pre će biti da ste razdvojena braća igrom slučaja

Jedino mislim da ti je malo prejaka optužba na račun buntovnika i antiglobalista.

Нисам оптуживао, само сам рекао да су им поставке мало климаве у односу на реално стање ствари и опште свести. А општа свест се тешко мења. Не кажем да је њихова борба узалудна, али ће још много воде протећи док се општа свест промени.

eksploatacija nerazvijenih zemalja, kulturna asimilacija i uniformisanje, ugroženost manjih kultura, konzumerizam, materijalizam

Што се културне асимилације тиче, сматрам да је то боље решење него истребљивање самог народа (наравно, гледано из угла оног ко жели да преовлада). Али, на униформисање баш не треба гледати благонаклоно, јер то води ка аутоматизовању.
А што се култура тиче, НЕ ПОСТОЈЕ мање или веће и више или ниже. Свака култура је у својој заједници јака. Међутим, постоје културе које настоје да преовладају, а њихови следбеници се труде да дискредитују оне које сматрају нижим.

Nisam ni mislio manje i veće po nekoj "veličini" već po brojnosti i rasprostranjenosti.

po brojnosti i rasprostranjenosti.

Управо тако.