Prijava

Ima nas desetine hiljadana Vuki. Od toga do 300 ljudi ima mozga i hoće da ga upotrebi. Ovo je prilika da te mozgove i sate koje trošimo na sajtu iskoristimo i za neku vajdicu. Svako može lako da uradi nešto što drugima nije jednostavno, svako ima nešto što mu ne znači ništa, a drugima bi značilo mnogo, svako zna po nešto što mu je kao dobar dan, a drugima je špansko selo. E ovde pomažemo drugima i tražimo pomoć.

Ovo nije Raznorazno pitanje - već se radi o ozbiljnijim stvarima koje zahtevaju više rada. Jeste... Vukajlija je sajt za zabavu i bla bla i ok. Ali neka ova tema bude jedna od smrtno ozbiljnih gde moš se završi i neki ozbiljan poso. Nemojte davati savete o kladionici ili muvanju riba. Smrt spemu, sloboda narodu!

SVE STRUČNJAK DO STRUČNJAKA

Bilo kakva stručna pomoć oko novinarstva - za studente, one koji rade, a imaju nedoumice, one koji treba da pišu nešto, a ne znaju kako. Odnosi se na radijsko, pisano i televizijsko novinarstvo. Ox

ако је неко те (не)среће да мора да учи филозофију и има проблема с учењем исте, могу појаснити подоста ствари... Warner von Latinsche

Prodajem očuvane knjige za prvu godinu Pravnog, ko nove. Ako neko hoće, dajem u pola cene, da vas ne oderu ona djubrad na faksu. Nisu ni podvučene, ništa, još mirišu. :) LUDI CAK

Mogu ponudim možda i neke knjige za FPN, ali to moram da pročešljam. Uglavnom one koje bih najradije zapalio pošto se po njima ispišam, recimo knjige Milana Podunavca. Ox

На пример, ако се било ко занима за студије архитектуре у Београду, дајем конкретне савете, шта год треба. И скрипте, ако затребају. Vita

Ako nekoga zanima psihologija, ali ono govor tela, emocionalna inteligencija, astralna prjekcija, parapsihologija i slično, nek se javi, imam neke e-knjige koje bih rado podelila sa zainteresovanima. Владимир Путин

Mogu naci knjige za srednju skolu, gimnazija prva godina mogu i da poklonim kome treba. Kome trebaju neke knjige oko defektologije, skripte mogu da dam/pozajmim sestra mi studirala, pa mogu i neki cas ispod cene da sredim ko muca i tako to :) Vukašin95

ono što mogu ponuditi je bilo kakva pomoć oko građevine, skripte i knjige onima u BL i tako to... бури

Пишем семинарске радове из биолошких предмета. Не свих наравно (биљке не знам ни како изгледају, а камо ли да пишем о њима). Ту сам ако вам требам за физиологију(шта год), биофизику(шта год), молекуларне ствари (већину тема одатле) и не знам сад шта већ. Имам приступ многим радовима (новим, такорећи: ап ту дејт) и књигама.
За џ могу дати савет што се тиче литературе, а за цео рад немам времена да га пишем за џаба. Цена је по договору, а зависи од теме до теме, као и од доступности литературе. En_Dotter

ukoliko je nekom potrebna pomoć iz sociologije ili antropologije, što se učenja tiče ili pisanja radova.. za učenje mogu pomoći, radove nemam vremena da pišem ali mogu da predložim ok literaturu. Christine

sabivam matematiku i fiziku za osnovnu školu. Pa ako trebaju omladini neki online časovi tu sam. Dunn

TERMINATORI

Savete iz oblasti: robotika, mehatronika, veštačka inteligencija, digitalna obrada slike, C/C++, MATLAB/Simulink. Luksdoc

Nudim objašnjenja i tutorijale za korišćenje photoshopa. Takođe, mogu odraditi bilo šta, pa ako neko ima neku ideju ili zahtev, neka se javi. Bilo to obrada neke slike, videa ili bilo šta. U zavisnosti od količine posla, naplaćujem jednim do dva piva kada se vidimo. :) StefanKostić

~Servisiranje računara; PrankMaster

Ako nekog zanima HTML/CSS/JavaScript ili tome slično, tu sam. Dunn

JEZIK (SVI DOMAĆI I SVI STRANI)

Pomoć u radu sa engleskim jezikom bilo koje forme, od gramatike do sastava i samog pričanja Chavez

За превод са енглеског и немачког на српски и обратно. Warner von Latinsche

Ako neko ima problema sa pisanjem sastava, pesama, vesti, članka, Boga-oca, nek se javi na PVT, tu sam da pomognem, jedna od retkih stvari koju rokam :) Ako nekome treba gramatika srpskog jezika, ali ono - sitna crevca (osnovci, srednjoškolci), mogla bih vam poslati, imala dosta beležaka sa detaljnim objašnjenjima i sl. Владимир Путин

I ono, ako nekome treba neki sastav, žemo. Ide mi pisanje. Sa pesmama stojim slabo, ali proza može. OuJustMe

Ako nekom treba pomoć sa engleskim - tu sam. Hujo Smrad

Било каква помоћ око енглеског језика, ту сам.
Састави из сербскога и њему сличније'језика, ту сам. Лозничанин лололо

~Pomoć oko engleskog jezika, tipa: Prevođenje, ili lektorisanje tekstova;
~Pomoć oko srpskog jezika, tipa: Pisanje sastava, eseja, lektorisanje. Sve, bukvalno. ~Simultano prevođenje arapskog jezika, doduše, samo usmeno; PrankMaster

nudim pomoć voljnima da uče Arapski jezik, takođe i zainteresovanima za arapsko-islamsku kulturu, istoriju i književnost. Šanzamm

превођење са француског/енглеског на српски.Mićko

MUZIKA I SLIČNE DROGE

Music Store u Kelnu, najveća prodavnica instrumenata u Evropi, a verovatno najjeftinija. Mogu nešto da dovučem u Srbiu odatle, ako treba. Pogledajte njihov sajt. Ox

Ja mogu da ponudim osnovno učenje gitare preko neta Chavez

Ако неком треба појаснити нешто што с' тиче класичне гитаре, теорије музике и солфеђа, ту сам. Warner von Latinsche

Ja mogu da ponudim bubnjarske notne zapise. Imam solidnu kolekciju pesama. Jezivi

Evo da se i ja dam u promet. Ako nekom treba neki muzicki savet, (melo)djed mjetal mi je uza specijalizarnost. Rifovi, solaze, brejkovi etc.. imam ih pun kurac. Ja planiram da batalim sviraniju u skorije vreme (jebiga, ne moze da se svira to kod mene u selo), pa ako nekom treba nesto u GP formatu nek se javi. Mogu po principu posaljes mi tab- ja ga popunim. Ujedno i trazim nekog ko je zaludan i 'oce u djed metal. turtleboy

ako ima muzičara (i onih u pokušaju) kojima baš i ne ide pisanje tekstova ili ako ne znate kako da ,,sredite'' tekst da bi imalo ritma i slično, tu sam. Владимир Путин

основне/напредне лекције из свирања гитаре Mićko

SPORTSKI MAGOVI

Nedoumice fudbalskih pravila i igre, jer sam fudbalski sudija Chavez

Imam i jedne odlične kostobrane marke Najk, veličine - pa onako srednje :) ako neko pika fudbal, a nema kinte ili neće da je baca na kostobrane, to mogu da donesem iz Nemačke pa da uručim svečano uz neka piva. Ne isplati se slati poštom. Ox

Ако неко жели да се бакће са рагбијем, нудим сву помоћ овог света. Само реците. Vita

Pa eto pade mi na pamet, ako nekada bude frka za karte za Evroligu, basket, mogu da nabavim karte po ceni, nekad i za dž a mogu i da ubacim unutra na propusnicu, pa ako se nekom bude išlo a frka je za karte, neka šibne PVT, i biće uveden/a u halu. Johnny Kurajber

правила кошарке(нисам судија, али тренирам цео живот) Mićko

Ako ima omladine koji se bave slomivratima, tu sam. Dajem tricks & tips, a i dilujem opremom i delovima. :) Dunn

DOKTOR FILGUD

evo ja sam nekad bila bucka (bila sam debela ful :DD) i skinula sam sve te kile, pa eto ako nekome treba savjet u vezi skidanja kila tu sam, znam sve, od najboljih nutricionista do vrsta treninga, namirnica i svih ti budalestina.... Eclipse

Савети и искуства за повреде (дислокације, пре свега) и опоравак од истих. Vita

могу и да дам савете за људе који су имали повреде мишића и зглобова. Доста сам их прошао, нарочито мишића. Али то да не узимате здраво за готово. En_Dotter

~Savetovanje (terapija) ukoliko (ne daj Bože) imate osobu koja je imala moždani udar, pa joj je oduzeta motorika i/ili govor. PrankMaster

VODIČI I LOKALCI

Ја се нудим као водич свим вукајлијашима које пут нанесе у Москву. Facafacaa

Ја нудим свакоме ко прође кроз Црну Гору да ми се јави, што год му затреба, па чак и ако је у фрци са парама, може се и то завршит', ако имам у том трену, па ми их не мора никад враћат'... Исто тако за изласке и тако то, смјештај да нађем... СМарко

Nista posebno nemam da ponudim, ako nekome treba nesto iz Cacka, sto cisto sumnjam, tu sam, takodje iz GM. Vukašin95

Обиласци лознице и околине, ту сам. Лозничанин лололо

~Vodič kroz Beograd; PrankMaster

sto kaze loznicanin obilazak Srema,ili Novog Beograda, Save. pajkoNP

Kraljevo, ja i Murinjo vas vodimo kroz kraj. Da smirite dusu, ispricate nesto sto ne biste inace, mogu da saslusam. Al ozbiljno. Čo

ukoliko neko ide u lugano ili cirih, te gradove, sem svog rodnog, poznajem k'o nindža kornjače kanalizaciju.. daklem, mogu biti virtuelni vodič Christine

KAKO POSTATI GASTOS?

Ako neko hoće da dođe u Nemačku na studije, praksu, da pika neki sport za kintu - mogu da ga savetujem, da se raspitam, da istražim. To je lakše meni koji govorim nemački i koji sam prošao slične stvari. Ox

Savete kako otići na doktorat u inostranstvo, špecijalnost Švajcarska. Generalne savete šta je potrebno da inženjer zna da bi mu na zapadu rekli "Mali, ev' ti pos'o, nemeremo brez tebe živ't". Luksdoc

TETKA SAVETA

Neke savete u vezi pečenja rakije (ne zajebavam se, stari mi bio kazandžija pa sam veći deo srednje škole proveo pekući mučen'cu.) Luksdoc

Ja mogu da dam za dž savete ljudima koji imaju neodoljivu potrebu za nasiljem na sportskim priredbama i nasiljem uopšte. Smatram da mogu da doprem do mozga huligana i da im bar malo usmerim tu negativnu energiju. Kramponom

savete oko grejanja i klimatizacije,ventilacije.....pecanja,kuvanja. Saveti oko kucnih majstorija (kad glava kuce nije tu). pajkoNP

~Prodaja karata za beogradske žurke, kao i pomoć u organizaciji istih; PrankMaster

mogu i da pomognem u organizaciji dečijih animacija i rođendana. Šanzamm

Evo ja počinjem. Ove stvari mogu da uradim za druge:

Ako neko hoće da dođe u Nemačku na studije, praksu, da pika neki sport za kintu - mogu da ga savetujem, da se raspitam, da istražim. To je lakše meni koji govorim nemački i koji sam prošao slične stvari.

Bilo kakva stručna pomoć oko novinarstva - za studente, one koji rade, a imaju nedoumice, one koji treba da pišu nešto, a ne znaju kako. Odnosi se na radijsko, pisano i televizijsko novinarstvo.

Ako bilo kome treba nešto iz Nemačke, što nema da se kupi u Srbiji, Srpskoj, Hrvatskoj, Rusiji ili gde god da ste već. Da kupim i da pošaljem, a vi meni pošaljete pare lolo. Prvo mi pada na pamet Music Store u Kelnu, najveća prodavnica instrumenata u Evropi, a verovatno najjeftinija. Vidim da ovde ima gitarista, bubnjara itd...

Ako se setim još nečeg, dodaću. Šta vi nudite u zamenu za ništa?

Не јебите човјеку тему, животиње! :)
Одлична је тема. Ја се нудим као водич свим вукајлијашима које пут нанесе у Москву.
ЕДИТ: Заборавих напоменути да сам у Москви две трећине године, па ако вас вас потрефи да сам ту, на располагању сам.

Ja mogu da ponudim osnovno učenje gitare preko neta, pomoć u radu sa engleskim jezikom bilo koje forme, od gramatike do sastava i samog pričanja, i nedoumica fudbalskih pravila i igre, jer sam fudbalski sudija.
Eto, pa ako nekome treba nešto, neka viče.
:)

Nudim u zamenu za ništa:

- Savete kako otići na doktorat u inostranstvo, špecijalnost Švajcarska.

- Savete iz oblasti: robotika, mehatronika, veštačka inteligencija, digitalna obrada slike, C/C++, MATLAB/Simulink.

- Generalne savete šta je potrebno da inženjer zna da bi mu na zapadu rekli "Mali, ev' ti pos'o, nemeremo brez tebe živ't".

- Savete za neke jako dobre stručne knjige iz pomenutih oblasti.

- Neke savete u vezi pečenja rakije, vežbanja u teretani i tako. (Za rakiju se ne zajebavam, stari mi bio kazandžija pa sam veći deo srednje škole proveo pekući mučen'cu.)

E ovo su već ozbiljni ljudi. Hvala vam. Kome treba pomoć, neka piše PVT ovim članovima ili neka piše ovde. Molim moderatore da ostave samo postove onih koji nešto stvarno nude. Dakle ja, Faca, Čavez i Luksdok. Ostalo pobrisati radi preglednosti.

Faco, držim te za reč. Ali zauzvrat ne možeš tražiti da te držim za nešto drugo. :)
EDIT: Sad razmišljam...Kenjaš...Kad bi naprimer ja imao 4 dana posete moskvi, kako znaš da bi imao vremena baš tih 4 dana? a? dal bi bio tu, a?

Ja mogu da dam za dž savete ljudima koji imaju neodoljivu potrebu za nasiljem na sportskim priredbama i nasiljem uopšte. Smatram da mogu da doprem do mozga huligana i da im bar malo usmerim tu negativnu energiju.

U suštini, mogu još mnogo toga da ponudim, ali samo ovo gore za dž.

Prvo mi pada na pamet Music Store u Kelnu, najveća prodavnica instrumenata u Evropi, a verovatno najjeftinija. Vidim da ovde ima gitarista, bubnjara itd...

Свака ти дала за идеју. За ово ти се обратим, кад-тад.

Ако неком треба појаснити нешто што с' тиче класичне гитаре, теорије музике и солфеђа, ту сам.
За превод са енглеског и немачког на српски и обратно, такође.

И да, ако је неко те (не)среће да мора да учи филозофију и има проблема с учењем исте, могу појаснити подоста ствари...

Faco, držim te za reč. Ali zauzvrat ne možeš tražiti da te držim za nešto drugo. :)
EDIT: Sad razmišljam...Kenjaš...Kad bi naprimer ja imao 4 dana posete moskvi, kako znaš da bi imao vremena baš tih 4 dana? a? dal bi bio tu, a?

Имам доста слободног времена, тако да би баш морао имати несрећу да нисам слободан. И то евентуално један дан, опет ти остају три. Нико овде ништа не гарантује, свако нуди помоћ у оквиру могућности.
Ти ако би хтио долазити лијепо ми унапријед јавиш, и све се договоримо.

И да, ако је неко те (не)среће да мора да учи филозофију и има проблема с учењем исте, могу појаснити подоста ствари...

Zašto se nisamo ranije sreli, lalala... Morao sam da čitam Sofijin svet jebeni da bih nešto razjasnio, ali filozofija je srećom iza mene. Kažu da je na FPNu najobimnija filozofija - posle filozofskog.

Čisto da osvežim temu (ja sam svoje ponudio na početku) i da zamolim moderatore da, kada stignu, pobrišu spem tj ove postove u kojima se ništa ne nudi. Pazite da ne obrišete ove sa ponudama.

Nudim objašnjenja i tutorijale za korišćenje photoshopa. Takođe, mogu odraditi bilo šta, pa ako neko ima neku ideju ili zahtev, neka se javi. Bilo to obrada neke slike, videa ili bilo šta. U zavisnosti od količine posla, naplaćujem jednim do dva piva kada se vidimo. :)

Спроводим људе 25.6. од БАС до Дебељаче, или од Панчевца до Дебељаче, на концерт Тарје Турунен, при оном мотојахачком скупу. Ко не зна како да дође до тамо, идем са још пар ортака, слободно нек баци ПВТ.

Imam i jedne odlične kostobrane marke Najk, veličine - pa onako srednje :) ako neko pika fudbal, a nema kinte ili neće da je baca na kostobrane, to mogu da donesem iz Nemačke pa da uručim svečano uz neka piva. Ne isplati se slati poštom.

Šta je sa vama, altruisti? Ima li neko nešto da ponudi u zamenu za ništa?

Prodajem očuvane knjige za prvu godinu Pravnog, ko nove. Ako neko hoće, dajem u pola cene, da vas ne oderu ona djubrad na faksu. Nisu ni podvučene, ništa, još mirišu. :)

Ја нудим свакоме ко прође кроз Црну Гору да ми се јави, што год му затреба, па чак и ако је у фрци са парама, може се и то завршит', ако имам у том трену, па ми их не мора никад враћат'... Исто тако за изласке и тако то, смјештај да нађем...

Дакле за ЦГ што год оћете... Осим пичке, ту нисам надлежан.

Ja mogu da ponudim bubnjarske notne zapise. Imam solidnu kolekciju pesama.

Ox odusevio si me stavom tetke iz nemacke pre nego sto budes dolazio vamo jedno 10ak dana pre bih ti poslao kesh da mi zavrsis neku masinicu za pecanje

Спроводим људе 25.6. од БАС до Дебељаче, или од Панчевца до Дебељаче, на концерт Тарје Турунен, при оном мотојахачком скупу. Ко не зна како да дође до тамо, идем са још пар ортака, слободно нек баци ПВТ.

Јешчуо колико је карта?

800 ђунти, 1000 на дан церта. Имам испит дан касније, али мора се отићи.