Prijava

Dokle bre više? Šta ste umislili, da ste izmislili vruću vodu jer ste uočili da se polovi međusobno razlikuju po nekim karakteristikama? Sad će Nobel za vas.

Tačno tako

:nosi turu Nobela za društvo iz ćoška:

zapravo, razlika polova nije bitna jer je mala, ali je reč o konstrukciji rodova :)

Skoro sam čuo podatak da 21 posto vozača ne zna šta znači obrnuti trougao. Ej, jebote, najbitniji znak posle znaka STOP.

da nailaziš na put sa prvenstvom prolaza!!!
a pitaj sad neku žensku nešto! jao jao...

a pitaj sad neku žensku nešto! jao jao.

Pa šta si se uhvatio za pol. Misli se ukupno. A i ne znam što je muškarcima teško da prihvate činjenicu kao takvu. To je skroz logično ako se uzme priroda muškarca i žene. Muškarac je programiran da bude agresivniji, jer je jači, treba da se izbori oko plena još od prvobitne zajednice, stoga je i logičnije da upada u veće nevolje. S druge strane, ženama je više razvijenija empatija, brižnije su, pažljivije kako prema sebi tako i prema drugima. Ponašanje u saobraćaju je samo projekcija nekih osnovnih razlika među polovima, ništa drugo.

a šprdam se, ne vatam se za pol.
samo oću da kažem da po meni ta istraživanja nisu relevantna. Objasnio sam već zašto u prethodnim postovima

petre, ja imam lepše sise od tebe a uz to umem da vozim gabaritna vozila.. pa naravno da istraživanja nisu pouzdana :)

Али су ти релевантна твоја два-три лоша искуства :)

Pa to što si objasnio, ne stoji. Nema veze što je više muškaraca među vozačima. Gledaju se relativni pokazatelji, ne apsolutni.

Кристин камионџија! Реално, нема везе је ли мушко или женско. Има неких смотаних ликова, н'умеју улицу да пређу, док има жена које кидају у вожњи, јер имају женску пажљивост, мушку агресивност и сналажљивост.

jer imaju mušku agresivnost, snalažljivost i pažljivost

LUDI CAK, ovo si dobro rekao, moraju da poseduju sve dobre muške osobine da bi bile dobri vozači.

Нисам тако написао, што мењаш? :) Пажљивост је женска.

Agresivnost ne treba da bude osobina u saobraćaju, jebem vas u dupe, pojma nemate.

uuu ne znate vi, očito, kakva je ženska agresivnost :)

Prvo mislim da sve to za vožnju ne zavisi od pola ili tako nečega nego od osobe do osobe, imaš osobe koje jednostavno nisu talentovane za neke stvari.
A drugo ovakve predrasude me žestoko pogađaju i vređaju.
Kad sam bila mala želela sam da budem prva devojka u F1
Celo detinjstvo sam vozila karting, imam ga i dalje.
Imam dozvolu jače od 4 godine, i vozila sam sve od lade nive u planinskim uslovima van puta do najnovijih mercedesa sa sekvencijalnim menjačima.
I nije mi dovoljno, posle 20. jula krećem na obuku za pilotsku dozvolu, na jednom sportskom aerodromu.
PPP, ne stavljaj me u isti koš sa dve tetke sa kojima si imao loš iskustvo :)

vožnja je individualna stvar.

Па не агресивност, да сечеш све и слупаш се, него више као као нека анти-смушеност.

Agresivnost ne treba da bude osobina u saobraćaju, jebem vas u dupe, pojma nemate.

uuu ne znate vi, očito, kakva je ženska agresivnost :)

pa eto, još jednu osobinu imate koja ne valja za saobraćaj.

Реално, све је исти курац што каже Чрч, има људи који једноставно н'умеју и то је то.

које? ја да имам пичку, одсекао бих себи курац!
Ишао бих пешке, трудио бих се да не ометам саобраћај..

ај озбиљно сад.. Не мислим да је вожња индивидуална ствар..
Упоредићу балет са вожњном који је опречан тотално у мушко-женском смислу..
Колико мушкараца игра балет? Због чега су жене боље у балету? Не кажем, постоји пуно мушкараца који тренирају или шта већ. А колико мушкараца постоји који се крећу као мечке на подијуму? Не знају два унакрс... Док свака жена има помало смисла за неки балетски корак.. Не бих сад баш грубо, има изузетака, као и у свему, али како да објаснимо женама да нису добри возажи(у глобалу), осим да сами признамо да смо лоши балетани. И није ствар имаш ли пичку или курац. То је нешто што се боље развије у мозгу мушкарца(вожња) или у мозгу жене(балет)..

pokušavao sam to da objasnim, ali pošto nisam načitan niti obrazovan nizam znao lepo da sročim sve, al sve to što si ti rekao u suštini sam mislio i ja.
Što je toliko teško da se prizna da su manje više katastrofa vozači? ima dobrih i pouzdanih ženskih vozača, al mahom su očaj živi...