Prijava

Ај нек буде ово тема са питањима везаним за мачке :)
Шта не смем мачићима да дајем од хране коју ја једем?
Капирам да је проблем ако је јако засољена и зашећерена храна.
И јел сме јогурт? То ми некако чудно да им дајем, иако је млечни производ.

Ne sme slatko, soljeno može, ali ne previše. Ne znam za jogurt, ali je moj mačak bio probirljiv, nije hteo da jede ništa osim one hrane za mačke.

Де нађе јоргут маме ти?
Иначе, мој стари је ветеринар, па се распитах, немој јогурт ако не трче доста. У њем имаш масти колко ош. А беланчевина нигде. Најбоље им је оно кување од славе.

Колико знам, мачкама не би требало НИШТА да се даје од онога што људи једу. Макар не често. Најздравије је да једу фенси куповну храну која је специјално прављена за мачке.

E Džimi, jeste, ali je to skupo i komplikovano. Treba stalno to kupovati, a ovaj moj kreten nije hteo ni pršut bukvalno da jede. Ništa, samo onu hranu i vodu.

Najbolje da je raniš Džerijem.

Слажем се са Џимијем, кување и фенси храна су најбоље варијанте.

Imaš hranu za pse da kupiš u mesari 110 din kilo. Umešano je tu svašta od ostataka, pa možeš komotno da joj daješ. Ja mojoj dajem i u slast pojede. Ubacim tu i tamo kuvano povrće ako ostane od ručka. Ova moja neće mleko.

Нећу да им дајем те грануле зато што их не држим у кући, треба сутра да лове мишеве и врапце па да их зајебавају остале мачке.
Оно, дајем им рибљу паштету, свежу џигерицу, јаја, ал ме занима од ове мало комплексније спремљене хране шта смеју :) Окс, значи не баш јогурт. Стари мачак је хтео јогурт :Д

Mleko nemoj nikako. Ako je mače prestalo da sisa, mlekce mu više ne treba. Kao i ljudi, mačke takođe mogu da budu netolerantne na laktozu, što im stvara probleme sa varenjem. Pošto je laktoza u jogurtu fermentisana, njega možeš slobodno da im daješ, naravno, ako hoće da piju. Dalje, preporučljiva je hrana za mačke, to sve jedu bez problema. Nemoj slatko da im daješ nikako, jer nemaju toliko insulina koji može da održi ravnotežu šećera u krvi. Naravno, sirovo meso, ribu i te stvari sigurno neće odbiti :))

A šta jedu ulične mačke kad nema miševa? Da nemaju možda narodnu kuhinju od ostataka Viskasa?
Neka jede bre šta joj se jede, samo nemoj slatkiše da ne postane debela kao Garfild.

Не сме свеже месо никако да се даје. Добиће паразите, имаће муке с тиме.
Мишеве и врапце неће да лови уколико је добро нахрањена. У сваком случају, лоше је ако лови мишеве, јер су мишеви такође један од главних извора заразе за мачке.

Колико знам, мачкама не би требало НИШТА да се даје од онога што људи једу. Макар не често. Најздравије је да једу фенси куповну храну која је специјално прављена за мачке.

Ovo treba štampati i deliti ljudima koji žive na selu. Neznalice već decenijama hrane mačke isključivo onim što i oni jedu i ništa im ne fali. Mada je možda bolje da žive u neznanju, jer ako mačke to saznaju, možda se prokurče pa počnu da traže fensi hranu.

ја моје мачке не храним, па су и дан данас живе и здраве. Свих 5 укључујући и мачора Гарија.

mylyca
Нећу да им дајем те грануле зато што их не држим у кући, треба сутра да лове мишеве и врапце па да их зајебавају остале мачке.
Оно, дајем им рибљу паштету, свежу џигерицу, јаја, ал ме занима од ове мало комплексније спремљене хране шта смеју :) Окс, значи не баш јогурт. Стари мачак је хтео јогурт :Д

Danak neiskustvu :P Nema veze čime ih hraniš, mački je u genima da bude lovac, tj. uloviće plen taman da je sita do grla. Znam po mom mačku. Dođe, nakrka se, izađe napolje i posle dva minuta ga vidiš sa mišonjom u zubima :)

Kažem ti, jogurt smeš da daješ, ovaj lozničanin troluje, bre.

A šta jedu ulične mačke kad nema miševa? Da nemaju možda narodnu kuhinju od ostataka Viskasa?

То стоји, али уличне мачке имају вишеструко краћи животни век. Не желиш да ти мачка рикне брзо, већ да живи с тобом подуже. :)

Evo ja sam seljak. I kod mene mačka živi od hvatanja Džerija. Nema džaba krov i dvorište, ima da radi!

Ел се овде говори о мачци као домаћој животињи или украсу?

Ulične mačke imaju kraći životni vek zbog opasnosti koje vrebaju od strane automobila, unezverenih pasa, ljudi koji ostavljaju otrov...da nije toga živele bi po 20 godina. Ništa zdravije od domaćeg ugojenog miša.

Хахаха кизо :)
Јесте јеботе, извор су паразита, ал нећу да ми мачка буде јебени Мајкл Џексон. Једу мачке и инсекте који смрде ко курац и лешеве животиња, па им не буде ништа.
Оно, нећу их баш држати на таквој исхрани, ал нећу ни да их третирам ко у болници.
Мораш им давати и мало сировог меса да постану крволочније, а не лење пичке које се сунчају по цео дан.