Prijava

Eto vidis, meni je bas zbog toga gust igrati nesto tog' tipa. Ja se jebeno i dalje sjecam svih imena protoganista, da tako kazem, iz Gothic II. Pa, koji stip preferiras, navedi mi nesto tipa sto te odusevilo, bas da vidim kakvog je tipa igra.

ЕТ Пушикет :

Мени је Ризен ко Готик за сиромашне. Капирам шта се људима свиђа у Готику и могу да разумем то (него сам ја говнар и не могу да прескочим пар ситница), али Ризен ми дође некако претерано једноставан. Нема ту неког РПГа, само прилазиш људима (евентуално имаш три избора) и они ти дају квестове да убијаш корњаче или тако нешто. Стигао сам до оног повеликог града и ту сам требао да убијем неког лика кога штити брдо стражара и баталио сам. У том тренутку игра је престала да има примесе хероина, као Диабло, а наставила је са досадњикавом причом и "донеси ковачу чизме из пећине" квестовима.

Pa, koji stip preferiras, navedi mi nesto tipa sto te odusevilo, bas da vidim kakvog je tipa igra.

Што се РПГова тиче - света тројка, поменух их у посту малопре - Фолаут 2, Аркејнум и Бладлајнс. НВН 2 ми је пријатно изненађење, волим пичкарање између ликова укомбиновано са ДнД правилима. Дрегон Ејџ ми је био досадан јер је исти курац ко и све остало (древна зла, мочваре, рептили, пизде материне). Мас Ефект није РПГ, ал како се често гура у ту екипицу, вредан је помена и, пр свега, необично је заразан. Ајсвинд Дејл (и кец и двојка - поготово двојка, јер користи АДнД 3.5 правила) ми је до јаја - као Дијабло, само не толико дивљачки и са милијарду пута више дијалога. Кад смо код тога - Плејнскејп Тормент. Најбоља игра која се прелази једном у животу. Превише ти се све уреже у памћење да би имала неки риплеј велју. Изврсна прича, ТОНЕ одличног и оригиналног дијалога. Деус Екс, одличан сајбер панк, помало извикан (по мени), али ако нека игра има статус религије, то је онда ова.

pa pazi Wojtek ja ne mogu ništa da povrnem od ovoga što si naveo jer sve je istina ali to meni uopšte ne smeta. Ignorišem to potpuno i uživam u igri. Jedino na šta sam alergičan u video igrama je teška komercijalizacija i lake pare a la BioWare/Ea i CoD i slično. Ali to je sad malo off topic.

Ма знам, него сам ја превише осетљива на такве ствари. Кажем, говнар сам. Занемарите моје мишљење. :)

Mrzim kad u rpg-u moram da ubijam tamo neke džinovske mušice i mini dinosauruse...jbte, oću da lemam isključivo mitska bića svih veličina, a ne da se cimam sa blasfemičnim komarcima da bi oslobodio nekog tamo kmeta...pored močvare

Znaci, ti si ljubitelj i Neverwinter nights, recimo, ne? To je meni odlicna igra, poslije Diabla mozda cak najbolja toga tipa.

Meni je recimo The Witcher dojajna igrica. Sad skiddam dvojku.

NwN je kul, al kec. Diablo je sjajna igra ali nije rpg (kakvu ja tu ulogu igram?).
The Witcher 2 je stvarno objasnio. Napisao sam tamo na temi pa da se ne ponavljam.

I meni se igra, al' jbga, laptop ne podrzava. Tek' kad odem u rodnu grudu :)

Neko rece da je posvetio 20 sati zivota Oblivionu....Pre nego sto mi je virus pojeo ceo komp,imo sam sejv sa 150 sati...Svako mesto mi je bilo do kraja otkriveno,plus sto sam imo Kovceg u Brumi gde sam trpao od svega sto postoji u Oblivionu po jedan primerak...Bukvalno sve....I svaki kvest sam preso sem ono za lek za vampirizam,jebo ga otac,bagovalo mi kod one vestice.Od Skajrima ocekujem jedno 200 sati izgubljenih....I NWN2 je teeeesko govno,ne znam kako mozete da igrate a da vas ne nervira ono kretanje lika.

Gameplay trailer za Skyrim izaziva instant svrš kada krene tema iz Morrowinda. Ne može da omane, pa makar se i trudili da ga ujebu. Ko će dočekati 11-11-11...

Kada govorimo o satima, čisto da se zna da sam čovek koji je četiri puta prešao Morrowind, od toga dva puta jako, jako temeljno. A planiram i peti put sa svim grafičkim unapređenjima.

Što se tiče Neverwinter Nigts-a, cool igra, ali nikad nisam uspevao da svarim to da kad ubiješ neku ptičicu, iz nje ispadne gvozdena sekira, dve knjige, čelične čizme i par zlatnika :)

@Wojtek

Sve što si nabrojao, od Fallout-a, Acranum-a, Icewind Dale-a, pa do nenadjebivog Planscape Torment-a spada u legende, ali igre kakve se više nikada neće ponoviti.

Bilo bi lepo da se igre razvijaju u pravcu na koji je ukazao DeusEx, ili kasnije Bloodlines, ali se na žalost, sve uprošćava i prilagođava masi.

Ja samo Oblivion furam, to je jedina igra iz Elder Scroll serijala koju sam do sad igrao. Morowind možda isto skinem na leto jer izgleda treba više vremena posvetiti toj igri...

Morrowind je keva, Oblivion sam igra jedno 2 sata, smeće je... Možda mi se sviđa Morrowind jer sam ga igrao još pre 7-8 godina pa osećam neku nostalgiju ko će ga znati. One ptičurine po planinama su najgore, valjda se klifrejseri zovu ili tako nešto.

Ćuti, pre sam imao traume od njih. A dobro imitiram onaj "Move along, stranger" glas, pa me jedan ortak koji gotivi Morrowind, svaki put kad se vidimo, tera da to govorim :)

Ovo ima na svakoj strani da okačim, makar da bih mogao svaki put kada uđem na temu da poslušam muziku od 1:08...

http://www.youtube.com/watch?v=PjqsYzBrP-M

Моровинд је генијалан... :) Обливион сам преоптеретио с модовима и пиздама материнама, тако да сад личи на нешто... А за Скајрим не знам, графика ће претпостављам бити брутална. Питам се,има ли леба од тога да направе игру у којој може да се путује по целом Тамриелу? џД
http://www.youtube.com/watch?v=9NX-MvnYUEs А због овог сам променио гаће.

Ciniče, koji je ovo mod da ovako lepo izgleda?