Prijava

Čuo sam od ortaka simpatičnu pričicu, pa da je podelim sa vama...
Mile i Ljubica žive u gradiću podeljenom rekom i spremaju se za zakazano venčanje. Mile sa ekipom nestrpljivo čeka ispred crkve dok se Ljubica muči sa druge strane nabujale reke koju nikako ne može da predje. Tu je i Pavle, skeledžija, koji shvativši da joj je frka, udara žešću cifru za prevoz (navodno, zbog rizika posla). Ona nema novac a ne bi da propusti vlastito venčanje. Iznenada, na scenu stupa izvesni Steva, slučajni prolaznik, i kad skonta o čemu se radi on odvede LJubicu na stranu i ponudi se da seksualno opšte (na zadnjem sedištu) za cenu prevoza. Ova nevoljno pristane, odrade posao, Steva iskešira i nestane, Pavle je preveze, Mile i LJubica se venčaju i žive u ljubavi islozi.
Ali, posle nekog vremena, Steva se zadesi u kafani sa pijanom švalerskom ekipom i, ne mogavši više da sluša njihove jebačke priče, odvaži se pa ispriča svoju. To, sedeći za susednim stolom, čuje i Dragan, Miletov najbolji ortak, i baci se u žešći trip. Šta sad da radi? Da ćuti i pusti da svi ispiraju usta (ceo grad) sa njegovim prijateljem ili da mu ipak kaže šta je čuo pa šta bude. (Ako ne kaže a kasnije se ispostavi da je znao...) Tako on ispriča Miletu a ovaj se zabezekne i isproziva LJubicu. Ona malo vrda ali na kraju prizna, uz pravdanje da nije imala drugi izbor (hm, i nije, da se sad ne preganjamo nekim 'a zašto nije ovo ili ono') i da je sve uradila zarad spasa njihove ljubavi. Medjutim, on to nije mogao da svari i na kraju se razvedu.
Naš zadatak je da ovih pet likova poredjamo (ocenimo) od jedan do pet onako kako nam se svako od njih dopao. Ako bude zainteresovanih, rešenje u sledećem postu. (p.s. Komentari više nego dobrodošli!)

ovo je takooo lameeee (jadno) xD xD :p

mile 5- zbog pretrpljenog bola od saznanja da mu se draga jebala sa drugim,ipak nije mogao da pređe preko toga bez obzira na okolnosti
dragan 4 - ocena manje samo zato što je ipak rekao prijatelju a mogao je i da prećuti
steva 3 - on je pičkopaćenik
ljubica 2 - ima veću ocenu od pavla samo zato jer je on veći skot od nje.da je volela svoga mila nikad ni po koju cenu ne bi spavala sa drugim. a verovatno je imala i još neki način da pređe reku
pavle 1 - on je džukela koja svoj posao nije obavljao savesno, jer ako je već bilo nevreme trebao je da se skloni i ne radi taj dan nego što je bio pohlepan i zbog njega je i nastala ova priča. a opet i da nije bilo njega ljubica možda ne bi osetila drugi kurac a i onaj steva možda nikad ne bi ni jebo

A čemu ova priča skuži?

nemam pojma, čekamo sledeći br pa će nam objasniti

Ja mislim da je Mensur Mile, a Đavolica Ljubica :-)

ljubica 5 - ona se bori za ljubav na sve moguće načine, a i jebala se sa dvojicom :)

dragan 4 - jer redovno ide u kafanu i trudi se da bude dobar drug :)

pavle 3 - jer ima osećaj za biznis :)

steva 2 - bolji je od mileta jer je jebač, al dvica jer nije šmeker, pošto se hvali pred celom kafanom :)

mile 1 - jer je seljak, on za ljubav nije uradio ništa, samo se razveo ko pi*ka. Imao je sreće te je živeo na strani reke gde je crkva, inače da je on bio na suprotnoj strani, ne bi se ni mučio da prelazi, već bi zaginuo u nekoj kafani :)

Priča je pobrala sve simpatije slušalaca, verujte mi... sačekajmo još neko 'uključenje' pa ćemo da nastavimo. Komentar je poželjan jer profesori ponekad vole da obrazlažu ocene...

Ajd' ovako :
Dragan 5 - on je jedini ispao OK u celoj priči, hoće da bude drug da mu prijatelj ne sazna od neke tamo pijandure
Steva 1 - em, što je jebao iz koristoljublja, em je time počeo da se hvali, on je stvarno ispao najgora skotina
Pavle 2 - ima osećaj za biznis, ali mislim da ima neka kletva ako ne pomogneš mladi ima da se na tebe sruši kompletna plejada kletvi i malih demona, tako da je bolje da nije naplaćivao prevoz
Mile 3 - shvatam da je baš onako ispao jadan, ali mogao je njoj na primer da obezbedi neko vozilo ili tako nešto, nekako je i njegova krivica za ono što se desilo
Ljubica 4 - ona je ispala najgora žrtva u celoj priči, jebala se sa potpunim strancem na kraju ni za šta, ipak ona se borila sa onim čime je imala

Dragan... 5 - Iskren je i misli dobro svom prijatelju.
Pavle...... 4 - Mora neko i ovu ocenu da dobije.
Steva...... 3 - Mora neko i ovu ocenu da dobije.
Ljubica... 2 - Mogla je da odlozi za sutra umesto da nalazi opravdanje za seks sa prolaznikom.
Mile........ 1 - Zato sto ima najruznije ime. Na ravnoj gori kad viknes "Mile!", okrene ti se polovina ljudi. Mile je univerzalno ime. Nije slucajno izabrano za borbu protiv tranzicije.
Drugi, vazniji razlog za jedinicu je nesposobnost lika da ode po mladu.

Nisam profesor, al' 'ajde i ja da ocenim prvi put u zivotu! :)

Steva 1 (isao bih i u minus, ali koliko sam ukapiro ocene su od 1-5 :()-odvratna klosarcina sa parama, necovek cim moze tako nesto da uradi, a pogotovo zeni koja ide na sopstveno vencanje!
Mile 2-Slepcina odvratna, nije ukapirao zenu, ko ga jebe, neka istruli sam!!!
Pavle 3-'Ajde neka ga covek samo radi pos'o, mozda zasluzuje i manje, ali nije gori od ovih iznad!
Ljubica 4-Mogla je da postupi i moralnije, ipak je vencanje moglo da se odrzi i drugi put, mozda je vec tad mogla da ukapira posledice nisu toliko vredne, ali ipak... Ljubav ili brzopletost? U to nisam bas siguran.
Dragan 5-Ortak! ;)

Još samo nekoliko 'uključenja' i ovaj divni svet koji učestvuje u igri imaće zadovoljstvo da čuje rešenje igre. Za pivo... 'lako ćemo'.

imaš pivo od mene a ja sam nestrpljiva da vidim o čemu se zapravo radi

Mene ne bi čudilo da su svi zalepili 1...

Драган 5. - имао је велику моралну дилему, али је ипак поступио како треба, био је искрен
Миле 2. - ништа није урадио добро, али није ни много лоше
Љубица 1. - због глупости или због курцољубља
Павле 1. - због похлепе
Стева 1. - мрзи га професор

REŠENJE IGRE
ocenivši likove zapravo ste sastavili listu ličnih životnih prioriteta.
LJubica - LJubav
Pavle - Posao
Steva - Sex
Dragan - Drugar
Mile - Moral
Ovo je super pričati ekipi, pa se slatko nasmejati nekome ko, recimo Stevu, stavi na poslednje mesto. (Šta, nije ti mnogo stalo do sexa!?)
Inače, ljudi uglavnom ostanu verni svom (logičnom!) izboru i, naravno, ličnim prioritetima.

Pusti sex, važno da niko ovde ne morališe previše :)))

@euglena
Dođi kod šefa, da objasniš početak poslednje rečenice.

dobar je ovaj sto je nestao posle jebacine....boli ga racq...svi ostali su idioti