Prijava

Isprovociran člankom u novinama, u kojem je pisalo da je donet novi zakon o zabrani pušenja, odlučio sam da pokrenem ovu temu.
Naime, po novom zakonu, pušenje će biti zabranjeno u SVIM lokalima, uključujući i letnje bašte, zatim, u parkovima u kojima su postavljene igračke za decu (ljuljaške, tobogani...), kao i na svim otvorenim površinama na kojima borave deca (uključujući i stadione, koncerte na otvorenom).
Posle onog idiotizma sa zabranom prodaje alkohola posle 22 h, evo još jednog bisera posle kog mogu da tvrdim da ću živeti u jebenom gulagu od države.
Novosadisti su oborili zakon o zabrani prodaje alkohola, mislim da se to može odraditi i u Bg-u. Nije ovo poziv na demonstracije, ali mislim da se preteruje u nekim stvarima, a kapiram, da se ovi zakoni mogu srušiti, ili bar promeniti.
Voleo bih da ne spemujete, mada kapiram da će smetati nepušačima.

Ovi nasi u Banjaluci su jos normalni, toliko od mene...

Zabrana prodaje alkohola posle 22h????

Ajde ovako. Svaki građanin ima slobodu da ispali jedan metak u čelo osobi koju vidi da puši.

Skinite nam se više s kurca.

Pa naravno da može da se sruši zakon, mislim da ti treba 30.000 potpisa i to je to.

Zabrana prodaje alkohola posle 22h????

Da, sprovodi se već 2 nedelje, ne možeš kupiti piće, osim ako ne znaš gazdu radnje, pa ti da na mufte.
Ako već ima ovakva tema, izvinjavam se, obrišite je.
EDIT: Stefane, to će, verovatno, biti sledeći dodatak zakonu.

Zabrana prodaje alkohola posle 22h????

U maloprodajnim objektima, koji poštuje samo Maksi.

Skinite nam se više s kurca.

TAKO JE!!!

Elem, nema šanse da će se ovo poštovati. A ima način i ovo da se zajebe, preregistracijom lokala u klub ljubitelja duvana, tako neki fazon.

Jeste, uVatiše Ratka Mladića, nema sad pušenja nigde na javnim mestima jer idemo u Evropu...sere mi se...

Pa naravno da može da se sruši zakon, mislim da ti treba 30.000 potpisa i to je to.

A-a. Toliko je potrebno da bi skupština tako nešto uzela u razmatranje, ili da se raspiše referendum. Mislim, zaboravio sam kako tačno ide, a mrzi me sad da brčkam po knjigama. :)

Ja nista gluplje nisam cula. Pravis zurku, zafali necega, otrcnis do diskonta i dobijas kurac da ga sisas. WTF?!

A-a. Toliko je potrebno da bi skupština tako nešto uzela u razmatranje, ili da se raspiše referendum. Mislim, zaboravio sam kako tačno ide, a mrzi me sad da brčkam po knjigama. :)

Pa kolega, valjda znaš da Skupština retko odbija narodne inicijative i tako to. :)

Skupština retko odbija

Ma da, primaju i usvajaju sve predloge k'o Seka siroče.

U maloprodajnim objektima, koji poštuje samo Maksi.

E, da je samo Maksi...Sad sam jurio sat vremena da kupim pivo, niko neće da rizikuje. Dolaze im inspekcije posle par dana i gledaju fiskalne trake, u koje vreme je prodat alkohol, samo što im je Vampir kod mene do'akao, pa kuca neki toalet papir umesto piva. Ispada da u komšiluk samo kenja noću i ne spava uopšte.

Ja usao sa ortakom u prodavnicu po pivo u 22:03 i lik nas pita tipa "znate li vi koliko je sati?" ovaj mu odgovori "nismo mnogo zakasnili" posle se nasmesi i dade nam. Realno ko da prodavci postuju, samo gledaju da ti uzmu lovu.

Pa kolega, valjda znaš da Skupština retko odbija narodne inicijative i tako to. :)

Da im je bilo bitno mišljenje naroda po ovom konkretnom pitanju, ne bi ni donosili ovakav zakon. Jedina nade su nam narodni veto, razmatranje pred ustanim sudom ili referendum.

U Novom Sadu je udruženje privatnih preduzetnika oborilo zakon o piću. Kad otvoriš radnju, prve dve godine plaćaš porez paušalno, a tim zakonom su skroz sjebali novajlije u poslu. Samo ne znam šta čekaju ovi čobani iz Beograda.

E, da je samo Maksi...Sad sam jurio sat vremena da kupim pivo, niko neće da rizikuje. Dolaze im inspekcije posle par dana i gledaju fiskalne trake, u koje vreme je prodat alkohol, samo što im je Vampir kod mene do'akao, pa kuca neki toalet papir umesto piva. Ispada da u komšiluk samo kenja noću i ne spava uopšte.

Kod mene pišu spisak pa kucaju ujutru. :)

Ma da, primaju i usvajaju sve predloge k'o Seka siroče.

A ljudi se ubiše, šalju predloge na stotine...